Hard Disk Sentinel 5.50

Bilgisayarınızın hard disk sağlığını ve performansını korumanıza yardımcı olan program

 1. Taylan
  İşletim sistemi:
  Windows
  Boyut:
  25,4 MB
  Sürüm:
  5.50
  Dil:
  İngilizce
  Üretici:
  H.D.S. Hungary
  Hard Disk Sentinel, bilgisayarınızın disk sağlığını ve performansını görüntülemenize ve korumanıza yardımcı olan basit ve kullanışlı bir programdır. Programı ilk yüklediğinizde kullanımı size biraz zor gelebilir ancak bunun nedeni temel olarak baktığınız her yerde değerli bilgiler göstermesidir. Sürücüler ve bölmeler sol tarafta, sağlık ve sıcaklık ise boş bir alanda listelenmiştir, bu nedenle bir tanesini seçmek ve onun hakkında daha fazla bilgi bulmak kolaydır. Öte yandan, özelliklerin geri kalanı her zaman size yardımcı olmak için ayrıntılı açıklamalar ile birlikte, sekmeler halinde düzenlenmiştir. 'Genel Bakış' sekmesi, performans ve sağlık hakkında kısa bilgiler ve aynı zamanda zamanın ve tahmini kalan kullanım ömrünün kısaca gösterilmesini sağlar.

  Programın Artı Yönleri

  1. Hard Disk Sentinel indirmek ücretsizdir.
  2. Hard Disk Sentinel, disk sağlığı ve performansını koruma konusunda bilgisayarınızda kullanabileceğiniz en verimli programdır.
  3. Hard Disk Sentinel programını kendi isteğinize göre kolaylıkla yapılandırabilirsiniz.

  Programın Eksi Yönleri

  1. Hard Disk Sentinel programının sahip olduğu tüm özelliklere erişim sağlayabilmeniz için programın lisansını satın almanız gerekmektedir.

  Hard Disk Sentinel Nasıl İndirilir?

  PC’ye Hard Disk Sentinel indirmek için sayfanın üst kısmında yer alan Hemen indir butonuna tıklayın. Hemen indir butonuna tıkladıktan sonra bilgisayarınıza Hard Disk Sentinel indirme işlemi otomatik olarak başlatılacaktır.


  Hard Disk Sentinel Nasıl Kurulur?

  1. Hard Disk Sentinel kurulum dosyasının bilgisayarınıza indirme işlemi tamamlandıktan sonra kurulum dosyasına giriş yapın. Kurulum dosyasına giriş yapmanızın ardından aktif hale gelecek pencere üzerindeki “I accept the agreement” seçeneğini işaretleyin ve ardından “Next” butonuna tıklayarak kurulumu başlatın

   h1.PNG

  2. Hard Disk Sentinel programının bilgisayarınıza kurulumunu gerçekleştirirken pencere üzerindeki “Browse…” butonuna tıklayarak programın bilgisayarınızda kurulacağı alanı seçebilir ve ardından “Next” butonuna tıklayarak kurulumu tamamlayabilirsiniz.

   h2.PNG

  3. Bilgisayara Hard Disk Sentinel kurulumu tamamlanmasının ardından “Finish” butonuna tıklayarak pencereyi kapatabilirsiniz.

   h3.PNG

  Hard Disk Sentinel Nasıl Kullanılır?

  1. Hard Disk Sentinel programını kullanmak için bilgisayarınızın masaüstüne oluşturulacak olan kısayolu kullanarak programa giriş yapabilirsiniz. Hard Disk Sentinel programına giriş yaptıktan sonra aktif hale gelecek pencere üzerinden bilgisayarınızın sahip olduğu diskleri ve seçeceğiniz diskin özelliklerini görüntüleyebilirsiniz.

   h4.PNG

  2. Hard Disk Sentinel programındaki “S.M.A.R.T.” bölümüne giriş yaparak sabit disk durumunu ve ofset değerlerini belirleyebilirsiniz.

   h5.PNG

  3. Bilgisayarınızdaki hard disklerin sahip olduğu özellikleri detaylı bir şekilde görüntüleyebilmeniz için Hard Disk Sentinel programının “Information” bölümüne göz atabilirsiniz.

   h6.PNG

  4. Hard Disk Sentinel programının “Disk Performance” özelliğini kullanarak bilgisayarınızdaki hard disklerin mevcut performansını görüntüleyebilirsiniz.

   h7.PNG
Facebook yorumları