Autorun Organizer 4.100

Bilgisayarınızın başlangıcında çalışan uygulamaları yönetmenizi sağlayan program

 1. Taylan
  İşletim sistemi:
  Windows
  Boyut:
  16 MB
  Sürüm:
  4.100
  Dil:
  İngilizce
  Üretici:
  ChemTable Software
  Autorun Organizer, bilgisayarınızı başlattığınızda otomatik olarak çalışan programları ve uygulamaları yönetmenizi sağlayan ücretsiz bir programdır. Programların özelliklerini görüntüleyebilir, onların çalışma programlarını değiştirebilirsiniz. Autorun Organizer, otomatik olarak başlatılması için programlanmış tüm yazılımları görüntüler, bunları yeni eklenen veya eski uygulamalara göre sıralar. Böylelikle Autorun Organizer programı sütunun üstünde gösterdiğinden, yeni kurduğunuz veya başlattığınız bir programı kolayca bulabilirsiniz. Her uygulama için yol, tam ad ve başlangıç durumu gibi ayrıntıları pencerenin alt kısmında görüntüleyebilirsiniz. Çoğu uygulama hafif bir gecikmeyle çalışır, ancak bir kısmı anında yüklenir. Her programın yükleme gecikmesini birkaç saniye girerek ayarlayabilirsiniz. Değişiklik, bilgisayarınızın bir sonraki başlatılışında etkili olur.

  Programın Artı Yönleri

  1. Autorun Organizer programını indirmek ücretsizdir.
  2. Autorun Organizer programını kullanarak bilgisayarınızda otomatik olarak başlatılan uygulamaları devre dışı bırakabilir ve bu sayede bilgisayarınızın açılış hızını artırabilirsiniz.

  Autorun Organizer Nasıl İndirilir?

  Bilgisayara Autorun Organizer indirmek için sayfanın üst kısmında yer alan Hemen indir butonuna tıklayın. Bu butona tıklamanızın ardından Autorun Organizer kurulum dosyasının bilgisayarınıza indirme işlemi otomatik olarak başlatılacaktır.


  Autorun Organizer Nasıl Kurulur?

  1. Bilgisayara Autorun Organizer kurulumunu gerçekleştirmek için bilgisayarınıza indirmiş olduğunuz kurulum dosyasını çalıştırın. Kurulum dosyasını çalıştırdıktan sonra açılacak pencere üzerindeki “I accept the agreement” seçeneğini işaretleyin ve ardından “Next” butonuna tıklayarak kurulumu başlatın.

   a1.PNG

  2. PC’ye Autorun Organizer kurulumunu gerçekleştirmeden önce “Browse…” butonuna tıklayarak programın bilgisayarınızda kurulacağı alanı seçin ve ardından “Next” butonuna tıklayın.

   a2.PNG

  3. Autorun Organizer kurulum işleminin tamamlanmasının ardından “Finish” butonuna tıklayarak kurulum penceresinden çıkış yapabilirsiniz.

   a3.PNG

  Autorun Organizer Nasıl Kullanılır?

  1. Autorun Organizer kurulumu tamamlandıktan sonra bilgisayarınızın masaüstüne oluşturulacak kısayolu kullanarak programa giriş yapabilirsiniz. Autorun Organizer programını çalıştırdıktan sonra açılacak pencere üzerinden bilgisayarınızı başlattığınızda otomatik olarak çalışan uygulamaları görüntüleyebilirsiniz. Herhangi bir uygulamanın bilgisayarınızın açılışına nasıl etki ettiğini görmek istiyorsanız ilk önce uygulamaya tıklayın ve ardından “Recent System Load Times” bölümüne giriş yapın.

   a4.PNG

  2. Bilgisayarınızı başlattığınızda otomatik olarak çalışan herhangi bir uygulamayı devre dışı bırakmak istiyorsanız uygulamaya tıklayın ve ardından “Application Details” bölümüne giriş yapın. Bu bölüme giriş yaptıktan sonra “Remove and Disable” butonuna tıklayın. Tüm bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra seçtiğiniz program, bilgisayarınızı başlattığınızda otomatik olarak çalışmayacaktır.

   a5.PNG

  3. Autorun Organizer programını kullanarak otomatik olarak çalışma özelliğini kapattığınız bir uygulamayı tekrar aktif hale getirmek istiyorsanız uygulamanın üzerine tıklayın ve “Application Details” bölümündeki “Undo Removal” butonuna tıklayın.

   a6.PNG
Facebook yorumları