Black Notepad 1.1.1.37

Bilgisayarınızda TXT dosyalarını yönetmenizi sağlayan ücretsiz bir program

 1. Taylan
  İşletim sistemi:
  Windows
  Boyut:
  292 KB
  Sürüm:
  1.1.1.37
  Dil:
  İngilizce
  Üretici:
  WinTools
  Black Notepad, dikkat dağıtıcı olmayan, kullanıcı dostu ve özelleştirilebilir bir yazma ortamı sağlayan basit ve temel bir metin editörüdür. Program taşınabilir olduğundan normal yükleme işleminden geçmeniz gerekmez. Şık ve modern arayüz, varsayılan koyu arka plana ve sınırlı temel özelliklere sahiptir. Black Notepad, kopyala/yapıştır desteği ve TXT dosyalarını açma ve düzenleme işlemini de yapmanıza olanak sağlamaktadır. Düzenleme seçeneklerinin olduğu sürece, değişiklikleri geri alabilir ve yeniden yapabilir, metni kopyalayabilir, yapıştırabilir ve kesebilirsiniz. Ayrıca program üzerinde çeşitli metin biçimlendirme seçenekleri de bulunmaktadır. Bunların arasında, seçilen metni tüm büyük veya küçük harfe çevirerek, URL'leri tanıyarak ve dahili bir arama bulacaksınız. Yazı tipi ve arka plan renkleri ile ilgili olarak, Black NotePad iki kalıcı ve beş özelleştirilebilir profil ayarı sunar ve daha fazla yükleme ve kaydetme imkanı sunan üç önceden ayarlanmış yazı tipi seçeneği vardır.


  Programın Artı Yönleri

  1. Black Notepad programını indirmek ücretsizdir.
  2. Black Notepad programını istediğiniz bilgisayara kolaylıkla taşıyabilirsiniz.
  3. Black Notepad programı bilgisayarınız üzerinde çok düşük boyutta yer kaplamaktadır.

  Programın Eksi Yönleri

  1. Black Notepad programı üzerinde yazdığınız metinlerin toplam kelime sayısı görüntülenmiyor.

  Black Notepad Nasıl İndirilir?

  Bilgisayarınıza Black Notepad indirmek için Hemen indir butonuna tıklayın. Black Notepad kurulum dosyasının bilgisayarınıza indirme işlemi otomatik olarak başlatılacaktır.


  Black Notepad Nasıl Kurulur?

  Black Notepad kurulum dosyasının bilgisayarınıza indirme işlemi tamamlandıktan sonra kurulum dosyasını çalıştırın. Black Notepad programını kurulum işlemi yapmadan hızlı bir şekilde kullanmaya başlayabilirsiniz.


  Black Notepad Nasıl Kullanılır?

  1. Black Notepad programının indirme işlemi tamamlandıktan sonra, programı bilgisayarınızın masaüstüne oluşturulan kısayol üzerinden çalıştırın. Black Notepad programına giriş yaptıktan sonra karşınıza gelecek alana istediğiniz bir metni kopyala/yapıştır yöntemini kullanarak ekleyebilir veya klavyenizden istediğiniz metni yazmaya başlayabilirsiniz.

   b1.PNG

  2. Black Notepad üzerinde yazmış olduğunuz metinleri daha kolay okuyabilmek için istediğiniz arka plan rengini, yazı fontunu ve yazı boyutunu ayarlayabilmek için programın ana menüsü üzerinde bulunan “Tools” bölümüne giriş yaparak bu özellikleri değiştirebilirsiniz. Black Notepad programı üzerinde oluşturduğunuz TXT dosyalarını istediğiniz bir bilgisayara kolaylıkla aktarabilirsiniz.

   b2.PNG
Facebook yorumları