HeavyLoad 3.6.0

Bilgisayarınızın yoğun program stresine karşı verdiği tepkiyi test etmenizi sağlayan program

 1. Taylan
  İşletim sistemi:
  Windows
  Boyut:
  14,8 MB
  Sürüm:
  3.6.0
  Dil:
  İngilizce
  Üretici:
  JAM Software
  HeavyLoad, bilgisayarınızın CPU, RAM ve okuma – yazma hızını tespit etmenizi sağlayan tamamen ücretsiz bir programdır. Adından da anlaşılacağı gibi, HeavyLoad, az bellek, düşük disk alanı ve yüksek GPU veya CPU kullanımı ile karşı karşıya kaldığında bilgisayarın nasıl davrandığını görmenizi sağlayan bir sistem stres aracıdır. Veritabanı sunucularının güvenilirliğini ve herhangi bir bilgisayarın performansını test etmek için kullanışlıdır. Programın kullanımı kolaydır ve ana arayüzü CPU kullanımını, disk boş alanını, kullanılabilir belleği ve saniyede kare hızını açıklayan grafikleri gösterir, böylece simülasyonun öncesinde ve sırasında bu göstergelerin evrimini görüntülemenizi sağlar. HeavyLoad programını testleri sürekli olarak yapacak veya önceden tanımlanmış bir süre sonunda otomatik olarak sona erdirecek şekilde ayarlayabilirsiniz. İşlem istediğiniz zaman duraklatılabilir ve istatistik grafiklerini güncellemek için zaman aralığını seçebilirsiniz.

  Programın Artı Yönleri

  1. HeavyLoad programını indirmek ücretsizdir.
  2. HeavyLoad programı size tüm sistem kaynaklarını vurgulamak ve sınırlarına getirmek için kullanabileceğiniz bir dizi karşılaştırma aracı sunar.
  3. HeavyLoad programı bilgisayarınız yoğun bir şekilde kullanıldığında güvenilir bir şekilde çalışıp çalışmadığını görüntülemek için kullanışlıdır.

  Programın Eksi Yönleri

  1. HeavyLoad programında gerçekleştirilen işlemler sonucunda herhangi bir rapor sayfası oluşturulmuyor.

  HeavyLoad Nasıl İndirilir?

  Bilgisayara HeavyLoad indirmek için yukarıda yer alan Hemen indir butonuna tıklayarak programın kurulum dosyasını bilgisayarınıza indirebilirsiniz.


  HeavyLoad Nasıl Kurulur?

  1. HeavyLoad kurulumu için Hemen indir butonuna tıklayarak bilgisayarınıza indirmiş olduğunuz kurulum dosyasını çalıştırın. Açılan pencere içerisinde yer alan “I accept the agreement” seçeneğini işaretleyerek programın lisans sözleşmesini onaylayın ve ardından “Next” butonuna tıklayın.

   h1.PNG

  2. Lisans sözleşmesini onayladıktan sonra kurulum penceresi içerisindeki “Browse…” butonunu kullanarak programın bilgisayarınızda kurulacağı bölümü seçin ve ardından “Next” butonuna tıklayın.

   h2.PNG

  3. Bilgisayara HeavyLoad kurulumu tamamlandıktan sonra “Finish” butonunu kullanarak kurulum penceresinden çıkış yapabilirsiniz.

   h3.PNG

  HeavyLoad Nasıl Kullanılır?

  1. Kurulum işlemini tamamladığınız HeavyLoad programına bilgisayarınızın masaüstüne oluşturulacak olan kısayolu kullanarak giriş yapabilirsiniz. HeavyLoad programına giriş yaptığınızda açılacak arayüz üzerinden hızını test etmek istediğiniz bölümü seçin ve ardından testi başlatın.

   h4.PNG

  2. HeavyLoad programındaki test işlemini başlattıktan sonra arayüz üzerindeki grafiği inceleyerek bilgisayarınızın test sonuçlarını görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca bu test sonuçlarını canlı olarak da takip edebilmeniz mümkündür. Test işlemini sonlandırmak istediğinizde durdurma butonunu kullanabilirsiniz.

   h5.PNG
Facebook yorumları