ActiveSMART 2.10.3.170

Bilgisayarınızın disk sağlığını takip etmenize ve diskinizi yönetmenize yardımcı olan program

 1. Taylan
  İşletim sistemi:
  Windows
  Boyut:
  6,7 MB
  Sürüm:
  2.10.3.170
  Dil:
  İngilizce
  Üretici:
  Ariolic Sofware
  ActiveSMART, bilgisayarınızdaki diskleri yönetmenizi ve diskinizin sağlık durumunu takip etmenizi sağlayan zengin özelliklere sahip bir programdır. ActiveSMART, bilgisayarınızdaki her bir diskin kritik bir alanını ele alan çoklu sekmelere sahip standart bir pencereye sahiptir. Programı kullanmak için, disk durumu istatistikleri, sürücü sıcaklığı geçmişi ile birlikte disk sağlığı, performans, sıcaklık ve toplam boş alan hakkında genel bilgi sahibi olabilirsiniz. Disk bilgisine gelince, ActiveSMART, sürücü biriminin adını, seri numarasını, donanım yazılımını, kapasiteyi ve tipini ve ayrıca yerel hacimlere, mantıksal sektörlere, aktarım moduna, cihaz bilgisine ve ayrıntılı sürücü bilgilerini gösterebilir. Ek olarak, bir geçmiş çizelgesini değerlendirmek için bir tarih aralığı seçerek disk sıcaklığı üzerinde bir benchmark çalıştırabilirsiniz.

  Programın Artı Yönleri

  1. ActiveSMART indirmek ücretsizdir.
  2. ActiveSMART, tüm kullanıcılarını memnun etmek için güçlü disk değerlendirme özelliklerini bir araya getirir.
  3. ActiveSMART, disk bilgisi ve sağlığı konusunda gerekli olan tüm özelliklere sahiptir.

  Programın Eksi Yönleri

  1. ActiveSMART programının sahip olduğu tüm özelliklere erişim sağlayabilmeniz için programın lisansını satın almanız gerekmektedir.
  2. ActiveSMART programındaki disk alanı analizini veya sıcaklık testini tamamlamak biraz zaman alabilir.

  ActiveSMART Nasıl İndirilir?

  PC’ye ActiveSMART indirmek için sayfanın üst kısmında yer alan Hemen indir butonuna tıklayın. Hemen indir butonuna tıkladıktan sonra bilgisayarınıza ActiveSMART indirme işlemi otomatik olarak başlatılacaktır.


  ActiveSMART Nasıl Kurulur?

  1. Bilgisayara ActiveSMART kurulum dosyasının indirme işlemi tamamlandıktan sonra kurulum dosyasını çalıştırın. Dosyayı çalıştırdıktan sonra açılan pencere üzerindeki “I accept the terms of the License Agreement” seçeneğini işaretleyin ve ardından “Next” butonuna tıklayın.

   a1.PNG

  2. ActiveSMART kurulumunun ikinci adımında ise programın bilgisayarınızda kurulacağı alanı “Browse…”butonuna tıklayarak seçin ve ardından “Install” butonuna tıklayarak programın kurulumunu gerçekleştirin.

   a2.PNG

  ActiveSMART Nasıl Kullanılır?

  1. ActiveSMART programını kullanmak için bilgisayarınızın masaüstüne oluşturulacak olan kısayolu kullanarak programa giriş yapabilirsiniz. ActiveSMART programına giriş yaptıktan sonra açılacak pencere üzerinden bilgisayarınızdaki disklerin temel özellikleri hakkında genel bir bakış atabilirsiniz.

   a3.PNG

  2. ActiveSMART programındaki “Disk Information” bölümüne giriş yaparak seçtiğiniz diskin tüm özellikleri hakkında detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

   a4.PNG

  3. ActiveSMART programının “Disk Space Analyzer” özelliği TreeMap teknolojisini kullanarak hızlı bir şekilde sabit sürücüyü tarar ve disk alanı kullanımının grafiksel bir görünümünü gösterir. Bu özellik sayesinde dosya ve klasörlerin disk alanını nasıl kullandığını görebilirsiniz.


   a5.PNG
Facebook yorumları