Gboard indir (Android) 7.7.12

Android cihazlarınız üzerinde kullanabileceğiniz ücretsiz klavye uygulaması

 1. Taylan
  İşletim sistemi:
  Android
  Boyut:
  28 MB
  Sürüm:
  7.7.12
  Dil:
  İngilizce
  Üretici:
  Google LLC
  Gboard, Android cihazlarınızda kullanabileceğiniz ücretsiz klavye uygulamasıdır. Android cihazlarınız üzerinde standart olarak bulunan klavyelerde bulunmayan farklı özellikler sayesinde Gboard uygulaması daha kullanışlı bir klavye sunan ücretsiz bir klavye uygulamasıdır. Gboard üzerinde kullanacağınız klavyenin temasını değiştirebilir ve klavye boyutunu ayarlayabilirsiniz. Ayrıca uygulama üzerinde bulunan Google arama, Google Çeviri (Translate) ve Hızlı Yazma gibi özellikler sayesinde cihazınızın klavyesini daha kullanışlı bir boyuta taşıyabilirsiniz.

  Uygulamanın Artı Yönleri

  1- Gboard uygulamasını indirmek ücretsizdir.
  2- Gboard
  üzerinde yer alan tüm özellikleri sınırsız olarak kullanabilirsiniz. Uygulama üzerinde bulunan özellikleri kullanabilmek için herhangi bir ödeme yapmanıza gerek yoktur.

  Uygulamanın Eksi Yönleri

  1- Gboard uygulaması üzerinden herhangi bir metin girişi yaparken kelime tahmin verileri Google aramaları üzerinden otomatik olarak çekilmektedir. Bazı kelimelerden sonra yazacağınız kelime tahminlerinin önerileri size saçma gelebilir.

  Gboard nasıl yüklenir?

  Android cihazınıza ücretsiz Gboard indirmek için yukarıda bulunan Hemen indir butonuna tıklayınız. Cihazınız üzerinden yönlendirilecek olduğunuz Google Play Store üzerinden Gboard uygulamasını cihazınıza ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

  Gboard nasıl kurulur?

  Google Play Store üzerinden cihazınıza indirmiş olduğunuz Gboard uygulamasının kurulum işlemi otomatik olarak tamamlanır. Gboard uygulamasını kullanmak için herhangi bir kurulum işlemi yapmanıza gerek yoktur.

  Gboard nasıl kullanılır?

  Gboard uygulamasının cihazınıza kurulumu tamamlanmasından sonra uygulamaya giriş yapın. Uygulamaya giriş yaptığınız zaman ilk olarak Gboard uygulamasının cihazınız üzerinden ana klavye olarak kullanılmasına izin vermeniz gerekmektedir. Bu izini verdikten sonra Gboard uygulamasını cihazınızın ana klavyesi olarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Uygulama üzerinde bulunan Glide Typing özelliği sayesinde klavyenin üzerindeki harflerde parmağınızı gezdirerek daha hızlı metin girişi sağlayabilirsiniz.

  g1.png

  Gboard klavye uygulamasının üzerinde yer alan Google simgesine tıklayarak Google Arama sekmesini açabilirsiniz. Google Arama kısmı üzerinden standart Google Arama özelliğini klavyeniz üzerinden hızlı bir şekilde kullanabilirsiniz.

  g2.png

  Google Arama sonuçlarını hızlı bir şekilde görüntüleyebilir ve mesajlaştığınız kişiler ile paylaşabilirsiniz.

  g3.png

  Gboard uygulaması üzerinde yer alan Google Çeviri (Translate) sayesinde yabancı kelimelerin anlamını hızlı bir şekilde araştırarak öğrenebilirsiniz.

  g4.png

  Bazı standart klavyelerde yer almayan Sesli Yazma Özelliğini de Gboard uygulaması üzerinden ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Kelimeler Google sunucuları üzerinden çekildiği için sesli yazma özelliğinin gayet kaliteli bir şekilde çalıştığını söyleyebiliriz.

  g5.png
Facebook yorumları