Firefox eklenti yükleme ve silme

firefox eklenti nasıl yüklenir - firefox eklenti nasıl silinir

 1. Fatih.Kocak
  Firefox eklenti yükleme – firefox eklenti silme
  Firefox internet tarayıcınızı çeşitli eklentiler kullanarak kişiselleştirebilirsiniz.Eklenti yükleme ve silme işleminin nasıl yapıldığını anlatmadan önce önünüze gelen her eklentiyi tarayıcınıza kurmamanızı tavsiye ediyoruz.
  Firefox eklenti yükleme:
  Öncelikle firefox internet tarayıcınıza eklenti yüklemek için
  firefox-eklenti-yukleme-ve-silme.png
  Kod:
  araçlar-eklentiler
  sekmesine tıklayınız.
  Bu aşamada sonra karşınıza eklenti yöneticisi sayfası açılmakta.Bu kısımdan
  Kod:
  eklenti edin
  Kısmına tıklayarak sağ üst köşedeki arama bölümüne yüklemek istediğiniz eklentinin ismini yazmalısınız.
  Örneğin:Flagfox eklentisini yüklemek için arama kısmına flagfox yazıp eklenti listesinin yüklenmesini beklemeli ve karşınıza gelen eklenti listesinden flagfox’un üzerine tıklayarak kur demelisiniz.Eklenti yüklenme işlemi tamamlandıktan sonra şimdi yeniden başlat seçeneğine tıklayarak yüklemiş olduğunuz eklentinizi aktif hale getirebilirsiniz.
  firefox-eklenti-kurma.png
  Firefox eklenti silme:
  Yukarıdaki bölümde firefoxa nasıl eklenti yükleyeceğimizi anlatmıştık.Şimdi ise yüklemiş olduğumuz eklentilerin nasıl silineceğini anlatacağız.Aynı şekilde
  Kod:
  araçlar-eklentiler
  Eklenti yöneticisi sayfasındaki eklentiler bölümüne tıklayın.Silmek istediğiniz eklentiyi kaldır seçeneğinden kaldırın ve şimdi yeniden başlat seçeneğini seçin.Bu şekilde seçmiş olduğunuz eklentiyi sorunsuz bir biçimde kaldırmış olacaksınız.
  firefox-eklenti-silme.png
  İndir.eu editör notu:
  İşletim sisteminiz ve tarayıcnızı yavaşlatmamak adına yapımcısı güvenilir olmayan eklentilerden ve işinize yaramayan gereksiz eklentilerden uzak durmanızı tavsiye ediyoruz.
Facebook yorumları