LibreOffice indir 6.1.4

Bilgisayarınızda kullanabileceğiniz tamamen ücretsiz ofis yazılımları

 1. Taylan
  İşletim sistemi:
  Windows
  Boyut:
  270MB
  Sürüm:
  6.1.4
  Dil:
  Türkçe
  Üretici:
  LibreOffice
  LibreOffice, bilgisayarlarınızda kullanabileceğiniz ücretsiz ofis yazılımları programıdır. LibreOffice programında bulunan ofis yazılımlarının kullanışlı arayüzü ve güçlü arayüzü sayesinde kullanımı hem kolay hem de keyifli bir yazılım türüdür. LibreOffice programı üzerinden Writer, Calc Hesap Tablosu, Impress Sunumu, Draw Çizimi, Math Formülü ve Base Veritabanı gibi ofis yazılımlarını tamamen ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

  Programın Artı Yönleri

  1- LibreOffice programını indirmek tamamen ücretsizdir.
  2- LibreOffice
  programı üzerinde bulunan ofis yazılımlarında farklı eklentiler kullanarak yazılımların kullanılabilirliğini artırabilirsiniz.
  3- LibreOffice ofis yazılımlarını kullanarak Microsoft Word, Excel, PowerPoint ve Publisher gibi birçok belgeleri kolaylıkla açabilirsiniz.

  LibreOffice indirme nasıl yapılır?

  LibreOffice indirmek için yukarıda bulunan Hemen indir butonuna tıklayın. LibreOffice kurulum dosyasının bilgisayarınıza indirme işlemi otomatik olarak başlayacaktır.

  LibreOffice kurulumu nasıl yapılır?

  LibreOffice kurulum dosyasının bilgisayarınıza indirme işlemi tamamlandıktan sonra kurulum dosyasını çalıştırın. Karşınıza çıkacak olan pencere üzerinde bulunan İleri butonuna tıklayın. LibreOffice kurulum penceresine otomatik olarak yönlendirileceksiniz.

  l1.png

  LibreOffice kurulumuna geçiş yaptıktan sonra karşınıza iki farklı kurulum seçeneği çıkacaktır. Bu kurulum seçenekleri Standart ve Özel olarak ikiye ayrılmaktadır. Eğer Standart kurulumu seçerseniz LibreOffice programının sahip olduğu tüm ofis yazılımlarının bilgisayarınıza kurulum işlemi gerçekleştirilecektir. LibreOffice programının sahip olduğu tüm ofis yazılımlarının bilgisayarınızakurulumu için Standat seçeneğini işaretleyerek İleri butonuna tıklayın.

  l2.png

  LibreOffice programının bilgisayarınıza kurulumunun gerçekleştirilebilmesi için gerekli tüm işlemleri yerine getirdikten sonra Yükle butonuna tıklayarak kurulum işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bu kurulum işlemi yaklaşık bir dakika kadar sürmektedir.

  l3.png

  LibreOffice kurulumu tamamlandıktan sonra Bitir butonuna tıklayarak kurulum sihirbazından çıkış yapabilirsiniz.

  l4.png

  LibreOffice nasıl kullanılır?

  LibreOffice programının kurulumu tamamlandıktan sonra programı çalıştırın. Karşınıza gelecek ana ekranın sol tarafında bulunan menü üzerinden Dosya Aç butonuna tıklayarak bilgisayarınızda varolan bir dosyayı açabilirsiniz. Ayrıca Writer (Word), Calc Hesap Tablosu (Excel), Impress Sunumu (PowerPoint), Draw Çizimi (Paint), Math Formülü ve Base Veritabanı yazılımlarını kullanmaya başlayabilirsiniz.

  l5.png

  Kullanmak istediğiniz ofis yazılımının üzerine tıkladıktan sonra otomatik olarak boş bir dosya açılacaktır. Dosya üzerinde değiştirme işlemi gerçekleştirdikten sonra dosyayı bilgisayarınız üzerinde istediğiniz bir alana kaydedebilirsiniz. LibreOffice programının sahip olduğu ofis yazılımlarının arayüzleri çok kullanışlı ve gelişmiştir. Bir ofis yazılımı programında olması gereken ne varsa LibreOffice ofis yazılımları programı üzerinden kolaylıkla erişim sağlayabilirsiniz.

  l6.png
Facebook yorumları