ClamWin Antivirus 0.99.4

Bilgisayarınızda kullanabileceğiniz hızlı ve güvenli antivirüs yazılımı

 1. Taylan
  İşletim sistemi:
  Windows
  Boyut:
  165 MB
  Sürüm:
  0.99.4
  Dil:
  İngilizce
  Üretici:
  ClamWin
  ClamWin Antivirus, bilgisayarınızda kullanabileceğiniz düzenli güncellemelere, güçlü tarama araçlarına ve özel bir görev zamanlayıcı özelliklerine sahip olan ücretsiz bir antivirüs programıdır. ClamWin Free Antivirus, böyle önemli bir görevi yerine getirse de, bilgisayarınızı kötü amaçlı dosyalardan koruyabilmesi için oldukça eski bir arayüze sahiptir. Ana pencere, taramak istediğiniz disk bölümünü veya herhangi bir klasörü seçmenize olanak sağlar. Aynı zamanda ClamWin Antivirus, en son virüs tanımlarını mümkün olduğunca hızlı bir şekilde alabilmeniz için güncelleme aracına erişmenizi sağlar.

  Programın Artı Yönleri

  1. ClamWin Antivirus programını indirmek ücretsizdir.
  2. ClamWin Antivirus programı çok kullanışlı bir arayüze sahiptir. Programı ilk kez bilgisayarına indirecek kullanıcılar bile kolaylıkla kullanabilir.
  3. ClamWin Antivirus, e-posta istemcinizi kontrol eder ve temiz olduklarından emin olmak için gelen e-postaların içeriğini tarama işlemi gerçekleştirir.

  Programın Eksi Yönleri

  1. ClamWin Antivirus programında gerçek zamanlı virüs koruması bulunmuyor. Bu nedenle bilgisayarınıza zararlı bir dosya erişim sağladığında herhangi bir bildirim vs. almazsınız.

  ClamWin Antivirus Nasıl İndirilir?

  Bilgisayarınıza ClamWin Antivirus indirmek için sayfanın üst kısmında yer alan Hemen indir butonuna tıklayınız. Hemen indir butonuna tıkladıktan sonra ClamWin Antivirus indirme işlemi otomatik olarak başlatılacaktır.


  ClamWin Antivirus Nasıl Kurulur?

  1. ClamWin Antivirus kurulum dosyasının bilgisayarınıza indirme işlemi tamamlandıktan sonra kurulum dosyasını çalıştırın. Kurulum dosyasını çalıştırdığınızda karşınıza gelecek pencere üzerinde yer alan lisans sözleşmesini okuyun. Lisans sözleşmesini okuduktan sonra “I accept the agreement” seçeneğini işaretleyin ve ardından “Next” butonuna tıklayın.

   a1.PNG

  2. Kurulumun diğer adımında ise yönlendirileceğiniz pencere üzerinde bulunan “Browse…” butonuna tıklayarak programın bilgisayarınızda kurulacağı alanı seçin ve ardından “Next” butonuna tıklayın.

   a2.PNG

  3. Bilgisayara ClamWin Antivirus kurulumu için yukarıda yer alan tüm işlemleri yerine getirdikten sonra yönlendirileceğiniz pencere üzerinde bulunan “Install” butonuna tıklayarak programın bilgisayarınızda kurulumunu gerçekleştirebilirsiniz.

   a3.PNG

  4. Bilgisayara ClamWin Antivirus kurulumu tamamlandıktan sonra “Finish” butonuna tıklayarak kurulum penceresinden çıkış yapabilirsiniz.

   a4.PNG
  ClamWin Antivirus Nasıl Kullanılır?
  1. ClamWin Antivirus programını kullanmak için bilgisayarınızın masaüstüne oluşturulacak kısayolu kullanarak programa giriş yapın. ClamWin Antivirus programına giriş yaptıktan sonra açılacak pencere üzerinde yer alan disk alanlarından istediğinize virüs tarama işlemi başlatabilirsiniz. Virüs tarama işlemini gerçekleştirmek istediğiniz disk türünü seçin ve ardından “Scan” butonuna tıklayın.

   a5.PNG

  2. ClamWin Antivirus programını kullanarak başlatacağınız virüs tarama işlemi; bilgisayarınızın performansına, tarama işlemini gerçekleştirdiğiniz diskin boyutuna ve disk içerisinde bulunan dosya sayısına göre değişiklik gösterebilir.

   a6.PNG
Facebook yorumları