IM-Magic Partition Resizer 3.6

Bilgisayarınızdaki sabit diskin bölümlerini yönetmenizi sağlayan program

 1. Taylan
  İşletim sistemi:
  Windows
  Boyut:
  10,3 MB
  Sürüm:
  3.6
  Dil:
  İngilizce
  Üretici:
  IM-Magic
  IM-Magic Partition Resizer, bilgisayarınızda kullanabileceğiniz disk bölümü yönetim programıdır. Program, bilgisayarınızdaki sabit diskin veya çıkarılabilir disklerin bölümlerini değiştirmenize yardımcı olur. Programın sahip olduğu sezgisel arayüzü, kullanıcıların bilgisayarlarındaki geçerli bölümleri, ayrılmamış alanı ve her sürücüde ne kadar yer kapladığını yüzde olarak görüntülemesini sağlar. Kullanıcıların yalnızca taşımak veya küçültmek istedikleri bölümü seçmeleri ve ardından hedef boyutunu MB olarak girmeleri gerekir, hedefin tam olarak boyutunu bilmeyenler de kaydırıcıyı kullanabilir ve bölümün ne kadar büyük olacağını görsel olarak ayarlayabilir. Yeni boyutu seçerken, kullanıcılar ayrılmayacak toplam alan miktarına da dikkat edebilir ve başka bir bölüm oluşturmalarına izin vermeleri için yeterli olduğundan emin olabilir. Tüm değişiklikler tanımlandığında, kullanıcılara yeni boyutları iki kez kontrol etmeleri için zaman verilir. Eğer kullanıcılar yaptığı değişikliklerden memnun kalmazlar ise bunları kolayca düzenleyebilir veya sürücüleri ilk durumlarına geri yükleyebilirler.

  Programın Artı Yönleri

  1. IM-Magic Partition Resizer programını indirmek tamamen ücretsizdir.
  2. IM-Magic Partition Resizer, kategorisinde yer alan diğer programlara göre en etkili çözümü sunan programdır.

  Programın Eksi Yönleri

  1. IM-Magic Partition Resizer programının sahip olduğu tüm özelliklere erişim sağlayabilmeniz için programın tam sürümünü satın almanız gerekmektedir.

  IM-Magic Partition Resizer Nasıl İndirilir?

  Bilgisayarınıza IM-Magic Partition Resizer indirmek için yukarıda bulunan Hemen indir butonuna tıklayın. Hemen indir butonuna tıklamanızın ardından bilgisayarınıza IM-Magic Partition Resizer indirme işlemi otomatik olarak başlayacaktır.


  IM-Magic Partition Resizer Nasıl Kurulur?

  1. IM-Magic Partition Resizer programını bilgisayarınıza kurmak için masaüstüne indirmiş olduğunuz kurulum dosyasını çalıştırın. IM-Magic Partition Resizer programının bilgisayarınızda kurulacağı alanı seçin ve ardından “Install” butonuna tıklayın.

   r1.PNG

  2. IM-Magic Partition Resizer programının bilgisayarınıza kurulumu tamamlandıktan sonra “Finish” butonuna tıklayarak kurulum penceresinden çıkış yapın.

   r2.PNG

  IM-Magic Partition Resizer Nasıl Kullanılır?

  1. Bilgisayarınıza kurulumunu gerçekleştirdiğiniz IM-Magic Partition Resizer programına masaüstüne oluşturulacak kısayolu kullanarak giriş yapabilirsiniz. IM-Magic Partition Resizer programına giriş yaptıktan sonra programın ana penceresi üzerinde bilgisayarınızda yer alan sabit diskleri görüntüleyeceksiniz. Bu sabit disklerden işlem yapmak istediğiniz sabit diskin üzerine fareniz ile sağ tıklayın.

   r3.PNG

  2. Sağ tık yaptıktan sonra açılacak liste üzerinden sabit diskinize uygulamak istediğiniz işlemi seçebilirsiniz. Liste üzerinde yer alan Resize/Move Partition seçeneğine tıklayarak sabit diskinizin boyutunu değiştirebilirsiniz.

   r4.PNG

  3. Resize/Move Partition bölümüne giriş yaptıktan sonra açılacak pencere üzerinde bulunan Partition size bölümünde bulunan rakamı değiştirerek sabit diskinizin boyutunu küçültebilirsiniz. Küçülttüğünüz boşta kalan bölümü ise yeni bir disk alanına dönüştürebilirsiniz.

   r5.PNG
Facebook yorumları