Battery Optimizer 3.2.1.8

Dizüstü bilgisayarınızın batarya ömrünü uzatmanıza yardımcı olan bir program

 1. Taylan
  İşletim sistemi:
  Windows
  Boyut:
  2,5 MB
  Sürüm:
  3.2.1.8
  Dil:
  İngilizce
  Üretici:
  ReviverSoft
  Battery Optimizer, dizüstü bilgisayarınızdaki kullanılmayan bazı özellikleri devre dışı bırakarak pil ömrünü artırmanıza yardımcı olan bir programdır. Battery Optimizer size pil kullanımını ve şarjını izlemek için kullanışlı bir işlev sunar. Güç profillerini kullanarak tüm ayarları varsayılana geri yükleyebilir veya tüm özellikleri açıp kapatabilirsiniz. Program tercihleri söz konusu olduğunda ise, batarya ömrü belirli bir seviyenin altına düştüğünde veya kullanımı arttığında uyarıları etkinleştirebilir, Battery Optimizer programını sistem tepsisine küçültebilir, sistem başlangıcında çalışmasını isteyebilir, kullanıcı arayüzünü değiştirebilir ve tüm profilleri de değiştirebilirsiniz.

  Programın Artı Yönleri

  1. Battery Optimizer programını indirmek ücretsizdir.
  2. Battery Optimizer programı çok düşük sistem belleği kullanır ve bilgisayarınızın çalışmasına herhangi bir olumsuz etki etmez.
  3. Battery Optimizer programını kullanarak bilgisayarınızın bataryasının ömrünü önemli ölçüde artırabilirsiniz.

  Battery Optimizer Nasıl İndirilir?

  PC’ye Battery Optimizer indirmek için Hemen indir butonuna tıklayın. Battery Optimizer kurulum dosyasının bilgisayarınıza indirme işlemi otomatik olarak başlatılacaktır.


  Battery Optimizer Nasıl Kurulur?

  1. Battery Optimizer kurulum dosyasının bilgisayarınıza indirme işlemi tamamlandıktan sonra kurulum dosyasını çalıştırın. Kurulum işlemini başlatmak için açılacak pencere üzerindeki “Next” butonuna tıklayın.

   b0.PNG

  2. PC’ye Battery Optimizer kurulum işlemi tamamlandıktan sonra program bilgisayarınızda otomatik olarak çalışmaya başlayacaktır.

   b01.jpg

  Battery Optimizer Nasıl Kullanılır?

  1. Battery Optimizer programının kurulum işlemi tamamlandıktan sonra bilgisayarınızın masaüstüne oluşturulan kısayolu kullanarak programı çalıştırın. Battery Optimizer programını çalıştırdıktan sonra açılacak pencere üzerindeki “Run Diagnostic” butonuna tıklayarak optimizasyon bölümüne giriş yapın.

   b1.jpg

  2. Battery Optimizer programının optimizasyon bölümüne giriş yaptıktan sonra pencere üzerinde yer alan “Optimize Battery Life” butonuna tıklayarak optimizasyon işlemini başlatabilirsiniz. Optimizasyon işlemini başlatmadan önce bilgisayarınızda çalışan tüm programları ve uygulamaları kapatmanızı tavsiye ederiz.

   b2.jpg

  3. Battery Optimizer programının “Monitoring” özelliğini kullanarak dizüstü bilgisayarınızın batarya ve şarj durumunu kontrol edebilirsiniz.

   b3.jpg

  4. Battery Optimizer programının “Profiles” bölümüne giriş yaparak programın farklı profillerinden dilediğinizi kullanabilirsiniz. Bu profiller, bilgisayarınızın batarya performansını artırabilmeniz için tasarlanmıştır.

   b4.PNG

  5. Tüm bu özelliklere ek olarak, Battery Optimizer programının “Options” bölümündeki “Monitoring” özelliğini kullanarak bilgisayarınızın pil seviyesi sizin seçtiğiniz düzeye düştüğünde bildirim alma özelliğini de aktif edebilirsiniz.

   b5.PNG
Facebook yorumları