IconEdit2 7.9

Bilgisayarınızda icon oluşturmanıza ve düzenlemenize yardımcı olan program

 1. Taylan
  İşletim sistemi:
  Windows
  Boyut:
  16,1 MB
  Sürüm:
  7.9
  Dil:
  İngilizce
  Üretici:
  Dmitry G. Kozhinov
  IconEdit2, bilgisayarınızda ayrıntılı olarak simge oluşturmanıza ve mevcut simgeleri düzenlemenize yardımcı olan bir programdır. Programın arayüzü temiz ve sezgiseldir. Görüntü dosyaları, dosya tarayıcısı veya 'sürükle ve bırak' yöntemi kullanılarak içe aktarılabilir. Böylece kalem, çizgi, renk seçici, yakınlaştırma, silme, metin ve dikdörtgen seçim gibi bazı standart boyama araçlarını kullanabilirsiniz. Ayrıca, simgenin boyutunu hazır ayarlardan birine dönüştürebilir, geri alma ve yineleme işlevlerini kullanabilir, resmi çevirebilir veya döndürebilir, fazladan fotoğrafları içe aktarabilir veya ekranın bir alanını yakalayabilirsiniz.

  Programın Artı Yönleri

  1. IconEdit2 programını indirmek ücretsizdir.
  2. IconEdit2 programını giriş seviyesindeki kullanıcılar dahi kolaylıkla kullanabilirler.
  3. IconEdit2 programında oluşturduğunuz simgeleri farklı dosya türlerinde bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz.

  Programın Eksi Yönleri

  1. IconEdit2 programının sahip olduğu özelliklere sınırsız olarak erişim sağlayabilmeniz için programın tam sürümünü satın almanız gerekmektedir.

  IconEdit2 Nasıl İndirilir?

  Bilgisayara IconEdit2 indirmek için yukarıda bulunan Hemen indir butonuna tıklayınız. Hemen indir butonuna tıklamanızın ardından PC’ye IconEdit2 indirme işlemi otomatik olarak başlatılacaktır.


  IconEdit2 Nasıl Kurulur?

  1. IconEdit2 programının kurulum dosyasının bilgisayarınıza indirme işlemi tamamlandıktan sonra kurulum dosyasını çalıştırın. Kurulum dosyasını çalıştırmanızın ardından aktif hale gelecek pencere üzerindeki “I accept the agreement” seçeneğini işaretleyerek lisans sözleşmesini onaylayın ve ardından “Next” butonuna tıklayarak kurulumu gerçekleştirin.

   i1.PNG

  2. PC’ye IconEdit2 kurulumu tamamlanmasının ardından “Finish” butonuna tıklayarak kurulum penceresinden çıkış yapabilirsiniz. Bu butona tıkladıktan sonra IconEdit2 programı bilgisayarınızda otomatik olarak çalışacaktır.

   i2.PNG

  IconEdit2 Nasıl Kullanılır?

  1. IconEdit2 programının bilgisayarınıza kurulumunun tamamlanmasının ardından masaüstüne oluşturulacak olan kısayolu kullanarak programa giriş yapabilirsiniz. IconEdit2 programına giriş yaptığınızda açılacak arayüz üzerindeki “File” bölümüne tıklayın ve açılacak liste üzerindeki “New” seçeneğine tıklayarak yeni bir dosya oluşturun. Bu yöntem dışında dilerseniz sürükle-bırak işlemini de kullanabilirsiniz.

   i3.png

  2. IconEdit2 programında yeni bir dosya oluşturduğunuzda veya mevcut bir dosyayı açtığınızda programın arayüzünde sağ bölümde yer alan menüyü kullanarak simgeyi düzenleyebilirsiniz.

   i4.PNG

  3. IconEdit2 programında gerçekleştireceğiniz düzenleme işlemini tamamladıktan sonra programın arayüzünün alt kısmında yer alan kaydet butonuna tıklayın.

   i5.PNG

  4. Kaydetme butonuna tıkladıktan sonra açılan pencere üzerinden oluşturduğunuz dosyanın hangi dosya türünde kaydedileceğini seçebilirsiniz. IconEdit2 programı, çoğu programın desteklemediği ico, cur, dmg ve tiff uzantılarını da desteklemektedir.

   i6.PNG
Facebook yorumları