Apache OpenOffice indir 4.1.6

Bilgisayarınızda kullanabileceğiniz ücretsiz ofis programları yazılımı

 1. Taylan
  İşletim sistemi:
  Windows
  Boyut:
  135 MB
  Sürüm:
  4.1.6
  Dil:
  İngilizce
  Üretici:
  Apache
  Apache OpenOffice, bilgisayarınızda kullanabileceğiniz kelime işlem, elektronik tablolar, sunumlar, grafikler, veritabanları ve daha fazlası için lider açık kaynaklı ofis yazılım paketidir. Birçok dil seçeneğine sahiptir ve tüm ortak bilgisayarlarda kullanılabilir. Tüm verilerinizi uluslararası bir açık standart biçimde saklar ve diğer genel ofis yazılım paketlerinden dosya okuyabilir ve yazabilir. Herhangi bir amaç için tamamen ücretsiz olarak indirilebilir ve kullanılabilir. ApacheOpenOffice programı üzerinden 6 farklı dosya türünü oluşturabilir ve varolan dosyalar üzerinde değişiklikler yapabilirsiniz. Bu türler şunlardır: Text (Yazı), Drawing (Çizim), Spreadsheet (Tablolar), Database (Veritabanı), Presentation (Sunum Oluşturma) ve Formula (Matematik İşlemleri).

  Programın Artı Yönleri

  1- Apache OpenOffice programını kullanmak tamamen ücretsizdir.
  2- Apache OpenOffice
  üzerinden kullanacağınız ofis programlarının sahip olduğu arayüz çok kaliteli ve kullanışlıdır. Erişim sağlamak istediğiniz herhangi bir özelliğe hızlı bir şekilde ulaşabiliyorsunuz.

  Programın Eksi Yönleri

  1- Apache OpenOffice programı üzerinden bazı dosyaları açmak isterken hata ile karşılaşabilirsiniz. Bu hatanın sebebi programın dosyayı desteklememesinden kaynaklıdır.

  Apache OpenOffice indirme nasıl yapılır?

  Bilgisayarınıza Apache OpenOffice indirmek için yukarıda yer alan Hemen indir butonuna tıklayın. Apache OpenOffice kurulum indirme işlemi otomatik olarak başlayacaktır.

  Apache OpenOffice kurulumu nasıl yapılır?

  Apache OpenOffice indirme işlemi tamamlandığında kurulum dosyasını çalıştırın. Kuruluma başlamak için karşınıza gelecek pencere üzerinden Next butonuna tıklayın.

  a1.png

  Daha sonrasında ise OpenOffice programını kullanmak istediğiniz kişisel isiminizi girin ve ardından Next butonuna tıklayın.

  a2.png

  Apache OpenOffice programı açık kaynak kodlu bir yazılım olduğu için dilerseniz özel kurulum gerçekleştirebilirsiniz. Ancak bu adımda Typical seçeneğini işaretleyerek Next butonuna tıklayarak kuruluma devam etmenizi öneriyoruz.

  a3.png

  Apache OpenOffice programının bilgisayarınıza kurulumunun gerçekleştirilebilmesi için gerekli tüm ayarları tamamladıktan sonra Install butonuna tıklayarak kurulum işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

  a4.png

  Apache OpenOffice kurulumu tamamlandıktan sonra Finish butonuna tıklayarak kurulum sihirbazını kapatabilirsiniz.

  a5.png

  Apache OpenOffice nasıl kullanılır?

  Apache OpenOffice programının kurulum işlemi tamamlandıktan sonra masaüstünüze oluşturulacak kısayol üzerinden programa giriş yapabilirsiniz. Programa ilk kez giriş yaptığınızda karşınıza aşağıdaki ekran gelecektir. Bu ekran üzerinden oluşturmak istediğiniz dosya türünü seçerek dosya oluşturabilir veya Open butonuna tıklayarak varolan bir dosyayı açabilirsiniz.

  a6.png

  Open butonuna tıkladıktan sonra bilgisayarınızda bulunan MS Office programı ile oluşturulmuş olan herhangi bir dosyayı Apache OpenOffice programı üzerinden kolaylıkla açabilirsiniz.

  a7.png

  Apache OpenOffice programı üzerinden açmış olduğunuz word dosyasını düzenleyebilirsiniz

  a8.png
Facebook yorumları