ExifCleaner 3.1.0

Bilgisayarınızdaki görüntü dosyalarının EXIF bilgilerini temizleyebileceğiniz bir araç

 1. Taylan
  İşletim sistemi:
  Windows
  Boyut:
  59,3 MB
  Sürüm:
  3.1.0
  Dil:
  İngilizce
  Üretici:
  szTheory
  ExifCleaner, bilgisayarınızda bulunan görüntü dosyalarının EXIF bilgilerini tamamen ortadan kaldırabileceğiniz tamamen ücretsiz bir programdır. ExifCleaner, EXIF verileri ve çeşitli resim dosyalarından silinmesi ile ilgilenir. EXIF veya Değiştirilebilir Görüntü Dosyası Biçimi bilgileri, tüm görüntülere eklenir ve belirli bir resmin çekildiği fotoğraf makinesi, konum veya koordinatla ilgili diğer birçok özellikle birlikte konum ile ilgili koordinat verileri içerir. Ekteki bu bilgiler yanlış ellerde potansiyel olarak tehlikeli olabilir. ExifCleaner programının kullanımı da kolaydır ve verimlidir. Yapmanız gereken tek şey görüntülerinizi yüklemek ve program gerisini halledecektir. Her bir görüntüyü bir seferde yükleyerek veya sadece bir toplu iş ekleyerek görüntü EXIF verilerinizle başa çıkabilirsiniz.

  Programın Artı Yönleri

  1. ExifCleaner indirmek ücretsizdir.
  2. ExifCleaner programı PNG, JPG ve TIFF gibi popüler görüntü formatlarını destekler.
  3. ExifCleaner programı çok hızlı bir şekilde çalışmaktadır. İçerisine yükleyeceğiniz görüntü dosyasının EXIF bilgileri saniyeler içerisinde temizlenir.
  4. ExifCleaner programının sahip olduğu tüm özelliklere ücretsiz olarak erişim sağlayabilirsiniz.

  ExifCleaner Nasıl İndirilir?

  PC’ye ExifCleaner indirmek için yukarıda bulunan Hemen indir butonuna tıklayınız. Hemen indir butonuna tıkladıktan sonra bilgisayara ExifCleaner indirme otomatik olarak başlatılacaktır.


  ExifCleaner Nasıl Kurulur?

  1. Bilgisayarınıza ExifCleaner indirme işlemi tamamlandıktan sonra kurulum dosyasını çalıştırın. Bilgisayara ExifCleaner kurulumunu gerçekleştirmek için kurulum dosyasını çalıştırmanız yeterlidir. PC’ye ExifCleaner kurulumu otomatik olarak tamamlanacaktır.

   e1.PNG

  ExifCleaner Nasıl Kullanılır?

  1. ExifCleaner programını kullanmak için bilgisayarınızın masaüstüne oluşturulacak olan kısayolu kullanarak programa giriş yapabilirsiniz. ExifCleaner programını çalıştırdığınızda açılacak arayüz içerisine EXIF bilgilerini silmek istediğiniz görüntü dosyalarını sürükle bırak yöntemini kullanarak ekleyin.

   e2.PNG

  2. ExifCleaner programına ekleyeceğiniz görüntü dosyalarının EXIF bilgileri otomatik olarak temizlenecektir. Dolayısıyla bu işlemi gerçekleştirmeden önce taşıyacağınız dosyaların doğru olup olmadığını kontrol etmenizi tavsiye ederiz.

   e3.PNG

  3. ExifCleaner programında gerçekleştirdiğiniz işlemler sonrasında “Exif Before” bölümünde bulunan sayının üzerine farenizi getirerek silinen verileri listelenmiş olarak görüntüleyebilirsiniz.

   e4.png

  4. EXIF bilgisi silinmiş olan bir görüntü dosyasının önceki ve sonraki halini aşağıda bulunan görselden inceleyebilirsiniz. ExifCleaner programı, seçtiğiniz her dosya uzantısına sahip olan görüntü dosyasının EXIF bilgilerini hiçbir buton tıklaması yapmadan temizlemenizi sağlar.

   e5.PNG
Facebook yorumları