CryptBox 2020.8.21

Bilgisayarınızda güvenli bir kasa oluşturarak verilerinizi saklamanızı sağlayan progrma

 1. Taylan
  İşletim sistemi:
  Windows
  Boyut:
  6,7 MB
  Sürüm:
  2020.8.21
  Dil:
  İngilizce
  Üretici:
  Abelssoft
  CryptBox, bilgisayarınızdaki önemli dosyalarınızı ve klasörlerinizi saklamanız için güvenli kasalar oluşturmanızı sağlayan bir programdır. Verilerinizi korumak için gelişmiş şifreleme algoritması kulanı CryptBox, özel bilgilerinize yetkisiz kişiler tarafından erişilmesini veya değiştirilmesini engelleme konusunda maksimum güvenlik sağlar. AES-128 ve AES-256 gibi deşifre edilmesi çok zor olan gelişmiş şifreleme algoritmaları kullanır. Size daha fazla güvenlik sunmak için CryptBox, kişisel iPhone'unuzu veya iPad'inizi kasanızı açmak için şifre çözme anahtarı olarak kullanmanızı sağlar. Dahası, kasanızın içeriğini açmak için bir USB Flash sürücü, bir resim veya bir metin şifresi de kullanabilirsiniz. Şifreleme anahtarını seçtikten sonra, hatırlanması kolay ancak aynı zamanda tahmin edilmesi zor bir şifre girmelisiniz.

  Programın Artı Yönleri

  1. CryptBox programını indirmek ücretsizdir.
  2. CryptBox programını kullanarak başkalarının görüntülemesini istemediğiniz verilerinizi kolaylıkla saklayabilirsiniz.
  3. CryptBox, verilerinizi gizli bilgiler için onaylanan AES-256 algoritmasıyla şifreler.

  Programın Eksi Yönleri

  1. CryptBox programının sahip olduğu tüm özelliklere sınırsız olarak erişim sağlayabilmeniz için programın tam sürümünü satın almanız gerekmektedir.

  CryptBox Nasıl İndirilir?

  Bilgisayara CryptBox indirmek için yukarıda yer alan Hemen indir butonuna tıklayın. Bu butona tıkladığınızda PC’ye CryptBox indirme işlemi otomatik olarak başlatılacaktır.


  CryptBox Nasıl Kurulur?

  1. PC’ye CryptBox kurulumu için indirdiğiniz kurulum dosyasını çalıştırın. Dosyayı çalıştırdığınızda karşınıza gelecek olan pencere üzerindeki “I’ve read the compatibility information” seçeneğini işaretleyin ve ardından “Next” butonuna tıklayın.

   c1.PNG

  2. CryptBox kurulum işlemini gerçekleştirirken pencere üzerindeki “Browse…” butonuna tıklayarak programın kurulacağı disk bölümünü belirleyin ve ardından “Next” butonuna tıklayarak kurulumu gerçekleştirin.

   c2.PNG

  3. Bilgisayara CryptBox kurulum işlemi tamamlandıktan sonra “Finish” butonuna tıklayarak kurulum penceresinden çıkış yapabilirsiniz.

   c3.PNG

  CryptBox Nasıl Kullanılır?

  1. CryptBox programının bilgisayarınıza kurulumu tamamlandıktan sonra masaüstüne oluşturulacak olan kısayolu kullanarak programa giriş yapın. CryptBox programını çalıştırdığınızda açılan arayüz üzerindeki “Add Safe” butonuna tıklayarak yeni bir şifreli kasa oluşturmaya başlayın.

   c4.PNG

  2. Şifreli kasa oluşturmak istediğinizde yönlendirileceğiniz pencere üzerinden kasaya vermek istediğiniz ismi, kasaya vereceğiniz sürücü ismini ve kasanın kaydedileceği disk bölümünü belirleyin ve ardından “Next” butonuna tıklayın.

   c5.PNG

  3. Kasanın özelliklerini belirledikten sonra yönlendirileceğiniz pencere üzerinden kasada kullanacağını şifreyi belirleyin ve ardından “Next” butonuna tıklayın.

   c6.PNG

  4. CryptBox programını kullanarak kasa oluşturma işlemi için gerekli olan tüm işlemleri yerine getirdikten sonra oluşturacağınız kasanın özelliklerine göz atın. Eğer tüm özellikler doğru ise “Create” butonuna tıklayarak kasa oluşturma işlemini gerçekleştirin.

   c7.PNG

  5. Oluşturduğunuz kasayı CryptBox programının ana penceresi üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Eğer oluşturduğunuz kasayı açmak istiyorsanız “Closed” butonuna tıklayın.

   c8.PNG

  6. “Closed” butonuna tıkladığınızda açılacak pencere üzerindeki alana belirlediğiniz şifreyi yazın ve ardından “Open safe” butonuna tıklayarak kasanızın içeriğini görüntüleyebilirsiniz.

   c9.PNG
Facebook yorumları