Google Lens (Android) 1.7.190611059

Dış dünyadaki nesneleri hızlıca tanımanızı sağlayan kullanışlı bir Android uygulaması

 1. Taylan
  İşletim sistemi:
  Android
  Boyut:
  17 MB
  Sürüm:
  1.7.190611059
  Dil:
  Türkçe
  Üretici:
  Google
  Google Lens, Android cihazlarınızın kamerası üzerinden nesneleri ve yerleri aramanızı sağlayan gelişmiş bir uygulamadır. Google Lens, Android cihaz kullanıcılarının günlük yaşamda etkileşime girdikleri birçok şey hakkında bilgi sağlar. Bir objenin ne olduğunu basitçe tanımlamak yerine, Google Lens objenin içeriğini anlayabilir. Bu nedenle, bir çiçeğin resmini çektiğinizde Google Lens, sadece çiçeği tanımlamakla kalmaz, aynı zamanda bölgenizdeki çiçekçilerin bulunduğu yerler gibi size de yardımcı bilgiler sunar. Ayrıca QR kodlarını taramak, yazılı metni kopyalamak ve hatta diğer dillerin canlı çevirisi gibi faydalı şeyler de yapar. Bu özelliklere ek olarak zaman kazanmak için kopyala-yapıştır işlemini kullanarak da arama yapabilirsiniz.

  Uygulamanın Artı Yönleri

  1. Google Lens uygulamasını indirmek ücretsizdir.
  2. Google Lens uygulamasını kullanarak doğadaki tüm canlıların ve bitkilerin türlerini dahi öğrenebilmeniz mümkün.

  Uygulamanın Eksi Yönleri

  1. Google Lens uygulamasını kullanabilmeniz için Android cihazınızda aktif internet bağlantısı bulunması gerekmektedir.

  Google Lens Nasıl İndirilir?

  Android cihazınıza Google Lens indirmek için yukarıda bulunan Hemen indir butonuna tıklayın. Hemen indir butonuna tıklamanızın ardından açılacak olan Play Store uygulamasını kullanarak Google Lens


  Google Lens Nasıl Kurulur?

  Play Store üzerinden cihazınıza indirdiğiniz Google Lens kurulumu için uygulamayı indirmeniz yeterlidir. Uygulamanın indirme işlemi tamamlandıktan sonra uygulamayı kullanmaya başlayabilirsiniz.


  Google Lens Nasıl Kullanılır?

  1. Google Lens uygulamasının cihazınıza indirme işlemini tamamlandıktan sonra uygulamayı hızlı bir şekilde kullanmaya başlayabilirsiniz. Google Lens uygulaması Android cihazınızın kamerasını kullanır. Android cihazınızın kamerasına göstereceğiniz herhangi bir nesnenin benzerlerini ve o nesne hakkında bilgi almak için Google üzerinde anında arama yapabilmeniz mümkündür. Sadece benzerini aramak istediğiniz bir şeyin fotoğrafını çekin (örneğin: bir mekan fotoğrafı). Fotoğrafını çektiğiniz mekan hakkında bilgi alabilir veya benzer mekan önerilerine göz atabilirsiniz.

   g1.jpg

  2. Google Lens, doğa gözlemcisi iseniz eğlenceli bir araçtır. Bitkilerin ve hayvanların fotoğraflarını çekin ve anında Lens sistemi onları sizin için tanıyacaktır. Ya da sadece kamerayı canlıların görüntülerine doğrultmanız yeterli olacaktır.

   g2.jpg

  3. Google Lens, telefon numaraları, tarihler, adresler ve e-posta adresleri ile gerçek dünyadan gelen metinleri Android cihazınıza kopyalamanıza izin verir. Google Lens tüm bu bilgileri adres defterinize kaydetmenize ve diğer kullanıcılar ile paylaşmanıza yardımcı olacaktır. Kamera uygulamasından bir telefon numarasına veya adrese dokunmanız yeterlidir; Lens, bu bilgilerle ne yapacağınızı önerecektir. Örneğin, numarayı yeni iletişim, çağrı, e-posta olarak ekleme veya bağlı web sitesini (varsa) ziyaret etme seçeneği sunacaktır.

   g3.jpg
Facebook yorumları