Free Firewall 2.5.1

Bilgisayarınızı internetten gelebilecek tehditlere karşı koruyan ücretsiz güvenlik duvarı

 1. Taylan
  İşletim sistemi:
  Windows
  Boyut:
  40,9 MB
  Sürüm:
  2.5.1
  Dil:
  İngilizce
  Üretici:
  Evorim
  Free Firewall, bilgisayarınıza internet bağlantısı üzerinden gelebilecek tehditlere karşı anlık olarak koruyan tam özellikli bir profesyonel güvenlik duvarıdır. Free Firewall programını kullanarak internetten gelen verilerin erişimine izin vererek veya reddederek bilgisayarınızdaki her etkinliği kontrol edebilirsiniz. Free Firewall programı, bilginiz olmadan arka planda internete erişmek isteyen herhangi bir program veya uygulama olduğunda sizi uyarır ve etkileşimi otomatik olarak ortadan kaldırır. Free Firewall programı bilgisayarınıza erişmeye çalışan tüm zararlı verileri otomatik olarak engeller. Ayrıca Free Firewall, bilgisayarınızda mevcut olan zararlı dosyaları da tespit etmenizi sağlar.

  Programın Artı Yönleri

  1. Free Firewall programını indirmek ve kullanmak tamamen ücretsizdir.
  2. Free Firewall programı, bilgisayarınıza internet üzerinden gelebilecek her türlü zararlı içeriği engellemenizi sağlar.
  3. Free Firewall programındaki etkinlik izleme özelliği sayesinde bilgisayarınızda gerçekleştirilen tüm işlemleri listelenmiş olarak görüntüleyebilirsiniz.

  Free Firewall Nasıl İndirilir?

  PC’ye Free Firewall indirmek için sayfanın üst kısmında yer alan Hemen indir butonuna tıklayın. Free Firewall kurulum dosyasının bilgisayarınıza indirme işlemi otomatik olarak başlatılacaktır.


  Free Firewall Nasıl Kurulur?

  1. Bilgisayara Free Firewall indirme işlemi tamamlandıktan sonra indirdiğiniz dosyayı çalıştırın. Dosyayı çalıştırınca açılan pencere üzerindeki lisans sözleşmesini okuyun ve ardından “Accept” butonuna tıklayarak sözleşmeyi onaylayın.

   f1.PNG

  2. Kurulumun ikinci aşamasında ise Free Firewall programının kurulacağı alanı “Browse” butonuna tıklayarak belirleyin ve ardından “Next” butonuna tıklayarak programın kurulumunu gerçekleştirin.

   f2.PNG

  3. Bilgisayara Free Firewall kurulum işlemi tamamlandıktan sonra “Exit” butonuna tıklayarak kurulum penceresini kapatabilirsiniz.

   f3.PNG

  Free Firewall Nasıl Kullanılır?

  1. Free Firewall kurulumu tamamlandıktan sonra bilgisayarınızın masaüstüne oluşturulacak kısayolu kullanarak programa giriş yapabilirsiniz. Free Firewall programına giriş yaptığınızda açılan arayüz içerisindeki “Enabled” butonuna tıklayarak güvenlik duvarını aktif edebilirsiniz.

   f4.PNG

  2. Free Firewall programının “Applications” bölümünü kullanarak bilgisayarınızdaki program ve uygulamalardan hangilerinin internete erişim sağlayabileceğini belirleyebilirsiniz.

   f5.PNG

  3. Free Firewall programının “Services” bölümünde ise bilgisayarınızda aktif olarak çalışan servisleri listelenmiş olarak görüntüleyebilirsiniz. Bu servislerden hangilerinin internete erişim sağlayabileceğini bu liste üzerinden belirleyebilirsiniz.

   f6.PNG

  4. Bilgisayarınızda gerçekleşen tüm etkinlikleri Free Firewall programının “Events” bölümünden ayrıntılı olarak görüntüleyebilmeniz mümkündür. Bu bölüm üzerinden bilgisayarınızın hangi bölümünde işlem yapıldığını ve hangi verilerin geldiği görüntüleyebilirsiniz.

   f7.PNG

  5. Free Firewall programının “Tools” bölümünden çeşitli güvenlik özelliklerini kullanabilirsiniz.

   f8.PNG
Facebook yorumları