Hidden Disk 5.01

Bilgisayarınızda şifreli sanal disk bölümü oluşturmanızı sağlayan program

 1. Taylan
  İşletim sistemi:
  Windows
  Boyut:
  2,2 MB
  Sürüm:
  5.01
  Dil:
  İngilizce
  Üretici:
  CyRobo LTD
  Hidden Disk, bilgisayarınızdaki özel verileri diğer verilerden ayırabilmeniz için kullanabileceğiniz, istediğiniz zaman gizleyebileceğiniz ve şifreleyebileceğiniz disk bölümleri oluşturmanızı sağlayan bir programdır. İşletim sistemini yeniden yüklemek veya bölümü biçimlendirmek istediğinizde, dosyalarınızı her zaman gizli sürücüden taşımanız gerektiğini belirtmek gerekir. Verilere normal olarak erişilemese de, sistem sürücüsünde depolanır, bu nedenle bu işlemleri gerçekleştirirken yine de silinebilir. Hidden Disk, dosyalarınızı güvence altına almanın kolay bir yolunu sunar. İçerdiği verilerle birlikte herhangi bir zamanda gizlenebilecek ve kullanıcı tarafından sağlanan bir parola ile korunabilecek yeni bir sürücü oluşturur.

  Programın Artı Yönleri

  1. Hidden Disk programını indirmek ücretsizdir.
  2. Hidden Disk programını kullanarak özel bir sanal disk oluşturabilir ve verilerinizi orada saklayabilirsiniz.
  3. Hidden Disk programında oluşturacağınız sanal diski istediğiniz zaman gizleyebilir ve yeniden görünür hale getirebilirsiniz.
  4. Hidden Disk programını kullanarak oluşturduğunuz özel disklerinizi şifreleyebilirsiniz. Bu işlem, verilerinizin korunmasını sağlar.

  Programın Eksi Yönleri

  1. Hidden Disk programının sahip olduğu özelliklere sınırsız olarak erişim sağlayabilmeniz için programın tam sürümünü satın almanız gerekmektedir.

  Hidden Disk Nasıl İndirilir?

  Bilgisayara Hidden Disk indirmek için yukarıda bulunan Hemen indir butonuna tıklayınız. Hemen indir butonuna tıklamanızın ardından PC’ye Hidden Disk indirme işlemi otomatik olarak başlatılacaktır.


  Hidden Disk Nasıl Kurulur?

  1. Hidden Disk programının kurulum dosyasının bilgisayarınıza indirme işlemi tamamlandıktan sonra kurulum dosyasını çalıştırın. Kurulum dosyasını çalıştırdığınızda açılan pencere içerisinden “I accept the agreement” seçeneğini işaretleyerek lisans sözleşmesini onaylayın ve ardından “Next” butonuna tıklayın.

   h1.PNG

  2. Lisans sözleşmesini onaylamanızın ardından yönlendirileceğiniz pencere üzerindeki “Browse…” butonunu kullanarak programın bilgisayarınızda kurulacağı alanı seçin ve ardından “Next” butonuna tıklayın.

   h2.PNG

  3. Bilgisayara Hidden Disk kurulumu tamamlandıktan sonra “Finish” butonuna tıklayarak kurulum penceresini kapatın.

   h3.PNG

  Hidden Disk Nasıl Kullanılır?

  1. Hidden Disk programının bilgisayarınıza kurulumunun tamamlanmasının ardından programa masaüstünde yer alan kısayolu kullanarak giriş yapın. Hidden Disk programına giriş yaptığınızda otomatik olarak oluşturulan disk bölümünün üzerine çift tıklayarak disk bölümünü yapılandırabilirsiniz.

   h4.PNG

  2. Hidden Disk programındaki bir disk bölümünü yapılandırmak istediğinizde yönlendirilecek pencere üzerinden “Set or change password” yazısına tıklayarak ilk olarak oluşturulan diski şifreleyin.

   h5.PNG

  3. Şifre belirleme ekranında kullanmak istediğiniz şifreyi gerekli alanlara yazın ve ardından “Set password” butonuna tıklayın.

   h6.PNG

  4. Şifrenizi belirledikten sonra Hidden Disk programının arayüzü üzerinden diskin ismini belirleyin ve ardından “Open the disk” butonuna tıklayın.

   h7.PNG

  5. Hidden Disk programını kullanarak oluşturduğunuz sanal diski bilgisayarınızın sürücüler bölümünden görüntüleyebilirsiniz.

   h8.PNG
Facebook yorumları