HDClone 8.0.8

Bilgisayarınızdaki diskleri klonlamanızı ve yedeklemenizi sağlayan program

 1. Taylan
  İşletim sistemi:
  Windows
  Boyut:
  58,4 MB
  Sürüm:
  8.0.8
  Dil:
  İngilizce
  Üretici:
  Miray Software
  HDClone, bilgisayarınızda kullanabileceğiniz diskleri ve bölümleri yedeklemek, klonlamak, kopyalamak veya veri kurtarmak için tasarlanmış güvenilir bir programdır. HDClone, verileri parola koruması, veri şifrelemesi ve RAW resim oluşturma gibi seçeneklerle kaydettiği için yedeklemeler son derece kolaydır. Ancak HDClone programını kullanarak gerçekleştireceğiniz disk yedekleme, klonlama, kopyalama veya veri kurtarma işleminin tamamlanması biraz zaman alabilir çünkü HDClone tüm verileri bir sürücüden diğerine aktarıyor. Ayrıca, HDClone programında bir işlem gerçekleştirmeden önce bilgisayarınızda çalışan uygulamaları kapatmayı unutmayın. Aksi takdirde bir hata ile karşılaşabilir veya veri kaybına uğrayabilirsiniz.

  Programın Artı Yönleri

  1. HDClone programını indirmek ücretsizdir.
  2. HDClone programında bulunan veri kurtarma özelliği verimli bir şekilde çalışmaktadır. Bu özelliği kullanarak bilgisayarınızdan yanlışlıkla sildiğiniz verileri geri getirebilirsiniz.
  3. HDClone programı çok kullanışlı bir arayüze sahiptir ve bu sayede programı kolaylıkla yönetebilirsiniz.

  Programın Eksi Yönleri

  1. HDClone programının sahip olduğu tüm özelliklere erişim sağlayabilmeniz için programın tam sürümünü satın almanız gerekmektedir.

  HDClone Nasıl İndirilir?

  Bilgisayara HDClone indirmek için yukarıda yer alan Hemen indir butonuna tıklayarak programın kurulum dosyasını bilgisayarınıza ücretsiz olarak indirebilirsiniz.


  HDClone Nasıl Kurulur?

  1. HDClone kurulumu için Hemen indir butonuna tıklayarak bilgisayarınıza indirmiş olduğunuz kurulum dosyasını çalıştırın. Kurulum dosyasını çalıştırdıktan sonra açılacak kurulum sihirbazı üzerinde yer alan “Quick Installation” seçeneğini işaretleyin ve ardından “Next” butonuna tıklayın.

   h1.png

  2. PC’ye HDClone kurulumu tamamlandıktan sonra “Finish” butonuna tıklayarak kurulum sihirbazından çıkış yapabilirsiniz. Kurulum sihirbazından çıkış yapmanızın ardından HDClone programı bilgisayarınızda otomatik olarak çalışmaya başlayacaktır.

   h2.png

  HDClone Nasıl Kullanılır?

  1. Kurulum işlemini tamamladığınız HDClone programını bilgisayarınızın masaüstüne oluşturulacak olan kısayolu kullanarak giriş yapabilirsiniz. HDClone programını çalıştırdıktan sonra açılacak pencere üzerinde bulunan “Cloning” bölümüne giriş yapın.

   h3.png

  2. “Cloning” bölümüne giriş yaptıktan sonra yönlendirileceğiniz pencere üzerinde bulunan listeyi kullanarak ilk olarak klonlamak istediğiniz disk seçimini ve ardından klonlama işleminin yapılacağı diski seçin. Tüm bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra klonlama işlemini başlatmak için “Next” butonuna tıklayın.

   h4.png

  3. Klonlamak istediğiniz diski “Source” bölümünden, klon dosyaların aktarılacağı alanı da “Target” bölümünden kontrol edebilirsiniz. Eğer seçiminiz doğru ise “Next” butonuna tıklayarak disk klonlama işlemine devam edebilirsiniz.

   h5.png

  4. Disk klonlama işlemi için gerekli olan tüm koşulları yerine getirdikten sonra açılacak pencere üzerinde yer alan “Continue” butonuna tıklayarak disk klonlama işlemini başlatabilirsiniz.

   h6.png

  5. HDClone programını kullanarak başlattığınız disk klonlama işleminin tamamlanma süresi seçtiğiniz diskin boyutuna ve bilgisayarınızın performansına göre değişiklik gösterebilir. Klonlama işlemi tamamlandıktan sonra klonlanan dosyaları herhangi bir taşınabilir diske veya bulut depolama hesabınıza yedekleyebilirsiniz.

   h7.png
Facebook yorumları