7-Zip indir 18.05

Bilgisayar üzerindeki dosyaları sıkıştırmayı ve sıkıştırılan dosyaları açmayı sağlayan uygulama

 1. Taylan
  İşletim sistemi:
  Windows
  Boyut:
  4,9 MB
  Sürüm:
  18.05
  Dil:
  Türkçe
  Üretici:
  7-Zip
  7-Zip, en yüksek sıkıştırma oranına sahip bir dosya arşividir. Genellikle 7-Zip, 7z formatında sıkıştırmak için %80 daha iyi sıkıştırır.

  7-Zip File Manager - dosya ve klasörleri tarayabilir, önizleyebilir, kopyalayabilir, taşıyabilir, yeniden adlandırabilir, silebilir ve farklı formatlardaki dosya arşivlerini oluşturabilir ve kaldırabilirsiniz.

  Açık kaynaklı bir yazılımdır, kaynak kodun çoğu GNU LGPL lisansı altındadır.

  7-Zip programının ana özellikleri:

  - LZMA ve LZMA2 sıkıştırma ile 7z formatında yüksek sıkıştırma oranı

  7-Zip programının desteklediği formatlar:

  - Paketleme ve açma: 7z, XZ, BZIP2, GZIP, TAR, ZIP ve WIM

  - Sadece açma: ARJ, CAB, CHM, CPIO, CramFS, DEB, DMG, FAT, HFS, ISO, LZH, LZMA, MBR, MSI, NSIS, NTFS, RAR, RPM, SquashFS, UDF, VHD.

  - ZIP ve GZIP formatları için 7-Zip, PKZip ve WinZip tarafından sağlanan orandan %10’a kadar daha iyi bir sıkıştırma oranı sağlar

  - 7z ve ZIP formatlarında güçlü AES-256 şifreleme

  - 7z formatı için kendi kendine açılan yetenek

  - Windows Kabuğuyla Entegrasyon

  - Güçlü Dosya Yöneticisi

  - Güçlü komut satırı sürümü

  7-Zip uygulamasını indirmek için uygulamanın sitesine giriş yapıyoruz. Kırmızı ok ile gösterdiğimiz yerden bilgisayarınızın işletim sistemine göre 32 bit veya 64 bit olarak uygulamanın kurulum dosyasını bilgisayarınıza indirin.

  zip1.png

  Uygulamanın kurulum dosyasının indirme işlemi bittikten sonra kurulumu başlatın. Kurulum yapacağınız alanı seçtikten sonra Install butonuna tıklıyoruz.

  zip2.png

  Daha sonra kurulum işlemi bittikten sonra Close butonuna tıklıyoruz.

  zip3.png

  Uygulamamız otomatik olarak arka planda çalışmaya başlayacaktır. Herhangi bir zip veya rar dosyasına sağ tıklayarak 7-Zip uygulamasının sahip olduğu özellikleri görüntüleyebilirsiniz.

  zip4.png

  7-Zip uygulamasının ana ekranı üzerinden arşivlenen dosyalarınızı listelenmiş bir biçimde görüntüleyebilirsiniz. Bu ekran üzerinden arşivleme işlemi, arşivden çıkarma işlemi gibi işlemleri de yapabilirsiniz.

  zip5.png
Facebook yorumları