Iris indir 1.1.2

Bilgisayarınızın ekran parlaklığını otomatik olarak ayarlayan ücretsiz bir program

 1. Taylan
  İşletim sistemi:
  Windows
  Boyut:
  38,8 MB
  Sürüm:
  1.1.2
  Dil:
  İngilizce
  Üretici:
  IrisTech
  Iris, bilgisayar kullanıcılarının göz sağlığını korumak amaçlı oluşturulmuş bir programdır. Uzun süre bilgisayar ekranına bakmak zorunda olan bilgisayar kullanıcıları Iris programını indirerek göz sağlığını koruyabilirler. Piyasa satılan ekstra göz koruma aparatlarına para vermek yerine Iris programını bilgisayarınıza indirerek ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Program üzerinde bulunan 10 farklı özelliği kendi isteğinize göre kişiselleştirerek kullanabilirsiniz. Bilgisayar ekranına baktıkça oluşan göz ve baş ağrılarına Iris programını kullanarak azaltabilirsiniz.

  Programın Artı Yönleri

  1- Iris programını indirmek ücretsizdir.
  2- Iris
  programı üzerine bulunduğunuz konumu eklerseniz bulunduğunuz konumun gün doğumu ve gün batımına göre bilgisayarınızın ekranının parlaklığını değiştirmektedir.

  Programın Eksi Yönleri

  1- Iris programı üzerinde bulunan tüm özelliklere erişim sağlayabilmeniz için programın tam sürümünü satın almanız gerekmektedir.
  2- Iris programı 7 günlük deneme süresi ile gelmektedir.

  Iris indirme nasıl yapılır?

  Iris indirmek için yukarıda bulunan Hemen indir butonuna tıklayın. Bilgisayarınıza Iris indirme işlemi otomatik olarak başlayacaktır.

  Iris kurulumu nasıl yapılır?

  Iris kurulum dosyasının bilgisayarınıza indirme işlemi tamamlandıktan sonra kurulum dosyasını çalıştırın. Kurulum sihirbazı üzerinde bulunan Next butonuna tıklayarak Iris kurulumunu başlatın.

  i1.png

  Daha sonra karşınıza gelecek pencere üzerinden Iris programını kullanabilmeniz için gerekli lisans sözleşmelerini onaylamanız gerekmektedir. I Agree butonuna tıklayarak lisans sözleşmesini onaylayabilir ve kuruluma devam edebilirsiniz.

  i2.png

  Iris kurulumu tamamlandıktan sonra Installation Complete ekranı karşınıza çıkacaktır. Bu ekran üzerinde bulunan Close butonuna tıklayarak kurulum sihirbazından çıkış yapabilirsiniz. Ayrıca Output folder yazısı üzerinden Iris programının bilgisayarınız üzerinde nereye kurulduğunu da görebilirsiniz.

  i3.png

  Iris nasıl kullanılır?

  Kurulum işlemi tamamlandıktan sonra Iris programı masaüstünüze oluşturulacak kısayol üzerinden çalıştırın. Programı ilk çalıştırdığınızda karşınıza aşağıdaki pencere gelecektir. Bu pencere üzerinden Mod ve Tür gibi özellikleri yönetebilirsiniz. Ayrıca eğer bilgisayarınız üzerinde aktif bir internet bağlantısı bulunuyorsa bilgisayarınızın bulunduğu lokasyon Iris programı üzerinde otomatik olarak algılanacaktır. Bu özellik sayesinde Iris programı üzerinde herhangi bir değişiklik yapmadan bulunduğunuz konumun saatine göre bilgisayar ekranınızın parlaklık seviyesi ayarlanacaktır.

  i4.png

  Type (Tür) özelliklerinde bulunan Sağlık, Uyku, Okuma, Programlama vb. gibi özellikleri seçebilir veya dilerseniz Custom özelliği üzerinden kendi isteğinize göre bir tür oluşturabilirsiniz.

  i5.png
Facebook yorumları