Balena Etcher indir 1.5.5

Bilgisayarınızdaki bir dosyayı çıkarılabilir disklere yazdırmanızı sağlayan ücretsiz bir program

 1. Taylan
  İşletim sistemi:
  Windows
  Boyut:
  75,4 MB
  Sürüm:
  1.5.5
  Dil:
  İngilizce
  Üretici:
  Balena
  Balena Etcher, bilgisayarınızda bulunan bir dosyayı taşınabilir diskleriniz üzerine yazdırmanızı sağlayan ücretsiz bir programdır. Balena Etcher programını kullanarak bilgisayarınızdaki bir imaj dosyasını CD/DVD, Hafıza Kartına veya Flash Bellek üzerine yazdırabilirsiniz. Balena Etcher programı genel olarak; Format USB’si oluşturmak ve video dosyalarını CD ya da DVD’ye yazdırmak için kullanılan bir programdır.

  Programın Artı Yönleri

  1. Balena Etcher programını indirmek ücretsizdir.
  2. Balena Etcher programı üzerinden gerçekleştireceğiniz yazdırma işlemleri çok hızlı bir şekilde tamamlanır.
  3. Balena Etcher programını kullanmak için bilgisayarınızda internet bağlantısının bulunmasına gerek yoktur. Programı çevrimdışı bir şekilde kullanabilirsiniz.

  Programın Eksi Yönleri

  1. Balena Etcher programı üzerinde yer alan bazı özellikleri kullanabilmeniz için programın tam sürümünü satın almanız gerekmektedir.

  Balena Etcher indirme nasıl yapılır?

  Bilgisayarınıza Balena Etcher indirmek için sayfanın üst kısmında yer alan Hemen indir butonuna tıklayınız. Hemen indir butonuna tıkladıktan sonra Balena Etcher indirme işlemi otomatik olarak başlatılacaktır.


  Balena Etcher kurulumu nasıl yapılır?

  1. Balena Etcher kurulum işlemi için bilgisayarınıza indirmiş olduğunuz kurulum dosyasını çalıştırın. Kurulum dosyasını çalıştırdıktan sonra karşınıza gelecek pencere üzerinde yer alan “I Agree” butonuna tıklayın. Bilgisayarınıza Balena Etcher kurulumu hızlı bir şekilde tamamlanacaktır.

   e1.png

  Balena Etcher nasıl kullanılır?

  1. Balena Etcher programının kurulum işlemi tamamlandıktan sonra program bilgisayarınız üzerinde otomatik olarak çalışmaya başlayacaktır. Balena Etcher kullanımı için karşınıza gelecek pencere üzerinde bulunan Select image butonuna tıklayarak yazdırmak istediğiniz imaj dosyasını veya video/görüntü dosyasını seçin.

   e2.png

  2. Select image butonuna tıkladıktan sonra açılan pencere üzerinden yazdırmak istediğiniz dosyayı seçebilirsiniz. Yazdırmak istediğiniz dosyayı seçin ve ardından butonuna tıklayın.

   e3.png

  3. Yazdırmak istediğiniz dosyayı seçtikten sonra bilgisayarınıza çıkarılabilir bir disk bağlayın. Bilgisayarınıza bağlamış olduğunuz çıkarılabilir disk Balena Etcher programı üzerinde otomatik olarak algılanacaktır. Eğer bilgisayarınıza birden fazla çıkarılabilir disk bağladıysanız Change butonuna tıklayarak çıkarılabilir disklerinizin tümünü görüntüleyebilirsiniz.

   e4.png

  4. Change butonuna tıkladıktan sonra bilgisayarınıza bağlanmış olan tüm çıkarılabilir diskleri görüntüleyebilirsiniz. Balne Etcher programı üzerinden herhangi bir dosyayı çıkarılabilir diskinize yazdırmadan önce doğru diski seçtiğinize emin olun. Doğru disk seçimi yaparak yazdırma işlemi sonucunda oluşabilecek veri kayıplarının önüne geçebilirsiniz.

   e5.png

  5. Yazdırmak istediğiniz dosyayı ve yazdırmak istediğiniz diski seçtikten sonra Flash butonuna tıklayarak yazdırma işlemini tamamlayabilirsiniz. Yazdırma işleminin tamamlanma süresi bilgisayarınızın performansına ve dosya boyutuna göre değişiklik gösterebilir.

   e6.png
Facebook yorumları