CrystalDiskInfo 8.4.0

Bilgisayarınızdaki sabit disklerinizin durumunu takip etmenizi sağlayan bir araç

 1. Taylan
  İşletim sistemi:
  Windows
  Boyut:
  5,9 MB
  Sürüm:
  8.4.0
  Dil:
  İngilizce
  Üretici:
  Crystal Dew World
  CrystalDiskInfo, bilgisayarınızdaki sabit disklerin veya SSD’lerin sağlık durumunu kontrol etmenizi ve disk özelliklerine detaylı olarak göz atmanızı sağlayan bir programdır. CrystalDiskInfo programı ana penceresi içerisinde sabit disklerinizi otomatik olarak analiz eder. Programın ana penceresi üzerinden cihazınızın ürün yazılımı, seri numarası, sürücü harfi ve arabellek boyutu gibi temel bilgileri hızlı bir şekilde görüntüleyebilirsiniz. Arayüzün hemen alt kısmında yer alan bölüm ise daha çok profesyonel kullanıcılar için tasarlanmıştır. Bu bölüm üzerinden sabit diskinizin okuma hatası oranı, başlangıç ve bitiş sayısı, uçtan uca hata sayısı, komut zaman aşımı ve daha fazlasını görüntüleyebilirsiniz. Ek olarak, yukarıda belirtilen tüm özellikleri ve birkaç özelleştirilebilir grafiği de görüntüleyebilirsiniz. Bu, sabit diskinizin uzun süreler boyunca performansı analiz etmenizi sağlar.

  Programın Artı Yönleri

  1. CrystalDiskInfo programını indirmek tamamen ücretsizdir.
  2. CrystalDiskInfo programı içerisinde SSD desteği barındırmaktadır.
  3. CrystalDiskInfo programı sabit disklerinizin içerisinde bulunan herhangi bir veriye müdahale etmez.
  4. CrystalDiskInfo programı sabit diskinizin tüm özelliklerini listelenmiş olarak detaylı bir şekilde görüntülemenizi sağlar.

  Programın Eksi Yönleri

  1. CrystalDiskInfo programı bir disk düzeltme programı değildir. Sadece sabit diskinizin varolan özelliklerini ve performansını görüntülemenizi sağlar.

  CrystalDiskInfo Nasıl İndirilir?


  Bilgisayarınıza CrystalDiskInfo indirmek için yukarıda bulunan Hemen indir butonuna tıklayın. Hemen indir butonuna tıklamanızın ardından bilgisayara CrystalDiskInfo indirme işlemi otomatik olarak başlayacaktır.


  CrystalDiskInfo Nasıl Kurulur?

  1. CrystalDiskInfo programını bilgisayarınıza kurmak için masaüstüne indirmiş olduğunuz kurulum dosyasını çalıştırın. Kurulum dosyasını çalıştırdığınızda açılan pencere üzerindeki “I accept the agreement” seçeneğini işaretleyin ve ardından “Next” butonuna tıklayın.

   c1.PNG

  2. Programın kurulumunun yapılacağı alanı “Browse…” butonuna tıklayarak belirleyin ve ardından “Next” butonuna tıklayarak programın kurulumunu gerçekleştirin.

   c2.PNG

  3. Bilgisayara CrystalDiskInfo kurulumu tamamlandıktan sonra “Finish” butonuna tıklayarak kurulum penceresinden çıkış yapın.

   c3.PNG

  CrystalDiskInfo Nasıl Kullanılır?

  1. Bilgisayarınıza kurulumunu gerçekleştirdiğiniz CrystalDiskInfo programına masaüstüne oluşturulacak kısayolu kullanarak giriş yapabilirsiniz. CrystalDiskInfo programını çalıştırdığınızda bilgisayarınızda bulunan sabit disk hakkında detaylı bilgiyi arayüz üzerinden görüntüleyebilirsiniz.

   c4.PNG

  2. Bilgisayarınızın sabit diskinde olağandışı bir durumla karşılaşıldığında CrystalDiskInfo programının size uyarı vermesi için ayarlayabilirsiniz.

   c5.PNG

  3. CrystalDiskInfo programını olağandışı durumlara karşı ayarladığınızda size otomatik olarak bir mesaj gönderecektir. Bu mesajı takip ederek bilgisayarınızı olağandışı durumdan kurtarabilirsiniz. Bu özellik bilgisayarınızı korumanıza yardımcı olur.

   c6.png
Facebook yorumları