Driver Genius 19.0.0.145

Bilgisayarınızdaki sürücüleri (driver) yüklemenizi ve güncellemenizi sağlayan program

 1. Taylan
  İşletim sistemi:
  Windows
  Boyut:
  15,8 MB
  Sürüm:
  19.0.0.145
  Dil:
  İngilizce
  Üretici:
  Driver-Soft
  Driver Genius, bilgisayarınızdaki sürücüleri (driver) yönetmenizi sağlayan basit ve kullanışlı bir programdır. Driver Genius programını kullanarak bilgisayarınızdaki eksik sürücüleri yükleyebilir, eski sürüme sahip olan sürücüleri güncelleyebilir ve mevcut sürücüleri yedekleyebilirsiniz. Driver Genius programı bir sistem çökmesi durumunda veya yeni bir işletim sistemine geçerken yardımcı olur. Sadece birkaç fare tıklamasıyla Driver Genius, PC'nizdeki sürücüleri analiz edecek ve 600.000'den fazla sürücü içeren bir veritabanından güncellemeler önerecektir. Veritabanı, anakartlar, ekran kartları, ses kartları, ağ kartları, modemler, monitörler, fareler, klavyeler, dijital kameralar, video yakalama kartları vb. gibi donanım cihazlarının büyük çoğunluğunun sürücülerini içerir.

  Programın Artı Yönleri

  1. Driver Genius programını indirmek ücretsizdir.
  2. Driver Genius programında sadece tek bir tıklama ile bilgisayarınızdaki eksik sürücüleri veya eski sürüme sahip olan sürücüleri görüntüleyebilirsiniz.
  3. Driver Genius programındaki sürücü yedekleme özelliği sayesinde bilgisayarınızdaki sürücüleri yedekleyebilir ve yeni bir işletim sistemi kurduğunuzda sürücülerinizi otomatik olarak bu dosyayı kullanarak kurabilirsiniz.

  Programın Eksi Yönleri

  1. Driver Genius programının sahip olduğu tüm özellikleri kullanabilmeniz için programın lisansını satın almanız gerekmektedir.

  Driver Genius Nasıl İndirilir?

  Bilgisayarınıza Driver Genius indirmek için Hemen indir butonuna tıklayın. Bu butona tıklamanızın ardından Driver Genius kurulum dosyasının bilgisayarınıza indirme işlemi otomatik olarak başlatılacaktır.


  Driver Genius Nasıl Kurulur?

  1. Bilgisayarınıza Driver Genius kurulumunu gerçekleştirmek için bilgisayarınıza indirmiş olduğunuz kurulum dosyasını çalıştırın. Kurulum dosyasını çalıştırdıktan sonra açılan pencere üzerinde yer alan “I accept the agreement” seçeneğini işaretleyerek lisans sözleşmesini kabul ettiğinizi onaylayın ve ardından “Next” butonuna tıklayarak kuruluma devam edin.

   d1.PNG

  2. Kurulumun ikinci aşamasında ise “Browse…” butonuna tıklayarak Driver Genius program dosyalarının bilgisayarınızda konumlandırılacağı alanı seçin ve ardından “Next” butonuna tıklayarak kuruluma devam edin.

   d2.PNG

  3. Lisans sözleşmesini ve programın bilgisayarınızda kurulacağı alanı seçtikten sonra “Install” butonuna tıklayarak programın bilgisayarınıza kurulumunu gerçekleştirin.

   d3.PNG

  4. PC’ye Driver Genius kurulumu tamamlandıktan sonra “Finish” butonuna tıklayarak kurulum penceresinden çıkış yapabilirsiniz. Kurulum penceresini kapatmanızın ardından Driver Genius programı bilgisayarınızda otomatik olarak çalışmaya başlayacaktır.

   d4.PNG

  Driver Genius Nasıl Kullanılır?

  1. Driver Genius kurulumu tamamlandıktan sonra bilgisayarınızın masaüstüne oluşturulacak kısayolu kullanarak programa giriş yapabilirsiniz. Driver Genius programına giriş yaptıktan sonra açılacak pencere üzerinde bulunan “Start Scan” butonuna tıklayarak bilgisayarınızda tarama işlemi başlatabilirsiniz.

   d5.PNG

  2. Tarama işlemi tamamlandıktan sonra Driver Genius programının ana penceresi üzerinden bilgisayarınızda eksik veya eski sürüme sahip olan sürücüleri listelenmiş olarak görüntüleyebilirsiniz. Liste üzerinde bulunan tüm sürücüleri güncellemek için “Update All” butonuna tıklayabilir veya isterseniz manuel olarak tek tek güncelleyebilirsiniz.

   d6.PNG

  3. Driver Genius programının ana ekranında bulunan liste üzerindeki “Driver Backup” bölümüne giriş yaparak bilgisayarınızdaki sürücüleri yedekleyebilirsiniz. Sürücülerinizi yedekledikten sonra bilgisayarınıza yeni bir işletim sistemi kurduğunuzda sürücülerinizi hızlı bir şekilde bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz.

   d7.PNG
Facebook yorumları