Active KillDisk 12.0.25

Bilgisayarınızdaki diskleri yönetmenizi sağlayan kaliteli bir program

 1. Taylan
  İşletim sistemi:
  Windows
  Boyut:
  76,6 MB
  Sürüm:
  12.0.25
  Dil:
  İngilizce
  Üretici:
  LSoft Technologies Inc
  Active KillDisk, bilgisayar kullanıcılarının fiziksel sürücülerdeki veya mantıksal bölümlerdeki tüm verilerin üzerine güvenli bir şekilde yazmalarını, silmelerini ve aynı zamanda kullanılmayan disk alanlarını silmelerini sağlamak için tasarlanmış bir Windows yardımcı programıdır. Program, kullanıcılara aynı anda bir veya daha fazla temizleme işlemi yapma ve algılanan sürücü hakkındaki bilgileri görüntüleme imkanı veren temiz ve anlaşılır bir arayüz sunar. Program IDE, ATA, SATA, eSATA, SSD ve SCSI sabit sürücüleri için destek sunar ve sabit disklerden, disketlerden, ZIP sürücülerden, USB Flash Belleklerden ve USB harici cihazlardan veri silmenizi sağlar.

  Programın Artı Yönleri

  1. Active KillDisk programını indirmek ücretsizdir.
  2. Active KillDisk, verilerin bilgisayardan kalıcı olarak silinmesini sağlamak için sezgisel bir düzen ve kullanışlı temizleme algoritmaları sağlar.
  3. Active KillDisk programında gerçekleştirdiğiniz tüm işlemler, ayrıntılı olarak bir dosyaya kaydedilir.

  Programın Eksi Yönleri

  1. Active KillDisk programının sahip olduğu bazı özelliklere erişim sağlayabilmeniz için programın lisansını satın almanız gerekmektedir.

  Active KillDisk Nasıl İndirilir?

  Bilgisayarınıza Active KillDisk indirmek için yukarıda bulunan Hemen indir butonuna tıklayın. Hemen indir butonuna tıkladıktan sonra bilgisayarınıza Active KillDisk indirme işlemi otomatik olarak başlatılacaktır.


  Active KillDisk Nasıl Kurulur?

  1. Active KillDisk indirme işlemi tamamlandıktan sonra bilgisayarınıza indirmiş olduğunuz dosyayı çalıştırın. Kurulum dosyasını bilgisayarınızda çalıştırdıktan sonra açılacak pencere üzerindeki “I accept the agreement” seçeneğini işaretleyin ve ardından “Next” butonuna tıklayın.

   a1.PNG

  2. PC’ye Active KillDisk kurulumu işlemini için programın bilgisayarınızda kurulacağı alanı “Browse…” butonuna tıklayarak seçin ve ardından “Next” butonuna tıklayarak kurulumu başlatın.

   a2.PNG

  3. Bilgisayara Active KillDisk kurulumu tamamlandıktan sonra “Finish” butonuna tıklayarak kurulum penceresini kapatabilirsiniz. Kurulum işleminin tamamlanmasının hemen ardından Active KillDisk programı bilgisayarınızda otomatik olarak çalışmaya başlayacaktır.

   a3.PNG

  Active KillDisk Nasıl Kullanılır?

  1. Bilgisayarınızın masaüstüne oluşturulacak olan kısayolu kullanarak Active KillDisk programını çalıştırın. Active KillDisk programına giriş yaptıktan sonra açılacak pencere üzerinden bilgisayarınızdaki herhangi bir sürücüyü tamamen temizlemek için “Erase Disk” butonuna tıklayın. Bu butona tıkladıktan sonra açılacak liste üzerinden tamamen temizlemek istediğiniz diski seçin ve ardından disk temizleme işlemini başlatın. Unutmayın: Bu işlem sonucunda diskte yer alan tüm veriler geri getirilemeyecek şekilde silinecektir. Bu işlemi uygulamadan önce önemli verilerinizi yedeklediğinizden emin olun.

   a4.png

  2. Active KillDisk programında başlatmış olduğunuz disk temizleme işleminin tamamlanma süresi seçtiğiniz diskin boyutuna göre değişiklik gösterebilir. Temizleme işlemi tamamlanana kadar program penceresini kapatmamaya özen gösterin.

   a5.png

  3. Active KillDisk programında gerçekleştirdiğiniz disk temizleme işlemi tamamlandıktan sonra otomatik olarak “Erase Certificate” penceresi aktif hale gelecektir. Bu pencere üzerinden disk temizleme işleminin detaylarını görüntüleyebilirsiniz.

   a6.png
Facebook yorumları