Discord bilgisayara indir 0.0.305

Bilgisayarınızda oyun oynarken aynı zamanda arkadaşlarınız ile sohbet etmenizi sağlayan bir program

 1. Taylan
  İşletim sistemi:
  Windows
  Boyut:
  58,5MB
  Sürüm:
  0.0.305
  Dil:
  Türkçe
  Üretici:
  Discord
  Discord, oyuncular için özel olarak tasarlanmış tek platformlar arası sesli ve yazılı sohbet uygulamasıdır. Discord, tamamen ücretsiz, güvenli ve hem bilgisayarınızda hem de mobil cihazlarınızda çalışan oyuncular için hepsi bir arada sesli ve yazılı sohbet uygulamasıdır. TeamSpeak sunucularına ödeme yapmayı ve Skype ile uğraşmayı durdurun. Ücretsiz sohbet sunucuları sayesinde oyuncu grupları için modern bir ücretsiz sesli ve yazılı sohbet uygulaması olan Discord’a geçiş yapın.

  Programın Artı Yönleri

  1. Discord bilgisayara indirmek ücretsizdir.
  2. Discord üzerinde oluşturacağınız sohbet sunucularını hiçbir ücret ödemeden sınırsız olarak kullanabilirsiniz.
  3. Discord programını oyun oynarken arkadaşlarınız ile sohbet etmek istediğiniz zaman, program bilgisayarınızın arka planında çalışır ve bilgisayarınızın performansını neredeyse hiç etkilemez.
  4. Discord üzerinden gerçekleştireceğiniz sesli sohbetlerde gelen ve giden sesler çok net bir şekilde aktarılır. Bu nedenle arkadaşlarınız ile oyun oynarken kaliteli iletişim kurabilirsiniz.

  Discord PC’ye Nasıl İndirilir?

  Discord PC’ye indirmek için yukarıda bulunan Hemen indir butonuna tıklayarak programın kurulum dosyasını bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

  Discord PC’ye Nasıl Kurulur?

  1. PC’ye Discord kurulumu için Hemen indir butonuna tıklayarak bilgisayarınıza indirdiğiniz kurulum dosyasını çalıştırın. Discord kurulum dosyasını çalıştırdıktan sonra programın kurulum işlemi otomatik olarak tamamlanacaktır. Bilgisayarınızın masaüstüne oluşturulacak Discord kısayolunu kullanarak programa giriş yapabilirsiniz.

   d0.jpeg

  2. Bilgisayarda Discord kullanmak için bir üyeliğe ihtiyacınız vardır. Önceden aldığınız bir Discord üyeliğiniz bulunuyorsa uygulamanın ana ekranında bulunan E-Posta ve Şifre bölümünü doldurarak mevcut üyeliğinizi kullanmaya devam edebilirsiniz. Eğer Discord uygulamasını ilk kez kullanacaksanız Giriş Yap butonunun hemen altında bulunan Kayıt Ol yazısına tıklayarak hızlı bir şekilde yeni Discord üyeliği alabilirsiniz.

   d1.jpeg

  PC’de Discord Nasıl Kullanılır?

  Bilgisayarınıza Discord kurulum işlemi tamamlandıktan sonra Discord uygulamasına üyeliğiniz ile giriş yaparak uygulamayı kullanan diğer kişiler ile sohbet etmeye başlayabilirsiniz.

  1. Kırmızı Ok ile gösterilen + butonuna tıklayarak yeni bir Discord sunucusu oluşturabilir veya mevcut bir Discord sunucusuna katılabilirsiniz.
  2. Yeşil Kutu içerisinde bulunan arama bölgesinden kullanıcı adını bildiğiniz bir kişinin kullanıcı adını yazarak sesli veya yazılı sohbet başlatabilirsiniz.
  3. Mavi Kutu içerisinde yer alan bölgede ise Discord uygulaması üzerinde bulunan arkadaşlarınızın şu anda hangi oyunu oynadığını görüntüleyebilirsiniz.

   d2.jpeg

  PC’den Discord Sunucusu Nasıl Oluşturulur?

  1. Discord uygulamasının ana ekranında yer alan menünün üzerindeki + simgesine tıkladıktan sonra karşınıza gelecek pencere üzerinden “Create a server” butonuna tıklayarak yeni Discord sunucusu oluşturabilir veya “Join a server” butonuna tıklayarak yeni bir Discord sunucusuna katılım sağlayabilirsiniz.

   d3.jpeg

  2. Yeni bir Discord sunucusu oluşturmak için “Create a server” butonuna tıkladıktan sonra karşınıza gelecek pencere üzerinden sunucu ismini, sunucu bölgesini ve sunucu simgesini seçtikten sonra Oluştur butonuna tıklayın. Oluştur butonuna tıkladıktan sonra yeni Discord sunucunuz ücretsiz olarak oluşturulacaktır.

   d4.jpeg

  PC’den Discord Sunucusuna Nasıl Katılım Sağlanır?

  1. Bilgisayardan yeni bir Discord Sunucusuna katılım sağlamak için uygulamanın ana ekranında bulunan + simgesine tıkladıktan sonra karşınıza gelecek pencere üzerinden “Join a server” butonuna tıklayın. Bu butona tıkladıktan sonra yönlendirileceğiniz pencere üzerinde bulunan boşluğa katılmak istediğiniz Discord sunucusunun linkini yapıştırın ve ardından Katıl butonuna tıklayın.

   d5.jpeg

  2. Eğer oynadığınız bir oyun ile alaklı bir Discord sunucusuna giriş yapmak istiyorsanız Discord uygulamasının ana ekranında yer alan menü üzerindeki Arama Çubuğu simgesine tıklayın (1 numara) ardından yönlendirileceğiniz sayfa üzerinde yer alan arama bölümüne (2 numara) istediğiniz bir oyunun adını yazarak o oyun ile alakalı sohbet sunucularını görüntüleyebilir ve katılım sağlayabilirsiniz.

   d6.jpeg
Facebook yorumları