CCleaner 5.13

CCleaner - Windows 10, 8.1, 8, 7, Vista ve XP uyumlu bilgisayar temizleme programı indir

 1. Demir
  İşletim sistemi:
  Windows 10, 8.1, 8, 7, Vista ve XP
  Boyut:
  6.5 MB
  Sürüm:
  5.13
  Dil:
  Türkçe
  Üretici:
  Piriform LTD.
  CCleaner programının Windows 10 desteği ile birlikte gelen en güncel sürümü. Bu sürüm, ücretsiz olarak kullanılabilmektedir.

  Windows 10
  işletim sisteminin yeni olduğu düşünüldüğünde şu an için Windows 10 üzerinde kullanılabilecek en işlevsel temizleme ve sıfırlama programıdır.

  CCleaner
  , bilgisayarınızdaki gereksiz dosyaları temizleyebilmenizi sağlayan ücretsiz bir yazılımdır. Türkçe dil desteğine sahiptir.

  Yazılım 3 temel işleve sahiptir; bunlardan birincisi sabit diskinizde zamanla biriken gereksiz dosyaları temizlemektir. Özellikle İnternet Explorer ve Windows Gezgini nedeniyle biriken tampon dosyaları zaman içerisinde sisteminizde gereksiz yer kaplar temizlenmeleri gerekir. Ana menü üzerinden "Cleaner > Windows > Analiz > Temizliğe Başla" yolunu izleyerek gerekli temizlik işlemini yapabilirsiniz. Kutucuklardaki varsayılan olarak işaretli alanları değiştirmemenizi öneririm.

  Yazılımın ikinci temel işlevi ise; bilgisayarınızda kurulu olan yazılımların artıklarını temizlemektir. Yazılım neredeyse sık kullanılan tüm yazılımların artıklarını temizleme özelliğine sahiptir. Ana menü üzerinden "Cleaner > Uygulamalar > Analiz > Temizliğe Başla" yolunu izleyebilirsiniz. Bu sayede kullandığınız yazılımların oluşturduğu tüm artık verilerden kurtulmuş olacaksınız.

  Yazılımın üçüncü temel işlevi ise; kayıt defteri üzerindeki gereksiz girdileri temizlemek ve onarılması gerekenleri onarmaktır. Bu sayede sisteminizdeki birçok hatadan kurtulmuş olacaksınız. Ana menü üzerinden "Kayıt Defter > Sorunlar İçin Tara > Seçili Sorunları Çöz" yolunu izleyebilirsiniz.

  Cleaner Standart yazılımının yüklü yazılımları kaldırma, sürücü temizleme, açılış uygulamalarını düzenleme, sistem geri yükleme gibi ek özellikleri de bulunmaktadır. Kolay kullanılır yapısı, oldukça hızlı çalışması, kullandıktan sonra sisteminizi şaşırtıcı biçimde hızlandırması ile oldukça başarılı bir yazılım olan Cleaner Standart mutlaka kullanmanız gereken bir araçtır.

  Images

  1. ccleaner.jpg
  2. ccleaner-5-13.jpg

Recent Reviews

 1. bayezideraslan
  bayezideraslan
  5/5,
  Version: 5.01.5075
  Priform tarafından Windows 10 uyumlu sürümü de yayınlanmıştır. Artık Windows 10'da da sorunsuz olarak kullanabilirsiniz.
Facebook yorumları