Defraggler indir 2.22

Bilgisayarınızda bulunan diskleri birleştirmenizi sağlayan ücretsiz bir program

 1. Taylan
  İşletim sistemi:
  Windows
  Boyut:
  6,1 MB
  Sürüm:
  2.22
  Dil:
  Türkçe
  Üretici:
  Piriform
  Defraggler, bilgisayarınızda bulunan diskleri birleştirmenizi sağlayan ücretsiz bir programdır. Defraggler programını kullanarak bilgisayarınızda disk birleştirme işlemini hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Disk birleştirme işlemi; bilgisayarınızda bölünmüş olan dosyaların birleştirilmesini sağlayarak bilgisayarınızın performansını yükseltmenizi sağlar. Defraggler programını bilgisayarınız üzerinden ayda en az bir kere kullanarak bilgisayarınızın performansının artmasını sağlayabilirsiniz. Disk birleştirme işlemi bilgisayarınıza hiçbir zarar vermez aksine yapılması yararlıdır.

  Programın Artı Yönleri

  1- Defraggler programını indirmek tamamen ücretsizdir.
  2- Defraggler
  kullanarak bilgisayarınızda parçalanmış olan dosyaların birleştirilmesini sağlayarak bilgisayarınızın performansını arttırabilirsiniz.

  Programın Eksi Yönleri

  1- Defraggler programının çalışmasının bilgisayarınızın performansına göre değişiklik göstermektedir.
  2- Program disk birleştirme işlemini gerçekleştirirken geçen zaman çok fazladır.

  Defraggler nasıl yüklenir?

  Defraggler indirmek için yukarıda bulunan Hemen indir butonuna tıklayın. Defraggler kurulum dosyası bilgisayarınıza indirme işlemi otomatik olarak başlayacaktır.

  Defraggler nasıl kurulur?

  Defraggler kurulumu için bilgisayarınız üzerine indirmiş olduğunuz kurulum dosyasını çalıştırın. Defraggler kurulumunu başlatmak için Setup ekranı üzerinde yer alan Install butonuna tıklayın. Kurulum işlemi başlayacaktır.

  d1.png

  Defraggler programının kurulum işlemi sadece saniyeler içerisinde tamamlanacaktır. Kurulum tamamlandıktan sonra Run Defraggler butonuna tıklayarak Defraggler programını kullanmaya başlayabilirsiniz.

  d2.png

  Defraggler nasıl kullanılır?

  Defraggler programının kurulumu tamamlandıktan sonra Defraggler programını çalıştırın. Programın ana ekranı üzerinde yer alan Analyze butonuna tıklayarak bilgisayarınız üzerinde bulunan disklerin analiz edilme işlemini başlatın. Analiz işleminin tamamlanma süresi bilgisayarınızın diskinde yer alan dosyaların boyutuna göre değişebilir.

  d3.png

  Eğer bilgisayarınızın diskleri üzerinde çok fazla dosya bulunuyorsa analiz işleminin tamamlanması uzun sürebilir. Analiz işlemi tamamlanana kadar Defraggler programını kapatmayın. Analiz işleminin durumunu Defraggler programının ana ekranı üzerinden görüntüleyebilirsiniz.

  d4.png

  Bilgisayarınızın diskleri üzerinde yer alan dosyaların analiz işlemi tamamlandıktan sonra Defrag butonuna tıklayarak disk birleştirme işlemini başlatabilirsiniz.

  d5.png

  Defrag butonuna tıkladıktan sonra bilgisayarınız üzerinde birleştirilecek olan dosyaların boyutu açılacak bildirim penceresi üzerinden size gösterilecektir. Yes butonuna tıklayarak disk birleştirme işlemini başlatabilirsiniz.

  d6.png

  Disk birleştirme işlemini başlattıktan sonra Defraggler programının ana ekranı üzerinden işlem durumunu takip edebilirsiniz. Disk birleştirme işlemi analiz işlemine göre kat kat daha uzun sürmektedir. Disk birleştirme işlemi gerçekleştirilirken bilgisayarınız üzerinden dosya taşıma işlemi yapmamaya özen gösterin.

  d7.png
Facebook yorumları