Directory List & Print 3.70

Bilgisayarınızdan aramak istediğiniz dosya türünü kolaylıkla listelemenizi sağlayan program

 1. Taylan
  İşletim sistemi:
  Windows
  Boyut:
  15,8 MB
  Sürüm:
  3.70
  Dil:
  İngilizce
  Üretici:
  Infonautics GmbH
  Directory List & Print, bilgisayardaki herhangi bir dizinin içeriğini aynı anda listelemek ve yazdırmak isteyen kullanıcılar için özel olarak tasarlanmış basit ve güvenilir bir dizin yöneticisidir. Directory List & Print programında dosya boyutu, değişiklik zamanı ve altyazı gibi ayrıntıları görüntülerken, ilgilendiğiniz dosyaları veya klasörleri seçebilir ve yazdırabilirsiniz. Program, kullanıcılarına istediği dizini seçebileceği iki sütuna bölünmüş kullanıcı dostu bir arayüz sunar. Ekranın üst kısmında tüm araçların gösterildiği düzenli bir pencere ve sezgisel bir yapıya sahip olduğu için, Directory List & Print, istediğiniz programları, başka programlara da verebileceğiniz panoya kopyalamanıza olanak sağlar. Tüm bu özelliklere ek olarak Directory List & Print programı, her bir dizinin içeriğini bir ağaç yapısında görüntüler, böylece dizinleri Windows Gezgini'nden sürükleyip bırakabilir ve alt dizinler arasında kolayca dolaşabilirsiniz.

  Programın Artı Yönleri

  1. Directory List & Print programını indirmek ücretsizdir.
  2. Directory List & Print programında arayacağınız dosyaların uzantısını seçerek dosyaları kolaylıkla filtrelendirebilirsiniz.
  3. Bilgisayarınızdan bir dosya aramak istediğinizde Directory List & Print programı sayesinde bilgisayarınızın her bir bölümüne ve her klasöre göz atarak zaman harcamanıza gerek kalmaz.

  Programın Eksi Yönleri

  1. Directory List & Print programının sahip olduğu tüm özelliklere erişim sağlayabilmeniz için programın tam sürümünü satın almanız gerekmektedir.

  Directory List & Print Nasıl İndirilir?

  Bilgisayarınıza Directory List & Print indirmek için yukarıda bulunan Hemen indir butonuna tıklayın. Hemen indir butonuna tıkladıktan sonra bilgisayarınıza Directory List & Print indirme işlemi otomatik olarak başlatılacaktır.


  Directory List & Print Nasıl Kurulur?

  1. Directory List & Print indirme işlemi tamamlandıktan sonra bilgisayarınıza indirmiş olduğunuz dosyayı çalıştırın. Kurulum dosyasını çalıştırdıktan sonra açılacak pencere üzerinde yer alan “I accept the agreement” seçeneğini işaretleyin ve ardından “Next” butonuna tıklayarak kuruluma devam edin.

   d1.PNG

  2. Directory List & Print programının lisans sözleşmesini onayladıktan sonra yönlendirileceğiniz pencere üzerinde yer alan “Install” butonuna tıklayarak programın bilgisayarınıza kurulumunu gerçekleştirebilirsiniz.

   d2.PNG

  3. PC’ye Directory List & Print kurulumu tamamlandıktan sonra “Finish” butonuna tıklayarak kurulum penceresinden çıkış yapabilirsiniz.

   d3.PNG

  Directory List & Print Nasıl Kullanılır?

  1. Programın bilgisayarınıza kurulumu tamamlandıktan sonra bilgisayarınızın masaüstüne oluşturulacak olan kısayolu kullanarak Directory List & Print programını çalıştırın. Programa giriş yaptıktan sonra açılacak olan pencere üzerinde bulunan adımları takip ederek programı kolaylıkla kullanmaya başlayabilirsiniz. İlk olarak 1 numaralı “Directory” bölümünden dosya aramak istediğiniz dizini seçin.

   d4.png

  2. Dosya arama işleminin ikinci aşamasında ise “Columns” bölümünden aramak istediğiniz dosya listesini oluşturmak için gereken dosya bilgilerini ve meta etiketleri seçin.

   d5.png

  3. Meta etiketlerini seçtikten sonra “Display” bölümünden görüntüleme özelliklerine bağlı olarak, dosya listenizin gösterileceği verileri tanımlayın.

   d6.png

  4. Ve son olarak dosya arama işlemine detaylı bir filtreleme işlemi uygulamak için “Filter” bölümünde bulunan sayısız filtre seçeneklerinden dilediğinizi seçin.

   d7.png

  5. Bilgisayarınızdan dosya aramak için gerekli olan tüm işlemleri yerine getirdikten sonra “Output” bölümünde yer alan “Create / update file list” butonuna tıklayarak aramak istediğiniz dosyaların listesini oluşturabilirsiniz. Oluşturulan listeyi programın arayüzünde görüntüleyebileceğiniz gibi, Word veya Excel dosyasına da yazdırabilirsiniz.

   d8.png
Facebook yorumları