FocusMe 7.1.0.7

Bilgisayarınızdaki internet ve program etkinliklerini takip etmenizi sağlayan program

 1. Taylan
  İşletim sistemi:
  Windows
  Boyut:
  40,8 MB
  Sürüm:
  7.1.0.7
  Dil:
  İngilizce
  Üretici:
  FocusMe
  FocusMe, bilgisayarınızdan internet erişimini, sosyal medya erişimini ve belirleyeceğiniz programlara erişimi engelleyebileceğiniz bir programdır. İstediğiniz zaman, tüm web sitelerini veya yalnızca seçili web sitelerini engelleme ve bir istisna listesi oluşturma olanağıyla planınızı oluşturabilir ve düzenleyebilirsiniz. Siteleri türlerine göre gruplandırabilirsiniz, böylece FocusMe bunların yalnızca bir kısmını etkileyebilir. Ayrıca, verimliliğinizi artırmak için seçebileceğiniz üç farklı yaklaşım vardır. Programları ve siteleri tamamen engelleyebilir, bunlara bir zaman sınırı atayabilir veya günlük başlatma başına maksimum kullanım süresini ve ayrıca başlatmalar arasındaki minimum mola süresini belirleme olasılığı ile günde maksimum sayıda başlatmaya karar verebilirsiniz.

  Programın Artı Yönleri

  1. FocusMe programını indirmek ücretsizdir.
  2. FocusMe programını hem çocuklarınız hem de çalışanlarınız için kullanabilirsiniz.
  3. FocusMe programını kullanarak bilgisayarınızda hangi web sitelerinin ziyaret edildiğini ve hangi programların kullanıldığını görüntüleyebilirsiniz.

  Programın Eksi Yönleri

  1. FocusMe programının sahip olduğu tüm özelliklere erişim sağlayabilmeniz için programın lisansını satın almanız gerekmektedir.

  FocusMe Nasıl İndirilir?

  Bilgisayara FocusMe indirmek için yukarıda yer alan Hemen indir butonuna tıklayın. Bu butona tıkladığınızda FocusMe kurulum dosyasının bilgisayarınıza indirme işlemi otomatik olarak başlatılacaktır.


  FocusMe Nasıl Kurulur?

  1. FocusMe kurulumu için bilgisayarınıza indirdiğiniz kurulum dosyasını çalıştırın. Dosyayı çalıştırdığınızda aktifleşecek pencere üzerindeki “I Agree” butonuna tıklayarak lisans sözleşmesini onaylayarak kurulumu başlatın.

   f1.PNG

  2. Lisans sözleşmesini onayladığınızda yönlendirileceğiniz pencere üzerindeki “Install” butonuna tıklayarak FocusMe programının kurulumunu gerçekleştirin.

   f2.PNG

  3. PC’ye FocusMe kurulumu tamamlandıktan sonra “Close” butonuna tıklayarak kurulum penceresini kapatın. Bu işlemi tamamladıktan sonra FocusMe programı bilgisayarınızda otomatik olarak çalışmaya başlayacaktır.

   f3.PNG

  FocusMe Nasıl Kullanılır?

  1. Kurulum işlemini tamamladığınız FocusMe programını bilgisayarınızın masaüstüne oluşturulacak olan kısayolu kullanarak giriş yapabilirsiniz. FocusMe programına giriş yaptığınızda açılan arayüz üzerindeki “Start” butonlarını kullanarak internet erişimi engelleme, sosyal medya erişimi engelleme, oyun erişimi engelleme vb. işlemleri başlatabilirsiniz.

   f4.PNG

  2. Erişim engelleme işlemini başlattıktan sonra FocusMe programının arayüzü üzerinden aktif engelleme işlemlerini görüntüleyebilirsiniz. Eğer mevcut engelleme işlemlerinden durdurmak istediğiniz varsa “Stop” butonunu kullanabilirsiniz.

   f5.PNG

  3. FocusMe programının “Statistics” özelliğini kullanarak bilgisayarınızdan giriş yapılan internet sitelerini listelenmiş olarak görüntüleyebilirsiniz. Bu özellik, internet sitelerinde ne kadar zaman harcandığını ve kaç kez ziyaret edildiğini de ayrıntılı bir şekilde görüntülemenizi sağlar.

   f6.PNG

  4. FocusMe programının “Statistics” özelliğindeki “Applications” bölümünü kullanarak bilgisayarınızda kullanılan uygulamalar ve programlar hakkında bilgi alabilirsiniz. Ayrıca bu bölümde bilgisayarınızdaki bir programın veya uygulamanın kaç kez aktif hale getirildiğini ve içerisinde ne kadar zaman harcandığını görüntüleyebilirsiniz.

   f7.PNG
Facebook yorumları