Folder2iso indir 3.1

Bilgisayarınızda bulunan herhangi bir dosyayı ISO uzantılı dosyaya dönüştürmenizi sağlayan program

 1. Taylan
  İşletim sistemi:
  Windows
  Boyut:
  2,6 MB
  Sürüm:
  3.1
  Dil:
  İngilizce
  Üretici:
  TrustFm
  Folder2iso, bilgisayarınız üzerinde bulunan herhangi bir dosyayı ISO uzantılı disk dosyası haline getirmenizi sağlayan ücretsiz bir programdır. Folder2iso programı üzerinden oluşturacağınız ISO uzantılı dosyayı CD/DVD gibi taşınabilir diskler üzerine yazdırarak CD okuyucu bulunan herhangi bir cihazda kullanabilirsiniz. Ayrıca bilgisayarınız üzerinde bulunan çok parçalanmış olarak bulunan herhangi bir dosyayı saklamak isterseniz de Folder2iso programı ile parçalanmış olarak bulunan dosyayı iso uzantılı dosyaya çevirerek dosyalarınızı tek bir iso dosyası üzerinde birleştirebilirsiniz.

  Programın Artı Yönleri

  1- Folder2iso programını indirmek ücretsizdir.
  2- Folder2iso
  programı üzerinde gerçekleştireceğiniz tüm işlemler ücretsizdir.
  3- Folder2iso
  programında herhangi bir reklam veya tanıtım bulunmuyor. Bu özellik de programın kullanılabilirliğini arttırıyor.

  Programın Eksi Yönleri

  1- Folder2iso programı üzerinden dönüştürme işlemini gerçekleştirdikten sonra orijinal dosyalar tamamen ISO dosyasına dönüşüyor. ISO dosyasına dönüştürme işlemini gerçekleştirmeden önce dosyalarınızın bir yedeğini almanızı öneririz.

  Folder2iso indirme nasıl yapılır?

  Bilgisayarınıza Folder2iso indirmek için yukarıda yer alan Hemen indir butonuna tıklayın. Kurulum dosyasını indirmek için açılacak olan ekran üzerinde bulunan indir butonuna tıklayın. Kurulum dosyası indirme işlemi otomatik olarak başlayacaktır.

  Folder2iso kurulum nasıl yapılır?

  Folder2iso kurulum dosyasının bilgisayarınıza indirme işlemi tamamlandıktan sonra kurulum dosyasını çalıştırın. Folder2iso programının dosyalarının disk üzerinde çıkarılacağı alanı seçin ve ardından Extract butonuna tıklayarak kurulum dosyalarını çıkartın.

  f1.png

  Folder2iso programını çalıştırmanız için gerekli olan dosyalar sizin seçtiğiniz alan üzerinden bilgisayarınıza çıkartılacaktır. Dosya çıkartma işlemi tamamlandıktan sonra dosya çıkartma ekranı otomatik olarak kapatılacaktır. Bu işlem yaklaşık olarak 1-2 saniye civarında sürmektedir.

  f2.png

  Folder2iso nasıl kullanılır?

  Folder2iso programını kullanmanız için gerekli olan dosyaları bilgisayarınız üzerine çıkardıktan sonra Folder2iso programını çalıştırın. Programı ilk çalıştırdığınız zaman karşınıza gelecek olan pencere üzerinde karşınıza gelecek ekranı basit bir ekran olarak yorumlayabiliriz ancak yaptığı işlemleri çok hızlı gerçekleştirmesi ve kullanım kolaylığı sayesinde Folder2iso programı sizin bilgisayarınızda mutlaka bulundurmanız gereken programlar arasına rahatlıkla girecektir. Herhangi bir dosyayı iso uzantılı dosyaya dönüştürmek için Select Folder butonuna tıklayın.

  f3.png

  Select Folder butonuna tıkladıktan sonra açılacak olan pencere üzerinden iso uzantılı dosyaya çevirmek istediğiniz dosyayı seçin ve ardından Tamam butonuna tıklayın.

  f4.png

  ISO uzantılı dosyaya dönüştürmeden önce Select Output butonuna tıklayarak ISO dosyasının nereye kaydedileceğini seçin. (Kırmızı kutucuk ile işaretli buton.)

  f5.png

  ISO uzantılı dosyanın kaydedileceği alanı seçin ve ardından Kaydet butonuna tıklayın.

  f6.png

  ISO dosyasının kaydedileceği alanı seçtikten sonra Folder2iso programının ana ekranı üzerinde yer alan Generate ISO butonuna tıklayarak dosya dönüştürme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

  f7.png

  ISO dosyasına dönüştürme işlemi bilgisayarınızın performansına ve dosya boyutuna göre değişiklik gösterebilir. Ancak dönüştürme işleminin çok hızlı tamamlandığını söyleyebiliriz. Dönüştürme işlemi tamamlandıktan sonra Folder2iso programından çıkış yapabilirsiniz.

  f8.png

  Bilgisayarınız üzerinde kaydedilmiş olan ISO dosyasını CD/DVD üzerine kolaylıkla yazdırabilirsiniz. Eğer işletim sisteminiz izin veriyorsa yazdırma işlemi yapmadan da otomatik olarak ISO uzantılı dosyaları açabilirsiniz.

  f9.png
Facebook yorumları