CheckDrive 2.02

Bilgisayarınızın sabit diskinin sağlık durumunu kontrol etmenizi sağlayan program

 1. Taylan
  İşletim sistemi:
  Windows
  Boyut:
  7,7 MB
  Sürüm:
  2.02
  Dil:
  İngilizce
  Üretici:
  Abelssoft
  CheckDrive, bilgisayarınızdaki sabit sürücülerinizde herhangi bir hata olup olmadığını kontrol etmenizi sağlayan basit ve kullanışlı bir programdır. CheckDrive bilgisayarınızdaki herhangi bir sistem çökmesinden sonra sabit diskinizde meydana gelebilecek herhangi bir olası hatayı düzeltmenize yardımcı olur. Tarama işlemini başlatmak için sadece birkaç butona tıklamanız yeterlidir ve tarama işlemi birkaç dakikadan fazla sürmez. Sisteminizin durumunu izleyen ve yapılandırılmış bir kullanıcı aralığında otomatik olarak bir sürücü kontrolü başlatan “Arka Plan Koruması” özelliğini etkinleştirmek için birkaç ayar da mevcuttur. Tüm bu özelliklere ek olarak, CheckDrive programı bilgisayarınızda çok düşük bir sistem belleği kullanır ve tarama işlemini gerçekleştirirken herhangi bir donma sorunu ile karşılaşmazsınız.

  Programın Artı Yönleri

  1. CheckDrive programını indirmek ücretsizdir.
  2. CheckDrive tüm Windows işletim sistemleri ile tam uyumludur ve sorunsuz olarak çalışmaktadır.
  3. CheckDrive programı bilgisayarınızın sabit diskinde bulunan sorunları kolaylıkla görüntülemenize yardımcı olur.

  Programın Eksi Yönleri

  1. CheckDrive programının sahip olduğu özelliklere sınırsız olarak erişim sağlayabilmeniz için programın tam sürümünü satın almanız gerekmektedir.

  CheckDrive Nasıl İndirilir?

  Bilgisayara CheckDrive indirmek için yukarıda bulunan Hemen indir butonuna tıklayınız. Hemen indir butonuna tıkladıktan sonra PC’ye CheckDrive indirme işlemi otomatik olarak başlatılacaktır.


  CheckDrive Nasıl Kurulur?

  1. CheckDrive programının kurulum dosyasının bilgisayarınıza indirme işlemi tamamlandıktan sonra kurulum dosyasını çalıştırın. Açılan pencere üzerindeki “Browse…” butonunu kullanarak CheckDrive programının bilgisayarınızda kurulacağı alanı seçin ve ardından “Next” butonuna tıklayarak kurulumu başlatın.

   c1.PNG

  2. CheckDrive programını bilgisayarınıza kurmak için yönlendirileceğiniz pencere üzerindeki “Install” butonuna tıklayın.

   c2.PNG

  3. PC’ye CheckDrive kurulum işlemi tamamlandıktan sonra “Finish” butonuna tıklayarak kurulum penceresinden çıkış yapabilirsiniz.

   c3.PNG

  CheckDrive Nasıl Kullanılır?

  1. CheckDrive programının bilgisayarınıza kurulumunun tamamlanmasının ardından program otomatik olarak çalışmaya başlayacaktır. CheckDrive programı çalıştıktan sonra açılan pencere üzerinden bilgisayarınızdaki disklerden tarama işlemi uygulamak istediğinizi işaretleyin ve ardından “Check” butonuna tıklayarak tarama işlemini başlatın.

   c4.PNG

  2. Tarama işlemi tamamlandıktan sonra aktif hale gelecek “Results” butonuna tıklayarak CheckDrive programında gerçekleştirdiğiniz tarama işleminin sonucunu görüntüleyebilirsiniz.

   c5.PNG

  3. Eğer CheckDrive programı bilgisayarınızda herhangi bir problem tespit etmediyse açılan pencere üzerindeki “OK” butonuna tıklayarak bilgisayarınızı kullanmaya devam edebilirsiniz.

   c6.PNG

  4. CheckDrive programının “Drive Information” bölümüne giriş yaparak bilgisayarınızdaki sabit disk(ler) hakkında temel özelliklere göz atabilirsiniz.

   c7.PNG
Facebook yorumları