Line indir (Android) 8.15.1

Android cihazlarınızda kullanabileceğiniz ücretsiz mesajlaşma uygulaması

 1. Taylan
  İşletim sistemi:
  Android
  Boyut:
  86 MB
  Sürüm:
  8.15.1
  Dil:
  Türkçe
  Üretici:
  LINE
  Line, Andorid cihazlarınızda kullanabileceğiniz ücretsiz mesajlaşma uygulamasıdır. Uygulama üzerinden oluşturacağınız sohbet grupları ile arkadaşlarınız ile ücretsiz olarak görüşme sağlayabilirsiniz.

  Uygulamanın Artı Yönleri

  1- Line indirmek ücretsizdir.
  2-
  Uygulamanın sahip olduğu arayüz çok kullanışlı ve modern. Bu özellik uygulamanın kullanılabilirliğini arttırıyor.

  Uygulamanın Eksi Yönleri

  1- Line uygulaması bazı eski Android sürümüne sahip cihazlarda kullanılamıyor.

  Line nasıl yüklenir?

  Line uygulamasını Android cihazınıza indirmek için yukarıda bulunan Hemen indir butonuna tıklayınız. Yönlendirilmiş olduğunuz Google Play Store üzerinden uygulamayı ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

  Line nasıl kurulur?

  Google Play Store üzerinden cihazınıza indirmiş olduğunuz Line uygulaması otomatik olarak kurulacaktır. Uygulamayı kullanmak için giriş yapmanız yeterlidir.

  Line nasıl kullanılır?

  Line uygulamasını cihazınıza indirme işlemini tamamlayın ve çalıştırın. Uygulamaya giriş yaptığınızda karşınıza gelecek ilk ekran üzerinden Sign up yazısına dokunarak yeni bir üyelik alın. Uygulamayı üyeliğiniz olmadan kullanamıyorsunuz. Eğer önceden aldığınız Line üyeliğiniz varsa Log in yazısına dokunarak giriş yapabilirsiniz.
  line1.jpg

  Line uygulamasında yeni bir üyelik almak için yaşadığınız ülkeyi seçin ve telefon numaranızı girin. Ülke seçimini yaptıktan ve telefon numaranızı girdikten sonra Next butonuna dokunun. Uygulamaya dilerseniz Facebook hesabınız ile giriş yapabilirsiniz.
  line2.jpg


  Telefon numaranız ile kayıt olduktan sonra uygulamaya sadece isminizi vererek giriş yapabilirsiniz. Uygulama üzerinden isminizi yazdıktan sonra Register butonuna dokunun ve uygulamaya giriş yapın.
  line3.jpg


  Uygulamanın arayüzü üzerinden mevcut arkadaşlarınızı görüntüleyebilirsiniz.
  line4.jpg


  Uygulamayı sağa doğru kaydırarak veya yukarıda üç nokta bulunan baloncuğa tıklayarak Line sohbetlerinizi görüntüleyebilirsiniz.
  line5.jpg


  Uygulamanın ana ekranında bulunan menü üzerindeki telefon simgesine tıklayarak uygulama üzerinden gerçekleştirmiş olduğunuz sesli aramaları görüntüleyebilirsiniz. Daha önce hiç sesli arama servisini kullanmadıysanız bu ekran üzerinde çağrı bulunmaz.
  line6.jpg


  Uygulamanın sohbet bölümünde bulunan herhangi bir sohbete giriş yaparak mesajlarınızı görüntüleyebilirsiniz.
  line7.jpg

  Sohbet ekranına giriş yaptığınız zaman sağ üst kısımda bulunan ok simgesine tıklayarak açılacak menü üzerinden sohbet ettiğiniz kişiye fotoğraf gönderebilir, mesajlarınız arasında arama yapabilir, kişinin size mesaj göndermesini engelleyebilirsiniz.
  line8.jpg

  Ana ekran üzerinde üç nokta simgesine tıkladığınız zaman bu ekran üzerinden uygulamanın ana özelliklerini bu ekran üzerinden yönetebilirsiniz. Yeni arkadaş ekleyebilir, yeni sohbet grupları oluşturabilir ve Line uygulamasının farklı özelliklerinden faydalanabilirsiniz.
  line9.jpg
Facebook yorumları