FurMark 1.20.9.0

Bilgisayarınızdaki ekran kartının performansını test etmenize yardımcı olan ücretsiz bir program

 1. Taylan
  İşletim sistemi:
  Windows
  Boyut:
  10,6 MB
  Sürüm:
  1.20.9.0
  Dil:
  İngilizce
  Üretici:
  Jerome Guinot
  FurMark, bilgisayarınızın ekran kartına zorlu bir test uygulamanızı sağlayan bir programdır. FurMark, bilgisayarınızdaki GPU'nuzun gerçek performansını ortaya çıkarmanız için belirli testler yapmanızı sağlar. Bilgisayarınızdaki tespit edilen GPU'lar FurMark programının ana penceresinde görüntülenir ve sadece birkaç buton kullanarak hızlı bir şekilde performans testi işlemini başlatabilirsiniz. FurMark programında: Basit bir performans testi, 15 dakika boyunca daha yüksek çözünürlükte performans testi, kıyaslama ve iki ön ayar içeren birçok önceden tanımlanmış testleri kullanabilirsiniz. Programdaki test işlemi başlatılmadan önce ayarlanan çözünürlük ile ayrı bir pencerede çalışır. FPS, bellek kullanımı, çekirdek, sıcaklık, GPU kullanımı ve daha birçok gibi son derece ayrıntılı nesneleri ve çeşitli bilgileri görüntüler.

  Programın Artı Yönleri

  1. FurMark indirmek ücretsizdir.
  2. FurMark programının sahip olduğu tüm özellikleri herhangi bir ücret ödemeden sınırsız olarak kullanabilirsiniz.

  FurMark Nasıl İndirilir?

  PC’ye FurMark indirmek için yukarıda bulunan Hemen indir butonuna tıklayınız. Hemen indir butonuna tıklamanızın ardından bilgisayara FurMark indirme otomatik olarak başlatılacaktır.


  FurMark Nasıl Kurulur?

  1. Bilgisayara FurMark kurulum dosyası indirme işlemi tamamlandıktan sonra kurulum dosyasını çalıştırın. Kurulum dosyasını çalıştırdıktan sonra bilgisayarınızda aktif hale gelecek pencere üzerindeki “I accept the agreement” seçeneğini işaretleyin ve ardından “Next” butonuna tıklayın.

   f1.PNG

  2. PC’ye FurMark kurulumunu gerçekleştirirken programın bilgisayarınızda kurulacağı alanı “Browse…” butonuna tıklayarak seçin ve ardından “Next” butonuna tıklayarak kuruluma devam edin.

   f2.PNG

  3. FurMark kurulumu tamamlanmasının ardından “Finish” butonuna tıklayarak kurulum penceresinden çıkış yapabilirsiniz.

   f3.PNG

  FurMark Nasıl Kullanılır?

  1. FurMark programını kullanmak için bilgisayarınızın masaüstüne oluşturulacak olan kısayolu kullanarak programa giriş yapabilirsiniz. FurMark programına giriş yaptıktan sonra açılacak ana pencere üzerindeki “GPU stress test” butonuna tıklayarak hızlı bir şekilde GPU performans testi başlatabilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirmeden önce bilgisayarınızın arka planında çalışan tüm program ve uygulamaların kapalı olmasına dikkat edin.

   f4.PNG

  2. FurMark programında GPU performans testini gerçekleştirirken açılacak pencere üzerinden geçen zamanı, mevcut performansı, ekran kartı sıcaklığını vb. gibi özellikleri görüntüleyebilirsiniz. Performans testi tamamlanana kadar bu pencereyi kapatmamaya özen gösterin.

   f5.jpg

  3. Ayrıca FurMark programının ana penceresi üzerindeki “Tools” bölümünde yer alan araçları kullanarak bilgisayarınızın işlemcisi ve ekran kartı hakkında detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

   f6.PNG
Facebook yorumları