Captura 8.0.0

Bilgisayarınızda ekran görüntüsü ve ekran videosu kaydetmenizi sağlayan ücretsiz program

 1. Taylan
  İşletim sistemi:
  Windows
  Boyut:
  2,5 MB
  Sürüm:
  8.0.0
  Dil:
  İngilizce
  Üretici:
  Mathew Sachin
  Captura, bilgisayarınızda ekran görüntüleri almanızı ve ekran videoları kaydetmenizi sağlayan açık kaynaklı bir programdır. Captura, masaüstünüzden veya giriş cihazlarınızdan video ve ses kaydetmenize, tuş vuruşlarını ve fare tıklamalarını yakalamanıza ve hatta ekran görüntüleri almanıza olanak tanır. Captura programını masaüstünün tamamını, belirli bir pencereyi veya ekranın belirli bir alanını kaydetmek için kullanabilirsiniz. Ekran görüntüsü yakalamak için etkin pencerenin, tüm ekranın veya yalnızca masaüstünün görüntülerini yakalamak için genel kısayol tuşları ayarlayabilirsiniz. Video kaydı için yapılandırılabilir kısayol tuşları da mevcuttur. Ayrıca Captura programı ile bilgisayarınızda oyun videoları da kaydedebilirsiniz. Captura, oyun videolarını kaydederken oyunun performansını olumsuz bir şekilde etkilemez.

  Programın Artı Yönleri

  1. Captura programının sahip olduğu tüm özellikleri kullanmak ücretsizdir.
  2. Captura programını kullanarak aldığınız ekran görüntülerini hızlı bir şekilde düzenleyebilirsiniz.
  3. Captura programını kullanarak aldığınız ekran görüntüleri ve videoları yüksek kaliteli olarak kaydedilmektedir.
  4. Captura programındaki kısayol tuşlarını kullanarak programı kolaylıkla yönetebilirsiniz.

  Captura Nasıl İndirilir?

  Bilgisayara Captura indirmek için sayfanın üst kısmında yer alan Hemen indir butonuna tıklayın. Hemen indir butonuna tıkladıktan sonra bilgisayarınıza Captura indirme işlemi otomatik olarak başlatılacaktır.


  Captura Nasıl Kurulur?

  1. Bilgisayara Captura kurulum dosyasının bilgisayarınıza indirme işlemi tamamlandıktan sonra kurulum dosyasını çalıştırın. Dosyayı çalıştırdığınızda açılan pencere üzerindeki “Browse…” butonuna tıklayarak programın kurulacağı alanı seçin sonrasında ise “Next” butonuna tıklayın.

   c1.PNG

  2. Captura programının bilgisayarınızda kurulacağı alanı belirlemenizin ardından yönlendirileceğiniz pencere içerisindeki “Install” butonuna tıklayarak PC’ye Captura kurulum işlemini gerçekleştirin.

   c2.PNG

  3. Captura kurulumu tamamlandıktan sonra “Finish” butonuna tıklayarak kurulum penceresinden çıkış yapabilirsiniz.

   c3.PNG

  Captura Nasıl Kullanılır?

  1. Captura programını kullanmak için bilgisayarınızın masaüstüne oluşturulacak olan kısayolu kullanarak programa giriş yapabilirsiniz. Captura programına giriş yaptıktan sonra açılacak pencere üzerinden sadece ses kaydı, tam ekran video kaydı, pencere video kaydı, seçili bir alan kaydı ve oyun kaydı seçeneklerinden istediğiniz kayıt türünü seçebilirsiniz.

   c4.PNG

  2. Captura programını ekran görüntüsü veya ekran videosu kaydetme işlemi dışında sadece ses kaydı alacak şekilde de kullanabilirsiniz. Captura programını kullanarak aldığınız ses kayıtları yüksek kaliteli olarak kaydedilmektedir.

   c5.PNG

  3. Captura programında ekran videosu kaydı gerçekleştirmeden önce kayıt ayarlarını kendi isteğinize göre değiştirebilirsiniz.

   c6.PNG

  4. Captura programının en önemli özelliklerinden biri olan pencere video kayıt özelliği ise bilgisayarınızdaki herhangi bir alanı kayıt altına almanızı sağlayan özelliktir. Bu özelliği kullanarak bilgisayarınızdaki bir programda veya uygulamada gerçekleşen işlemleri kayıt altına alabilirsiniz.

   c7.PNG
Facebook yorumları