BleachBit 3.2.0

Bilgisayarınızdaki internet tarayıcılarından geriye kalan dosyaları kaldırmanıız sağlayan program

 1. Taylan
  İşletim sistemi:
  Windows
  Boyut:
  11,4 MB
  Sürüm:
  3.2.0
  Dil:
  İngilizce
  Üretici:
  Andrew Ziem
  BleachBit, bilgisayarınızda kullandığınız internet tarayıcılarından geriye kalan gereksiz dosyaları izleriyle birlikte kaldırmanıza ve verilerinizi güvence altına almanızı sağlayan bir programdır. BleachBit, yer açmak ve gizlilikle ilgili verileri silmek için bilgisayarınızı iyice temizlemek ve gereksiz dosyaları kaldırmak için tasarlanmıştır. BleachBit, Firefox ve Chrome gibi web tarayıcılarına ait dosyaları da silebilir. Bu nesnelerden bazıları önbellek, çerezler, kilitlenme raporları, DOM depolama alanı, URL geçmişi, oturum geri yükleme ve site tercihlerini içerir. Ayrıca BleachBit programının diğer araçları, özel programlarla kurtarılmasını önlemek için dosyaları ve klasörleri parçalamanıza, boş alanı silmenize, silinmeye hazır özel bir dosya ve klasör listesi oluşturmanıza ve bir beyaz liste oluşturmanıza olanak tanır.

  Programın Artı Yönleri

  1. BleachBit indirmek ücretsizdir.
  2. BleachBit programının sahip olduğu tüm özelliklere ücretsiz olarak erişim sağlayabilirsiniz.
  3. BleachBit programı çok kullanışlı bir arayüze sahiptir. Programı sadece birkaç fare tıklaması ile yönetebilirsiniz.

  BleachBit Nasıl İndirilir?

  Bilgisayara BleachBit indirmek için yukarıda bulunan Hemen indir butonuna tıklayınız. Hemen indir butonuna tıklamanızın ardından PC’ye BleachBit indirme otomatik olarak başlatılacaktır.


  BleachBit Nasıl Kurulur?

  1. Bilgisayarınıza BleachBit kurulum dosyası indirme işlemi tamamlandıktan sonra kurulum dosyasını çalıştırın. Kurulum dosyasını çalıştırdığınızda açılan pencere üzerindeki “I accept the terms of the License Agreement” seçeneğini işaretleyerek lisans sözleşmesini onaylayın ve ardından “Next” butonuna tıklayın.

   b1.PNG

  2. Kurulum için gerekli olan lisans sözleşmesini onayladıktan sonra yönlendirileceğiniz pencere üzerindeki “Browse…” butonuna tıklayarak programın kurulacağı bölümü belirleyin ve ardından “Next” butonuna tıklayarak kurulumu gerçekleştirin.

   b2.PNG

  3. Bilgisayara BleachBit kurulumu tamamlandıktan sonra “Finish” butonuna tıklayarak kurulum penceresini kapatabilirsiniz.

   b3.PNG

  BleachBit Nasıl Kullanılır?

  1. BleachBit programını kullanmak için bilgisayarınızın masaüstüne oluşturulacak olan kısayolu kullanarak programa giriş yapabilirsiniz. BleachBit programına giriş yaptığınızda açılacak arayüz üzerindeki temizleme seçeneklerinden kullanmak istediklerinizi seçin.

   b4.PNG

  2. BleachBit programında kullanmak istediğiniz temizleme seçeneklerini işaretledikten sonra programın sağ tarafında temizlenecek olan dosyaları listelenmiş olarak görüntüleyebilirsiniz.

   b5.PNG

  3. Temizlemek istediğiniz dosyaları belirledikten sonra BleachBit programının ana ekranı üzerinde yer alan “Clean” butonuna tıklayın. Temizleme işleminin tamamlanma süresi seçtiğiniz dosyalarına boyutuna ve bilgisayarınızın performansına göre değişiklik gösterebilir.

   b6.PNG

  4. BleachBit programında gerçekleştireceğiniz tarama işlemi sonucunda kaldırılan dosyaları programın ana ekranı üzerinde görüntüleyebilirsiniz.

   b7.PNG
Facebook yorumları