Audacity indir 2.3.0

Bilgisayarınız üzerinde bulunan mikrofon ile ses kaydı yapmanızı sağlayan ücretsiz program

 1. Taylan
  İşletim sistemi:
  Windows
  Boyut:
  25,5 MB
  Sürüm:
  2.3.0
  Dil:
  İngilizce
  Üretici:
  Audacity
  Audacity, bilgisayarınızda kullanabileceğiniz ücretsiz ses kayıt programıdır. Audacity programını indirerek bilgisayarınızda bulunan veya haricen takmış olduğunuz bir mikrofon üzerinden kaliteli ve kolay bir şekilde ses kaydı alabilirsiniz. Audacity programı üzerinden aldığınız ses kaydını MP3, WAV veya OGG ses dosyası olarak dışa aktarabilirsiniz.

  Programın Artı Yönleri

  1- Audacity programını kullanmak tamamen ücretsizdir.
  2- Audacity
  programının sahip olduğu kullanışlı arayüz sayesinde ses kaydı alma işlemini kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.
  3- Audacity programı tamamen ücretsiz olmasına rağmen kullanıcılarına çok kaliteli bir program sunmaktadır.

  Programın Eksi Yönleri

  1- Audacity programı profesyonel bir ses düzenleme programı değildir. Kaydettiğiniz ses dosyalarını düzenlemek için daha profesyonel ses düzenleme uygulamalarını kullanabilirsiniz.

  Audacity indirme nasıl yapılır?

  Bilgisayarınıza Audacity indirmek için yukarıda bulunan Hemen indir butonuna tıklayın. Audacity kurulum dosyası indirme işlemi otomatik olarak başlayacaktır.

  Audacity kurulumu nasıl yapılır?

  Audacity programını bilgisayarınıza kurmak için masaüstüne indirmiş olduğunuz Audacity kurulum dosyasını çalıştırın. Daha sonra karşınıza gelecek pencere üzerinden Audacity programını kullanmak istediğiniz dil seçimini gerçekleştirin ve ardından Tamam butonuna tıklayın.

  a1.png

  Dil seçimini gerçekleştirdikten sonra Audacity kurulumunu başlatmak için Next butonuna tıklayın.

  a2.png

  Kurulumun bu adımında ise Audacity programının bilgisayarınıza kurulumunun gerçekleştirilebilmesi için Audacity lisans sözleşmesini onaylamanız gerekmektedir. Lisans sözleşmesinin koşullarını okuduktan sonra Next butonuna tıklayarak lisan sözleşmesini onaylayabilir ve kuruluma devam edebilirsiniz.

  a3.png

  Lisans sözleşmesini onayladıktan sonra Audacity programının bilgisayarınız üzerinde kurulumunun gerçekleştirileceği alanı seçin ve ardından Next butonuna tıklayın.

  a4.png

  Kurulum için gerekli olan adımları gerçekleştirdikten sonra Install butonuna tıklayarak Audacity programının bilgisayarınıza kurulumunu tamamlayabilirsiniz.

  a5.png

  Audacity kurulumu tamamlandıktan sonra Finish butonuna tıklayarak kurulum penceresinden çıkış yapabilirsiniz.

  a6.png

  Audacity nasıl kullanılır?

  Kurulum tamamlandıktan sonra Audacity programı otomatik olarak çalışmaya başlayacaktır. Audacity programına ilk kez giriş yaptıktan sonra programın ana ekranı karşınıza gelecektir. Bu ekranın sol üst kısmında bulunan butonları kullanarak ses kaydını başlatabilir, duraklatabilir, ses arası geçiş yapabilir veya ses kaydını tamamen durdurabilirsiniz.

  a7.png

  Kırmızı kayıt butonuna tıklayarak ses kaydı işlemini başlatabilirsiniz. Ses kaydı alma işlemini gerçekleştirirken ses dalgalarını görüntüleyebilirsiniz.

  a8.png

  Aldığınız ses kaydını dışa aktarmak için kaydı tamamladıktan sonra sol üst kısımda bulunan File menüsüne tıklayarak oradan Export yazısının üzerine farenizi sürükleyerek aldığınız ses kaydını MP3, WAV veya OGG ses dosyası olarak dışa aktarabilirsiniz.

  a9.png
Facebook yorumları