Acronis Revive 1.3.1

Bilgisayarınızdan yanlışlıkla silinen dosyaları geri getirmenizi sağlayan program

 1. Taylan
  İşletim sistemi:
  Windows
  Boyut:
  31,8 MB
  Sürüm:
  1.3.1
  Dil:
  İngilizce
  Üretici:
  Acronis
  Acronis Revive, bilgisayarınızın disklerinden kaybolan veya yanlışlıkla silinen dosyaları geri getirmenize yardımcı olan bir programdır. Modern yedekleme çözümleri bulut tabanlı teknolojileri birleştirirken, verilerinizi harici bir sabit sürücüde, yerel sistemde veya çıkarılabilir bir diskte yedeklemeyi tercih edebilirsiniz. Ancak bu işlemi gerçekleştirdiğinizde veri kaybı durumu ile karşılaşmanız çok olağandır. Bu durumda Acronis Revive programı, verilerinizin belirli bir kısmını kurtarmanıza yardımcı olur. Acronis Revive programı, sisteminizin derinliklerine bakarak ve kurtarılabilecek dosya izlerini bularak kaldırılan dosyayı geri yüklemenize olanak tanır.

  Programın Artı Yönleri

  1. Acronis Revive programını indirmek ücretsizdir.
  2. Acronis Revive programında belirli filtreleme kriterlerini kullanarak belirli dosyaları arayabilirsiniz.
  3. Acronis Revive programında kurtaracağınız dosyaların bilgisayarınızda kaydedileceği alanı kendiniz seçebilirsiniz.

  Programın Eksi Yönleri

  1. Acronis Revive programının sahip olduğu tüm özelliklere sınırsız olarak erişim sağlayabilmeniz için programın tam sürümünü satın almanız gerekmektedir.
  2. Acronis Revive programı, diskinizden silinen bazı dosyaları kurtarırken sorun yaşayabiliyor.

  Acronis Revive Nasıl İndirilir?

  Bilgisayara Acronis Revive indirmek için yukarıda yer alan Hemen indir butonuna tıklayarak programın kurulum dosyasını bilgisayarınıza indirebilirsiniz.


  Acronis Revive Nasıl Kurulur?

  1. Bilgisayara Acronis Revive kurulumu için Hemen indir butonuna tıklayarak bilgisayarınıza indirdiğiniz kurulum dosyasını çalıştırın. Kurulum dosyasını çalıştırmanızın ardından açılacak sihirbaz üzerindeki “I accept the terms of the License Agreement” seçeneğini işaretleyin ve ardından “Next” butonuna tıklayın.

   a1.PNG

  2. PC’ye Acronis Revive kurulumunu gerçekleştirirken kurulumun ikinci bölümünde ise programın bilgisayarınızda kurulacağı alanı “Browse…” butonuna tıklayarak seçin ve ardından “Next” butonuna tıklayın.

   a2.PNG

  3. Acronis Revive kurulum işleminin tamamlanmasının ardından “Finish” butonuna tıklayarak sihirbazdan çıkış yapabilirsiniz.

   a3.PNG

  Acronis Revive Nasıl Kullanılır?

  1. Bilgisayarınıza kurulum işlemi tamamlanmış olan Acronis Revive programını masaüstüne oluşturulacak kısayol aracılığıyla kullanmaya başlayabilirsiniz. Acronis Revive programına giriş yaptıktan sonra açılacak ana pencere üzerinden veri kurtarma işlemi uygulamak istediğiniz diski seçin. Bu disk; Sabit disk, taşınabilir disk, bellek disk, hafıza kartı vb. olabilir.

   a4.PNG

  2. Veri kurtarmak istediğiniz diski seçtikten sonra yönlendirileceğiniz pencere üzerindeki “Enable File Types” özelliğini kullanarak kurtarmak istediğiniz veri türünü seçebilirsiniz. Böylece yapacağınız kurtarma işlemleri sadece seçtiğiniz dosya türüne yoğunluk verir ve kurtarma işlemi daha hızlı tamamlanır.

   a5.PNG

  3. Acronis Revive programındaki veri kurtarma işlemi başladıktan sonra bilgisayarınızda işlem yapmamaya ve programı kapatmamaya özen gösterin.

   a6.PNG

  4. Acronis Revive programında gerçekleştirdiğiniz veri kurtarma işlemi tamamlandıktan sonra yönlendirileceğiniz pencere üzerinden tespit edilen verileri görüntüleyebilirsiniz. Tespit edilen veriler içerisinden sadece kurtarmak istediğiniz verileri seçebilirsiniz.

   a7.PNG

  5. Kurtarmak istediğiniz verileri seçtikten sonra yönlendirileceğiniz pencere üzerindeki “…” butonunu kullanarak kurtarılacak verilerin bilgisayarınızda kaydedileceği alanı seçebilirsiniz. Tüm bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra “Recover” butonuna tıklayın.

   a8.PNG

  6. Acronis Revive programındaki veri kurtarma işlemi tamamen bittikten sonra bir sonuç ekranında kurtarılan ve kurtarılamayan dosyaları görebilirsiniz. Acronis Revive programı veri kurtarma konusunda %90’lık bir başarıya sahiptir.

   a9.PNG
Facebook yorumları