Disk Recon 10.1

Bilgisayarınızın diskinde yer alan dosyaları ve klasörleri yönetmenizi sağlayan program

 1. Taylan
  İşletim sistemi:
  Windows
  Boyut:
  4,5 MB
  Sürüm:
  10.1
  Dil:
  İngilizce
  Üretici:
  Blacksun Software
  Disk Recon, bilgisayarınızın diskindeki dosyaların özniteliklerini, içeriğini ve daha fazlasını görüntülemenizi sağlayan bir programdır. Hızlı ve kolay bir kurulum işleminden sonra, sayısız sekme içeren tek bir pencereden oluşan kullanıcı dostu arayüzü ile programı kontrol edebilirsiniz. Disk Recon ilk bakışta karışık gibi görünebilir ancak onunla çalışmak oldukça basittir. Disk Recon, sürücü kullanım ayrıntılarını, diskteki en büyük dosyaları, klasör verilerini ve grafiklerini gösterir. Yer açmak için çift dosyaları bulup kaldırmanıza, aynı anda birden fazla dosyayı yeniden adlandırmanıza, gerçek sürücü kümesi boyutunu kullanmanıza, rapor oluşturmanıza ve bunları XLS, HTML, TXT, CSV veya XML'e dışa aktarmanıza olanak tanır.

  Programın Artı Yönleri

  1. Disk Recon indirmek ücretsizdir.
  2. Disk Recon programını kullanarak bilgisayarınızın diskinde yer alan tüm dosyaları kolaylıkla yönetebilirsiniz.
  3. Disk Recon programı bilgisayarınızda çok düşük miktarda CPU ve RAM kullanmaktadır. Bu yüzden program verdiğiniz komutlara çok hızlı yanıt vermektedir.

  Programın Eksi Yönleri

  1. Disk Recon programının sahip olduğu tüm özellikleri kullanabilmeniz için programın tam sürümünü satın almanız gerekmektedir.

  Disk Recon Nasıl İndirilir?

  Bilgisayara Disk Recon indirmek için Hemen indir butonuna tıklayın. Hemen indir butonuna tıkladıktan sonra Disk Recon kurulum dosyası indirme işlemi otomatik olarak başlatılacaktır.


  Disk Recon Nasıl Kurulur?

  1. PC’ye Disk Recon kurulumu için Hemen indir butonuna tıklayarak bilgisayarınıza indirmiş olduğunuz kurulum dosyasını çalıştırın. Kurulum dosyasını çalıştırmanızdan hemen sonra açılacak pencere üzerindeki “I accept the agreement” seçeneğini işaretleyin ve ardından “Next” butonuna tıklayın.

   d1.PNG

  2. Kurulumun diğer aşamasında ise Disk Recon programının bilgisayarınızda kurulacağı alanı “Browse…” butonuna tıklayarak seçin ve ardından “Next” butonuna tıklayın.

   d2.PNG

  3. Bilgisayara Disk Recon kurulumu tamamlandıktan sonra “Finish” butonuna tıklayarak kurulum penceresinden çıkış yapabilirsiniz.

   d3.PNG

  Disk Recon Nasıl Kullanılır?

  1. Kurulum işleminin tamamlanmasının ardından Disk Recon programına bilgisayarınızın masaüstüne oluşturulacak kısayolu kullanarak giriş yapabilirsiniz. Disk Recon programına giriş yaptıktan sonra açılacak pencere üzerindeki “Folder Tree” bölümünü kullanarak içeriğini görüntülemek istediğiniz disk bölümünü seçin.

   d4.PNG

  2. “Folder Tree” bölümünden içeriğini görüntülemek istediğiniz klasörü seçin ve ardından yeşil butona tıklayın. Bu butona tıkladıktan sonra Disk Recon programının ana penceresi üzerinde yer alan menü üzerinden programın sahip olduğu özellikleri kolaylıkla yönetebilirsiniz.

   d5.PNG

  3. Disk Recon programının “File Search” özelliğini kullanarak istediğiniz bir dosyayı istediğiniz bir bölümden kolaylıkla arayabilirsiniz. Yapmanız gerekenler: File Search bölümüne giriş yaptıktan sonra “File Filter” alanına aramak istediğiniz dosya ismini veya türünü yazmak ve yeşil butona tıklamak.

   d6.PNG

  4. Disk Recon programı birbirinden kullanışlı özelliklere sahiptir. Ancak, programın “Duplicate Files” özelliği her kullanıcının mutlaka kullanması gereken bir özelliktir. Bu bölümü kullanarak bilgisayarınızda tekrarlanan dosyaların birinin silinmesini sağlayabilirsiniz. Bu özellik, bilgisayarınızın diskinde önemli ölçüde alan açmanızı sağlar.

   d7.PNG
Facebook yorumları