DropIt indir 8.5.1

Bilgisayarınızda aynı uzantıya sahip dosyaları bir klasöre toplamanızı sağlayan program

 1. Taylan
  İşletim sistemi:
  Windows
  Boyut:
  5,1 MB
  Sürüm:
  8.5.1
  Dil:
  Türkçe
  Üretici:
  Source Forge
  DropIt, bilgisayarınızda dağınık halde bulunan dosyalarınızı düzenlemenize yarayan bir programdır. DropIt programı üzerinden bilgisayarınız üzerinde bulunan dosyaları, fotoğrafları, müzikleri vb. dosyaları tek bir klasör üzerinde toplayabilirsiniz. Üstelik bu işlemlerin tamamını DropIt programı üzerinde ücretsiz olarak gerçekleştirirsiniz.

  Programın Artı Yönleri

  1- DropIt programını kullanmak tamamen ücretsizdir.
  2-
  DropIt programı sayesinde bilgisayarınızda ortaya çıkan dosya karmaşasını hızlı bir şekilde önleyebilirsiniz.

  Programın Eksi Yönleri

  1- DropIt programının tek olumsuz yönü olarak programın belirli bir arayüzü olmadığını söyleyebiliriz. Bu olay da kullanıcılara kullanım konusunda biraz zorluk yaşatacak gibi görünüyor.

  DropIt nasıl yüklenir?

  DropIt indirmek için yukarıda bulunan Hemen indir butonuna tıklayın. DropIt kurulum dosyası bilgisayarınıza indirme işlemi başlayacaktır.

  DropIt nasıl kurulur?

  DropIt kurulum dosyası indirme işlemi bittiğinde bilgisayarınıza indirmiş olduğunuz kurulum dosyasını çalıştırın. Karşınıza çıkan ekrandan programı kullanmak istediğiniz dil seçimini yapın ve OK butonuna tıklayın.
  dr1.png

  Dil seçimini yaptıktan sonra kurulumu başlatın. Kurulumun ilk penceresi üzerinde bulunan Next butonuna tıklayarak kuruluma devam edin.
  dr2.png

  Daha sonra karşınıza çıkacak olan kurulum penceresinde ise DropIt programının bilgisayarınız üzerinde nereye kurulacağını ve masaüstüne programı çalıştırmak için bir kısayol ekleneceği söyleniyor. Bu işlemi de onaylamak için Install butonuna tıklayarak kurulumun son aşamasına ilerleyin.
  dr3.png


  DropIt programı kurulumunu tamamlamak için karşınıza çıkacak olan son pencere üzerinden Finish butonuna tıklayın. Kurulum tamamlandıktan sonra DropIt programı hemen çalışacaktır.
  dr4.png

  DropIt nasıl kullanılır?

  DropIt programının kurulumunun tamamlanmasından sonra program otomatik olarak çalışacaktır. Programın masaüstünüze açılan sadece simgesinin yer aldığı arayüzü üzerinde fareniz ile sağ tıklayın. Açılacak olan menü üzerinden Associations kısmına giriş yapın.
  dr5.png


  Associations bölümüne giriş yaptıktan sonra Default yazan açılır pencere üzerinden bir klasöre toplamak istediğiniz dosya türünü seçebilirsiniz.
  dr6.png

  Tek bir klasöre toplamak istediğiniz dosya türünü seçerek DropIt programı üzerinden hızlı bir şekilde işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey Manage Assciations üzerinde bulunan menü üzerinden dosya türünü seçerek sağ alt kısımda üzerinde tik simgesi bulunan butona tıklamak. Bu butona tıkladıktan sonra aşağıda açılacak olan pencereden klasör oluşturabilirsiniz. Bu klasör üzerinde aynı uzantıya sahip dosyaları bir araya hızlı bir şekilde getirebilirsiniz.
  dr7.png

  Sadece fotoğraf ve müzik gibi dosyaları bir araya getirmek dışında HTML, PDF ve XLS uzantılı dosyaları da bir araya getirerek tek klasör içerisinde toplayabilirsiniz.
  dr8.png
Facebook yorumları