Adobe Acrobat PDF Okuyucu indir 18.011.20058

Bilgisayar üzerinde PDF dosyalarını açmaya yarayan program

 1. Taylan
  İşletim sistemi:
  Windows
  Boyut:
  118 MB
  Sürüm:
  18.011.20058
  Dil:
  Türkçe
  Üretici:
  Adobe
  Portable Document Format (PDF) yani Türkçesi; Taşınabilir Belge Biçimi, yazdırılmış bir belgenin tüm öğelerini görüntüleyebileceğiniz, gezebileceğiniz, yazdırabileceğiniz veya başkasına iletebileceğiniz bir elektronik görüntü olarak yakalanmış bir dosya biçimidir. Günümüzde PDF belgelerin kullanımı her yerde karşımıza çıkmaktadır. Örneğin: Kaybettiğiniz elektronik eşyaların kullanma klavuzunu internet üzerinden PDF formatında indirip okuyabilirsiniz veya ücretsiz e-kitapları PDF formatında indirerek kolaylıkla bilgisayarınız üzerinden okuyabilirsiniz. PDF dosyaları Adobe Acrobat, Acrobat Capture veya benzeri ürünler kullanılarak oluşturulur. PDF biçimindeki dosyaları görüntülemek ve kullanmak için kolayca indirebileceğiniz ücretsiz Acrobat Reader'a ihtiyacınız vardır. Acrobat Reader'ı indirdikten sonra, bir PDF dosyasına bakmak istediğinizde otomatik olarak başlayacaktır.

  PDF dosyaları, orijinal grafik görünümünü çevrimiçi olarak korumak istediğiniz dergi makaleleri, ürün broşürleri veya el ilanları gibi belgeler için özellikle kullanışlıdır. Bir PDF dosyası, her biri yakınlaştırabileceğiniz veya uzaklaştırabileceğiniz bir veya daha fazla sayfa görüntüsü içerir. Sayfalar arasında ileri ve geri gidebilirsiniz.

  Adobe Acrobat indirmek için öncelikle sitesine giriş yapıyoruz. Siteye giriş yaptığımız zaman bizi bu ekran karşılıyor. Buradan Şimdi İndir butonuna tıkladığınız zaman sizi Adobe Acrobat PDF Okuyucu uygulaması indirme sayfasına yönlendirecektir. Adobe Acrobat PDF Okuyucu ücretsiz bir uygulamadır.

  adobe1.png


  Daha sonra karşınıza aşağıdaki indirme sayfası gelecektir. Bu sayfa üzerinden kırmızı kutucuğun içerisinde bulunan “Şimdi yükle” butonuna tıkladığınız zaman indirme işlemi otomatik olarak başlayacaktır.

  adobe2.png

  İndirdiğiniz Adobe Acrobat installer programını çalıştırın. Installer programını çalıştırdıktan sonra kurulum otomatik olarak başlayacaktır.

  adobe3.png

  Aşağıdaki görselde bulunan ekranı gördüyseniz kurulum sorunsuz olarak tamamlanmış demektir. Son butonuna tıklayarak Adobe Acrobat Reader’ı çalıştırabilirsiniz.

  adobe4.png

  Kurulum bitti ve uygulamayı başarılı bir şekilde çalıştırdınız. Uygulamanın arayüzünde En Son kullanılan dosyaları görebilirsiniz.

  adobe5.png

  İnternet üzerinden indirdiğiniz herhangi bir PDF dosyasının üzerinde sağ tıklayarak Birlikte Aç > Adobe Acrobat Reader DC uygulamasını seçtikten sonra PDF dosyalarını sorunsuz bir şekilde görüntüleyebilirsiniz.

  adobe6.png

  Ve son olarak da görüntülediğiniz PDF dosyaları üzerinde değiştirme işlemleri dışında Adobe Acrobat PDF okuyucu sayesinde PDF dosyaları üzerinde Metni vurgula, Metne not ekleme, Metni değiştirmek için not ekleme gibi işlemler de yapabilirsiniz. Sağ tarafta bulunan menüden ise PDF’yi dışa aktarabilir, yeni bir PDF dosyası oluşturabilir vb. işlemlere ulaşabilirsiniz.

  adobe7.png
Facebook yorumları