IrfanView indir 4.51

Bilgisayarınızdaki resim ve fotoğrafları ücretsiz olarak görüntüleyebileceğiniz program

 1. Taylan
  İşletim sistemi:
  Windows
  Boyut:
  3,3 MB
  Sürüm:
  4.51
  Dil:
  İngilizce
  Üretici:
  IrfanView
  IrfanView, bilgisayarınız üzerinde bulunan resim ve fotoğrafları görüntüleyebileceğiniz tamamen ücretsiz bir programdır. Bu program sayesinde bilgisayarınızda açamadığınız tüm resim ve fotoğrafları kolaylıkla açabilirsiniz. Özellikle fotoğrafçıların ve internet üzerinde görsel işlerle uğraşan kişilerin her zaman yardımına koşan IrfanView programının ücretsiz olarak piyasaya sunulmuş olması birçok kişinin resim görüntüleme programı seçiminde ilk sırada yer alıyor.

  Programın Artı Yönleri

  1- IrfanView programını indirmek ve kullanmak tamamen ücretsizdir.
  2-
  Program, tüm resim dosyası formatlarını destekliyor.
  3- Sahip olduğu çok düşük boyutu sayesinde bilgisayarınızda neredeyse hiç yer kaplamaz.(3 MB)

  Programın Eksi Yönleri

  1- IrfanView programının menüleri çok karışık olduğu için ilk kez kullanan kişiler programı kullanmakta zorluk çekebilir.

  IrfanView nasıl yüklenir?

  IrfanView programını bilgisayarınıza yüklemek için yukarıda bulunan ‘Hemen indir’ butonuna tıklayın. IrfanView programını bilgisayarınıza ücretsiz olarak hızlı bir şekilde indirebilirsiniz. Program boyutu çok küçük olduğu için indirme işlemi kısa süre içerisinde tamamlanacaktır.

  IrfanView nasıl kurulur?

  IrfanView programının kurulum dosyasını bilgisayarınıza indirin. Bilgisayarınıza indirmiş olduğunuz kurulum dosyasını çalıştırın. Karşınıza çıkacak olan pencere üzerinden IrfanView programının bilgisayarınızda kurulumu yapılacağı alanı seçin ve İleri butonuna tıklayın.
  irfan1.png


  İleri butonuna tıkladıktan sonra karşınıza gelecek pencere üzerinden Select all butonuna tıklayarak IrfanView programının desteklemesini istediğiniz tüm dosya formatlarını seçin ve İleri butonuna tıklayın.
  irfan2.png

  Kurulum tamamlandıktan sonra gelecek olan son pencere üzerinden Done butonuna tıklayarak kurulumu tamamlayın. Done butonuna tıkladıktan sonra program otomatik olarak çalışacaktır.
  irfan3.png

  IrfanView nasıl kullanılır?

  IrfanView programının kurulumunu tamamlayın. IrfanView programı otomatik olarak başlatılacaktır. Programın sol üst kısmında bulunan File yazısına tıklayın ve açılır pencere üzerinden Open yazısına tıklayarak açmak istediğiniz görseli seçin. Dilerseniz program üzerindeyken klavyeden O tuşuna basarak da hızlı bir şekilde açmak istediğiniz dosyayı seçebilirsiniz.
  irfan4.png

  IrfanView programı üzerinden açmış olduğunuz görselin alt kısımda bulunan yazılar üzerinden görselin boyutunu (piksel cinsinden), yakınlaştırma oranını, görsel dosya boyutunu ve bilgisayarınıza ne zaman kaydedildiğini de hızlı bir şekilde görüntüleyebilirsiniz. Bu bilgiler profesyonel anlamda çalışma yapan kişiler için önemli olduğu için oraya böyle bir detay eklenmesi gayet güzel olmuş.
  irfan5.jpg
Facebook yorumları