ImageGrab 6.1.6

Bilgisayarınızdaki video dosyasından görüntü çıkarmanıza yardımcı olan program

 1. Taylan
  İşletim sistemi:
  Windows
  Boyut:
  11,4 MB
  Sürüm:
  6.1.6
  Dil:
  İngilizce
  Üretici:
  Paul Glagla
  ImageGrab, bilgisayarınızdaki bir video dosyasının istediğiniz bir bölümündeki sahnenin fotoğrafını kaydetmenizi sağlayan programdır. ImageGrab her türlü video dosyasından resim çekebilir ve bunları BMP veya JPG formatında bir sürücüye kaydedebilir. Görüntü kalitesi, kaydırma çubuğunu sürükleyerek kolayca ayarlanabilir. Ayrıca, bir kök sözcük seçerek veya video dosyasının adını kullanarak ve zaman damgaları veya aşamalı sayılar ekleyerek resimlerinizi adlandırabilirsiniz. Ayrıca, görüntüyü Pano'ya kopyalayabilirsiniz, bu da daha geniş bir efekt paleti uygulayabileceğiniz veya bazı ayarlamalar yapabileceğiniz bir görüntü düzenleyicisine eklenmesini kolaylaştırır. Görüntü yakalamadan önce videoya zaman damgası ve zaman kodu, sayılar, tarih kodu veya şablon değiştirilerek eklenebilecek kişiselleştirilmiş bir mesaj gibi çeşitli ayrıntılar eklenebilir. Metnin yazı tipini ve boyutunu değiştirebilir, ayrıca çeşitli nitelikler (kalın, italik, alt çizgi) ve arka plan rengini uygulayabilirsiniz.

  Programın Artı Yönleri

  1. ImageGrab programını indirmek ücretsizdir.
  2. ImageGrab programı tüm deneyim düzeylerindeki kullanıcıların rahatlıkla kullanabileceği bir programdır.
  3. ImageGrab programının arayüzü birçok düğme barındırır ancak buna rağmen programın kullanımı çok basittir.

  Programın Eksi Yönleri

  1. ImageGrab programının sahip olduğu tüm özelliklere erişim sağlayabilmeniz için programın tam sürümünü satın almanız gerekmektedir.

  ImageGrab Nasıl İndirilir?

  Bilgisayara ImageGrab indirmek için yukarıda yer alan Hemen indir butonuna tıklayarak programın kurulum dosyasını bilgisayarınıza indirebilirsiniz.


  ImageGrab Nasıl Kurulur?

  1. Bilgisayara ImageGrab kurulumu için Hemen indir butonuna tıklayarak bilgisayarınıza indirmiş olduğunuz kurulum dosyasını çalıştırın. Kurulum dosyasını çalıştırdıktan sonra açılacak pencere üzerindeki “Browse…” butonuna tıklayarak programın bilgisayarınızda kurulacağı alanı seçin ve ardından “Next” butonuna tıklayın.

   i1.PNG

  2. ImageGrab programının bilgisayarınıza kurulacağı alanı seçtikten sonra “Install” butonuna tıklayarak kurulumu gerçekleştirin.

   i2.PNG

  3. PC’ye ImageGrab kurulumu tamamlandıktan sonra “Finish” butonuna tıklayarak kurulum penceresini kapatabilirsiniz.

   i3.PNG

  ImageGrab Nasıl Kullanılır?

  1. Kurulum işlemini tamamladığınız ImageGrab programını bilgisayarınızın masaüstüne oluşturulan kısayolu kullanarak giriş yapabilirsiniz. ImageGrab programına giriş yapmanızın ardından açılacak pencere üzerindeki “Files” butonuna tıklayarak yeni bir video dosyasını programa ekleyin.

   i4.PNG

  2. Video dosyasını ImageGrab programına ekledikten sonra ana pencerenin sol bölümünde yer alan menüyü kullanarak video dosyasına farklı işlemleri uygulayabilirsiniz.

   i5.PNG

  3. ImageGrab programının “Timestamp” özelliğini kullanarak videoya zaman damgası ve zaman kodunu ekleyebilirsiniz.

   i6.PNG

  4. Aşağıdaki görselde işaretlenmiş olan butona tıklayarak videonun içeriğinden istediğiniz bir alanın ekran görüntüsünü kaydedebilirsiniz.

   i7.PNG
Facebook yorumları