Eraser 6.2.0.2986

Bilgisayarınızdaki herhangi bir dosyayı tamamen ortadan kaldırmanızı sağlayan ücretsiz program

 1. Taylan
  İşletim sistemi:
  Windows
  Boyut:
  51,6 MB
  Sürüm:
  6.2.0.2986
  Dil:
  İngilizce
  Üretici:
  Eraser
  Eraser, bilgisayarınızdaki herhangi bir dosya veya klasörü tamamen ortadan kaldırmanıza yardımcı olan ücretsiz bir programdır. Bir dosyayı bilgisayarınızdan silmek kolay bir işlemdir ancak piyasadaki herhangi bir veri kurtarma aracı ile bu verileri getirmek çok basittir. Eraser programı ise bilgisayarınızdan silmek istediğiniz bir dosyayı veya klasörü tamamen ortadan kaldırmanızı sağlar. Eraser, veri temizleme konusunda kullanıcılarına gerçekten yardımcı olacağına söz veriyor, çünkü tek amacı dosyaları ve klasörleri kalıcı olarak silmek. Böylece kurtarma çözümleri tek bir bilgiyi geri yükleyemeyecek.

  Programın Artı Yönleri

  1. Eraser programını indirmek ücretsizdir.
  2. Eraser programı, kategorisinde yer alan programlara göre en etkili sonucu veren programdır.
  3. Eraser programını kullanarak bilgisayarınızdan kaldıracağınız dosyaları hiçbir veri kurtarma programı yakalayamaz.

  Programın Eksi Yönleri

  1. Eraser programında gerçekleştireceğiniz işlemler geriye alınmaz. Bu yüzden uyguladığınız işlemlerde çok dikkatli olmanız gerekmektedir.

  Eraser Nasıl İndirilir?

  Bilgisayara Eraser indirmek için yukarıda bulunan Hemen indir butonuna tıklayınız. Bilgisayarınıza Eraser indirme işlemi otomatik olarak başlatılacaktır.


  Eraser Nasıl Kurulur?

  1. Eraser programının kurulum dosyasının bilgisayarınıza indirme işlemi tamamlandıktan sonra kurulum dosyasını çalıştırın. Kurulum dosyasını çalıştırdıktan sonra aktif hale gelecek pencere üzerindeki lisans sözleşmesini “I accept the terms in the License Agreement” seçeneğini işaretleyerek onaylayın ve ardından “Next” butonuna tıklayın.

   e1.PNG

  2. Lisans sözleşmesini onayladıktan sonra Eraser programının bilgisayarınızda kurulacağı alanı “Browse…” butonuna tıklayarak seçin ve ardından “Next” butonuna tıklayarak kurulumu başlatın.

   e2.PNG

  3. PC’ye Eraser kurulumu için gerekli olan tüm adımları başarılı ile tamamlamanızın ardından “Install” butonuna tıklayarak programın bilgisayarınıza kurulumunu gerçekleştirebilirsiniz.

   e3.PNG

  4. Eraser programının bilgisayarınıza kurulum işlemi tamamlandıktan sonra “Finish” butonuna tıklayarak kurulum penceresinden çıkış yapabilirsiniz. Kurulum penceresini kapatmanızın ardından Eraser programı bilgisayarınızda otomatik olarak çalışmaya başlayacaktır.

   e4.PNG

  Eraser Nasıl Kullanılır?

  1. Eraser programının bilgisayarınıza kurulumunun tamamlanmasının ardından bilgisayarınızın masaüstüne oluşturulacak olan Eraser kısayolunu kullanarak programa giriş yapabilirsiniz. Eraser programını bilgisayarınızda çalıştırdığınızda aktif hale gelecek olan pencere üzerinde bulunan “Erase Schedule” butonuna tıklayın. Bu butona tıklamanızın ardından açılacak liste üzerindeki “New Task” seçeneğine tıklayarak yeni bir görev oluşturabilirsiniz.

   e5.png

  2. “New Task” seçeneğine tıkladıktan sonra aktif hale gelecek olan pencere üzerinden yeni bir görev oluşturabilirsiniz. Görev oluşturmak için ilk olarak “Task Type” bölümünden görevin türünü seçin ve ardından “Add Data” butonuna tıklayarak bilgisayarınızdan kaldırmak istediğiniz dosya ve klasörü seçin. Tüm bu işlemleri tamamladıktan sonra “OK” butonuna tıklayın.

   e6.PNG

  3. Eraser programında görev oluşturma işlemini tamamladıktan sonra oluşturduğunuz görevleri programın ana penceresi üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Çalıştırmak istediğiniz görevin üzerine fareniz ile sağ tıklayın ve ardından açılacak liste üzerinde bulunan “Run Now” seçeneğine tıklayın. Seçtiğiniz görev “Run Now” butonuna tıkladığınızda işleme girecektir ve görev içerisinde seçilmiş olan dosya veya klasör bilgisayarınızdan tamamen kaldırılacaktır.

   e7.png
Facebook yorumları