Bootdisk Utility 2.1.2019

Bilgisayarınızda önyüklenebilir disk oluşturmanızı sağlayan tamamen ücretsiz program

 1. Taylan
  İşletim sistemi:
  Windows
  Boyut:
  1,3 MB
  Sürüm:
  2.1.2019
  Dil:
  İngilizce
  Üretici:
  Cvad
  Bootdisk Utility, bilgisayarınızdan macOS işletim sistemi için önyüklenebilir USB diskler oluşturmanızı sağlayan ücretsiz bir programdır. Bootdisk Utility taşınabilir bir program olduğundan, programı herhangi bir kurulum işlemine gerek duymadan kullanabilirsiniz. Ayrıca, izniniz olmadan bilgisayarınızda herhangi bir ek dosya veya klasör oluşturmaz ve Windows kayıt defteri girişlerinizi değiştirmez. Bootdisk Utility, deneyimli bilgisayar kullanıcıları tarafından kolayca çalıştırılabilecek çeşitli kullanışlı işlevleri içeren minimalist bir arayüz sunar. Ayrıca Bootdisk Utility programındaki çeşitli özellikleri kullanarak bilgisayarınızdaki herhangi bir diski biçimlendirebilir, bölümlerini yedekleyebilir veya doğrudan ana pencereden geri yükleyebilirsiniz. Araçlar menüsündeki işlevleri kullanarak bir BootCamp HFS + RO sürücüsü kurabilir, kaldırabilir veya DMG dosyalarından bölüm verilerini çıkarabilirsiniz.

  Programın Artı Yönleri

  1. Bootdisk Utility programını indirmek ücretsizdir.
  2. Bootdisk Utility programını kurulum işlemine gerek duymadan bilgisayarınızda hızlı bir şekilde kullanmaya başlayabilirsiniz.
  3. Bootdisk Utility programının sahip olduğu tüm özelliklere ücretsiz olarak erişim sağlayabilirsiniz.

  Bootdisk Utility Nasıl İndirilir?

  Bilgisayara Bootdisk Utility indirmek için yukarıda yer alan Hemen indir butonuna tıklayarak programın kurulum dosyasını bilgisayarınıza indirebilirsiniz.


  Bootdisk Utility Nasıl Kurulur?

  Bootdisk Utility kurulumu için Hemen indir butonuna tıklayarak bilgisayarınıza indirmiş olduğunuz kurulum dosyasını çalıştırın. Bootdisk Utility programını herhangi bir kurulum işlemine gerek duymadan bilgisayarınızda kullanmaya başlayabilirsiniz.


  Bootdisk Utility Nasıl Kullanılır?

  1. Bilgisayarınıza indirmiş olduğunuz dosyayı çalıştırarak Bootdisk Utility programına giriş yapın. Bootdisk Utility programına giriş yaptıktan sonra açılacak pencere üzerinden bilgisayarınıza bağlı olan tüm USB bellekleri, mevcut diskleri ve sanal diskleri görüntüleyebilirsiniz. Bu liste üzerinden işlem yapmak istediğiniz disk türünü seçin ve ardından “DL Center” butonuna tıklayın.

   b1.PNG

  2. “DL Center” butonuna tıklamanızın ardından açılacak olan pencere üzerinden önyüklenebilir hale getirmek istediğiniz dosyayı bilgisayarınıza indirmeniz gerekmektedir. Bu liste üzerinden indirmek istediğiniz dosyayı seçin.

   b2.PNG

  3. “DL Center” bölümünden seçtiğiniz dosyayı kontrol edin ve eğer doğru dosyayı seçtiyseniz “DL” butonuna tıklayarak dosyanın indirme işlemini başlatın.

   b3.png

  4. Bootdisk Utility kullanarak bilgisayarınıza indireceğiniz dosyanın indirme ilerlemesini programın ana ekranı üzerinden kontrol edebilirsiniz. İndirme işlemi tamamlanana kadar programı kapatmamaya özen gösterin.

   b4.png

  5. Dosyanın bilgisayarınıza indirme işlemi tamamlandıktan sonra seçtiğiniz bir alana bu dosyayı yazdırabilirsiniz. Yazdırma işlemi için aşağıdaki görselde yer alan tüm ayarları yapın ve ardından “OK” butonuna tıklayın.

   b5.png

  6. Dosyanın seçtiğiniz diske yazdırma işlemi tamamlandıktan sonra “OK” butonuna tıklayın. Bu işlem tamamlandıktan sonra bilgisayarınızı ve oluşturduğunuz önyüklenebilir diskinizi kullanmaya başlayabilirsiniz.

   b6.png
Facebook yorumları