Kdenlive 19.12.3

Bilgisayarınızdan tamamen ücretsiz olarak video düzenlemenizi sağlayan program

 1. Taylan
  İşletim sistemi:
  Windows
  Boyut:
  77 MB
  Sürüm:
  19.12.3
  Dil:
  İngilizce
  Üretici:
  Kdenlive
  Kdenlive, bilgisayarınızdaki video dosyalarını basit ve etkili bir şekilde düzenlemenizi sağlayan tamamen ücretsiz bir video düzenleyicisidir. Kdenlive, size video veya ses kesintisi gibi çeşitli klipler yerleştirebileceğiniz ve bunları istediğiniz gibi birleştirebileceğiniz iyi bilinen zaman çizelgesi düzenini sağlayarak gelişmiş video projeleri oluşturmanıza olanak tanır. Dahası, hem ses hem de video kliplerinizi geliştirmek için kullanabileceğiniz çok sayıda geçiş ve efekt içerir. Örneğin, ses seviyelerini ayarlayabilir, bir fazlayıcı kullanabilir, bir ses dalga formu filtresi uygulayabilir, renk düzeltmeleri yapabilir, videoları kırpabilir ve dönüştürebilir, onları deforme edebilir veya bulanıklaştırabilirsiniz.

  Programın Artı Yönleri

  1. Kdenlive programını indirmek ve kullanmak tamamen ücretsizdir.
  2. Kdenlive programı yüksek miktarda düzenleme ve efekt seçeneği içermektedir.
  3. Kdenlive programı düşük sistem özelliklerine sahip olan bilgisayarlarda bile kolaylıkla kullanılabilir.
  4. Kdenlive programında oluşturduğunuz video dosyalarına herhangi bir filigran veya logo eklenmez.

  Kdenlive Nasıl İndirilir?

  Bilgisayara Kdenlive indirmek için yukarıda bulunan Hemen indir butonuna tıklayınız. Hemen indir butonuna tıkladıktan sonra PC’ye Kdenlive indirme işlemi otomatik olarak başlatılacaktır.


  Kdenlive Nasıl Kurulur?

  1. Kdenlive programının kurulum dosyasının bilgisayarınıza indirme işlemi tamamlandıktan sonra kurulum dosyasını çalıştırın. Kdenlive kurulum dosyasını çalıştırdığınızda aktif hale gelecek pencere içerisindeki “Browse…” butonuna tıklayarak programın kurulacağı alanı belirleyin ve ardından “Next” butonuna tıklayın.

   k1.PNG

  2. Kdenlive programının kurulumunun yapılacağı alanı belirledikten sonra “Install” butonuna tıklayarak bilgisayara Kdenlive kurulum işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

   k2.PNG

  3. PC’ye Kdenlive kurulum işlemi tamamlandıktan sonra “Finish” butonuna tıklayarak kurulum penceresini kapatabilirsiniz.

   k3.PNG

  Kdenlive Nasıl Kullanılır?

  1. Kdenlive programının kurulumu tamamlandığında bilgisayarınızın masaüstüne oluşturulacak kısayolu kullanarak programı çalıştırın. Kdenlive programını çalıştırdığınızda aktif hale gelecek arayüz içerisindeki “File” sekmesi içerisinde yer alan “New” butonuna tıklayarak yeni bir video projesi oluşturabilir veya “Open” butonuna tıklayarak mevcut bir video dosyasını düzenleyebilirsiniz.

   k4.png

  2. Düzenlemek istediğiniz video dosyalarını Kdenlive programına ekledikten sonra programın ana penceresi üzerinde yer alan çeşitli özellikleri kullanarak videolarınıza farklı bir görünüm sağlayabilirsiniz. Düzenleme işlemi tamamlandıktan sonra Kdenlive programının ana penceresi üzerindeki “Render” butonuna tıklayarak oluşturduğunuz video dosyalarını bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz.

   k5.PNG

  3. “Render” butonuna tıkladıktan sonra açılacak pencere üzerinden oluşturduğunuz video dosyalarını kendi istediğiniz türde ve kalitede bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz.

   k6.PNG
Facebook yorumları