CrystalDiskMark indir 6.0.2

Bilgisayarınızdaki disklerin yazma ve okuma performansını ölçmenizi sağlayan program

 1. Taylan
  İşletim sistemi:
  Windows
  Boyut:
  2,8 MB
  Sürüm:
  6.0.2
  Dil:
  Türkçe
  Üretici:
  OSDN
  CrystalDiskMark, bilgisayarınızda bulunan harddiskin anlık olarak kaç MB veri okuyup/yazabildiğini hesaplayan ücretsiz bir programdır. CrystalDiskMark programı üzerinde bulunan tek tuş ile bilgisayarınızın harddiskinin saniyede kaç MB veri okuyup/yazabildiğini kolay bir şekilde hesaplayabilirsiniz. CrystalDiskMark programı, herhangi bir internet bağlantısına gerek duymadan kolay bir şekilde çalışır.

  Programın Artı Yönleri

  1- CrystalDiskMark programını indirmek tamamen ücretsizdir.
  2- CrystalDiskMark,
  kendi kategorisinde yer alan diğer programlar arasındaki en iyi programdır.
  3- CrystalDiskMark programının sahip olduğu kullanışlı arayüzü sayesinde programı kolaylıkla kullanabilirsiniz.
  4- CrystalDiskMark programının sahip olduğu tüm özellikleri herhangi bir ücret ödemeden sınırsız olarak kullanabilirsiniz.

  Programın Eksi Yönleri

  1- CrystalDiskMark programı üzerinde disk yönetimi hakkında çok fazla işlem yapmanıza olanak sağlanmıyor.

  CrystalDiskMark indirme nasıl yapılır?

  CrystalDiskMark programını bilgisayarınıza yüklemek için yukarıda bulunan Hemen indir butonuna tıklayın. CrystalDiskMark indirme işlemi otomatik olarak başlayacaktır.

  CrystalDiskMark kurulumu nasıl yapılır?

  CrystalDiskMark programının kurulum dosyasının bilgisayarınıza indirme işlemi tamamlandıktan sonra kurulum dosyasını çalıştırın. CrystalDiskMark kurulum dosyasını çalıştırdıktan sonra karşınıza çıkacak pencere üzerinde bulunan liste üzerinden programı kullanmak istediğiniz dili seçin ve ardından OK butonuna tıklayın.

  c1.png

  CrystalDiskMark programının bilgisayarınıza kurulumunun yapılabilmesi için lisans sözleşmesini onaylamanız gerekmektedir. Lisans sözleşmesini onaylamak ve kuruluma devam etmek için “I accept the agreement” seçeneğini işaretleyin ve ardından Next butonuna tıklayın.

  c2.png

  CrystalDiskMark kurulumunun bu adımında ise sizden programın bilgisayarınızın diski üzerinde kurulum yapılacağı alanı seçmeniz istenecektir. Programın bilgisayarınız üzerinde kurulum yapılacağı alanı seçtikten sonra Next butonuna tıklayarak kuruluma devam edebilirsiniz.

  c3.png

  CrystalDiskMark programının kurulumu için gerekli olan tüm işlemleri yerine getirdikten sonra Install butonuna tıklayarak programın bilgisayarınıza kurulumunu gerçekleştirebilirsiniz.

  c4.png

  CrystalDiskMark kurulumu tamamlandıktan sonra Finish butonuna tıklayarak kurulum penceresinden çıkış yapabilirsiniz. Kurulum penceresini kapattıktan sonra CrystalDiskMark programı otomatik olarak çalışmaya başlayacaktır.

  c5.png

  CrystalDiskMark nasıl kullanılır?

  CrystalDiskMark programı kurulumunun tamamlanmasının ardından bilgisayarınız üzerinde otomatik olarak çalışmaya başlayacaktır. Programın ana ekranı üzerinde bulunan liste üzerinden performansını ölçmek istediğiniz diski seçin ve ardından All butonuna tıklayın.

  c6.png

  All butonuna tıkladıktan sonra bilgisayarınızın disk performansını gözden geçirme işlemi tamamlanacaktır. Disk performansı gözlem işleminin tamamlanma süresi bilgisayarınızın disk hızına göre değişiklik gösterebilir. Yeni bir tarama işlemi yapmak için tekrar All butonuna tıklayarak performans tarama işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

  c7.png
Facebook yorumları