Folder Lock 7.8.0

Bilgisayarınızdaki bir dosyayı, klasörü veya sürücüyü şifrelemenize yardımcı olan program

 1. Taylan
  İşletim sistemi:
  Windows
  Boyut:
  11 MB
  Sürüm:
  7.8.0
  Dil:
  İngilizce
  Üretici:
  NewSoftwares LLC
  Folder Lock, bilgisayarınızdaki klasörleri ve sürücüleri şifrelemenizi sağlayan bir programdır. Folder Lock programını kullanarak bilgisayarınızdaki önemli dosyalarınızı anında şifreleyebilir ve bu dosyaları gerçek zamanlı olarak yedekleyebilirsiniz. Folder Lock programı aracılığıyla herhangi bir klasörü kilitledikten sonra, önceki konumundan gizlenir ve yalnızca yazılım arayüzünden erişim sağlanabilir. Ayrıca Folder Lock programında bulunan “Locker” özelliğini kullanarak kendi bilgisayarınızda özel bir veri kasası oluşturabilirsiniz. “Locker” özelliği, daha fazla güvenlik için dosyaları şifrelemenizi sağlar. Bilgisayarınızdaki verileri “Locker” adlı kasaya taşıyarak bu verilerin anında şifrelenmesini sağlayabilirsiniz. Tüm bu özelliklere ek olarak Folder Lock programında bulunan Güvenli Yedekleme, Şifre Yönetimi, Dosya Parçalama ve USB Bellek Veri Koruma gibi özellikleri de kullanabilirsiniz.

  Programın Artı Yönleri

  1. Folder Lock indirmek ücretsizdir.
  2. Folder Lock programı, kategorisinde yer alan diğer klasör şifreleme programlarına göre en etkili sonucu veren programdır.

  Programın Eksi Yönleri

  1. Folder Lock programının sahip olduğu özelliklere sınırsız olarak erişim sağlayabilmeniz için programın tam sürümünü satın almanız gerekmektedir.

  Folder Lock Nasıl İndirilir?

  Bilgisayara Folder Lock indirmek için yukarıda bulunan Hemen indir butonuna tıklayınız. Hemen indir butonuna tıklamanızın ardından PC’ye Folder Lock indirme işlemi otomatik olarak başlatılacaktır.


  Folder Lock Nasıl Kurulur?

  1. Bilgisayarınıza Folder Lock kurulum dosyası indirme işlemi tamamlandıktan sonra kurulum dosyasını çalıştırın. Kurulum dosyasını çalıştırmanızın ardından açılacak olan kurulum penceresi üzerinde bulunan lisans sözleşmesini okuyun ve ardından “I Agree” butonuna tıklayarak lisans sözleşmesini onaylayın.

   f1.PNG

  2. Folder Lock lisans sözleşmesini onaylamanızın ardından yönlendirileceğiniz pencere üzerindeki “Browse…” butonunu kullanarak programın bilgisayarınızda kurulacağı disk bölümünü seçin ve “Install” butonuna tıklayarak programın bilgisayarınıza kurulumunu gerçekleştirin.

   f2.PNG

  3. PC’ye Folder Lock kurulumu tamamlandıktan sonra “Finish” butonuna tıklayarak kurulum penceresinden çıkış yapabilirsiniz. Kurulum penceresini kapatmanızın ardından Folder Lock programı bilgisayarınızda çalışmaya başlayacaktır.

   f3.PNG

  Folder Lock Nasıl Kullanılır?

  1. Folder Lock programını kullanmak için bilgisayarınızın masaüstüne oluşturulacak olan kısayolu kullanarak programa giriş yapabilirsiniz. Folder Lock programına giriş yaptıktan sonra programı kullanmaya başlamadan önce ilk olarak “Set a Master Password” bölümünden yeni bir şifre oluşturmanız gerekmektedir. Folder Lock programında kullanacağınız şifreyi oluşturduktan sonra bilgisayarınızdaki herhangi bir dosyayı kilitleyebilirsiniz.

   f4.PNG

  2. Folder Lock programında kullanmak istediğiniz şifreyi belirledikten sonra “Lock Folders” bölümüne giriş yapın. Bu bölüme şifrelemek istediğiniz dosyayı veya klasörü sürükle bırak işlemi aracılığıyla ekleyebilirsiniz.

   f5.PNG

  3. Folder Lock programındaki “Lock Folders” bölümüne eklediğiniz dosya veya klasörler önceki konumundan gizlenir ve yalnızca yazılım arayüzünde görüntülenebilir. İçeriğini görüntülemek istediğiniz dosyanın üzerine çift tıklayarak açabilirsiniz. Eğer kilitli bir dosyanın kilidini kaldırmak istiyorsanız dosyayı seçtikten sonra “Unlock Items” butonuna tıklayabilirsiniz.

   f6.PNG
Facebook yorumları