Geekbench 5.0.3

Bilgisayarınızın işlemci ve ekran kartı performansını ölçmenize yardımcı olan program

 1. Taylan
  İşletim sistemi:
  Windows
  Boyut:
  93,8 MB
  Sürüm:
  5.0.3
  Dil:
  İngilizce
  Üretici:
  Primate Labs Inc.
  Geekbench, bilgisayarınızın donanım özelliklerini öğrenmenize, CPU ve GPU performansını ölçmenizi sağlayan basit ve kullanışlı bir programdır. Bilgisayarınızın performansını değerlendirmek istediğinizde, Geekbench programı bu işlemi çok çeşitli parametreleri doğru bir şekilde kullanarak hesaplayabilir. Sonuçların mümkün olduğunca doğru olduğundan emin olmak istiyorsanız, tüm diğer açık programları kapatmanız ve sadece Geekbench programını çalıştırmanız önerilir. Benchmark testlerini tek bir fare tıklamasıyla başlatabilir, ardından tek çekirdekli ve çok çekirdekli performans için ayrı puanları inceleyebilirsiniz. Analiz tamamlandığında, sonuçları daha sonra incelenmek üzere kaydedebileceğiniz ayrıntılı bir raporda inceleyebilirsiniz. Sonuç olarak, Geekbench CPU'nuzun en iyi durumda olup olmadığını veya donanımınızı en kısa sürede yükseltmeniz gerekip gerekmediğini kontrol etmenize yardımcı olabilir.

  Programın Artı Yönleri

  1. Geekbench indirmek ücretsizdir.
  2. Geekbench programında gerçekleştireceğiniz performans testi işlemini ayrıntılı raporlar sayesinde detaylı olarak inceleyebilirsiniz.
  3. Geekbench, kategorisinde yer alan diğer programlara göre en net sonucu veren programdır.

  Programın Eksi Yönleri

  1. Geekbench programının sahip olduğu tüm özelliklere erişim sağlayabilmeniz için programın lisansını satın almanız gerekmektedir.

  Geekbench Nasıl İndirilir?

  PC’ye Geekbench indirmek için yukarıda bulunan Hemen indir butonuna tıklayın. Bu butona tıklamanızın ardından Geekbench programını bilgisayarınıza ücretsiz olarak indirebilirsiniz.


  Geekbench Nasıl Kurulur?

  1. Bilgisayarınıza indirdiğiniz Geekbench kurulum dosyasını çalıştırın. PC’ye Geekbench kurulum işlemini gerçekleştirebilmek için açılacak pencere üzerindeki “I Agree” butonuna tıklayarak lisans sözleşmesini kabul edin.

   g1.PNG

  2. Lisans sözleşmesini kabul etmenizin ardından Geekbench programının bilgisayarınızda kurulacağı alanı “Browse…” butonuna tıklayarak seçin ve ardından “Next” butonuna tıklayarak bilgisayara Geekbench kurulum işlemini başlatın.

   g2.PNG

  3. Bilgisayara Geekbench kurulumu tamamlandıktan sonra “Finish” butonuna tıklayarak kurulum penceresini kapatabilirsiniz.

   g3.PNG

  Geekbench Nasıl Kullanılır?

  1. Geekbench programına bilgisayarınızın masaüstüne oluşturulacak kısayolu kullanarak giriş yapın. Geekbench programını bilgisayarınızda çalıştırmanızın ardından açılacak pencere üzerinde bulunan “System Information” bölümü üzerinden bilgisayarınızın sahip olduğu donanım özelliklerini görüntüleyebilirsiniz. Eğer Geekbench programını kullanarak bilgisayarınızın CPU (işlemci) performansını ölçmek istiyorsanız “Run CPU Benchmark” butonuna tıklayabilirsiniz.

   g4.PNG

  2. Geekbench programını kullanarak bilgisayarınızda gerçekleştirdiğiniz CPU performans testi sonucunu açılacak pencere üzerinden detaylı olarak görüntüleyebilirsiniz.

   g5.PNG

  3. Eğer bilgisayarınızın GPU (ekran kartı) performansını ölçmek istiyorsanız programın ana penceresi üzerinde yer alan “Run Compute Benchmark” butonuna tıklayın.

   g6.PNG

  4. Bilgisayarınızda Geekbench programını kullanarak gerçekleştirdiğiniz GPU performans test işlemi tamamlandığında açılacak pencere üzerinden ekran kartınızın performansını detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

   g7.PNG
Facebook yorumları