Luminar 4.2.0

Yüksek çözünürlüklü fotoğrafları hızlı bir şekilde düzenleyebileceğiniz program

 1. Taylan
  İşletim sistemi:
  Windows
  Boyut:
  3 MB
  Sürüm:
  4.2.0
  Dil:
  İngilizce
  Üretici:
  Skylum
  Luminar, bilgisayarınızda kullanabileceğiniz gelişmiş özelliklere sahip olan bir fotoğraf düzenleme programıdır. Karmaşık fotoğraf düzenlemeyi daha basit hale getirmeyi amaçlayan Luminar, etkileyici sonuçlar elde etmenize yardımcı olmak için araç kutusu üzerinde çalışan bir dizi hazır ayarla birlikte gelir. Luminar programında özellikle farklı sahneler için tasarlanmış düzinelerce profesyonel görünümlü ön ayar vardır: sokak veya dış mekan fotoğrafları, seyahat görüntüleri, portreler ve daha fazlası. Ayrıca, özel filtreler için destek mevcuttur. Ön ayarlar, daha fazla düzenlemede bir başlangıç noktası sağlamak için giriş fotoğrafına tek bir tıklamayla uygulanabilir.

  Programın Artı Yönleri

  1. Luminar indirmek ücretsizdir.
  2. Luminar, resimlerinize ince ayar yapmanıza ve son piksele kadar indirmenize izin veren filtrelere sahiptir.
  3. Luminar, düşük ışıkta çekilmiş olan doğa ve manzara fotoğraflarında çok etkili bir şekilde çalışmaktadır.

  Programın Eksi Yönleri

  1. Luminar programının sahip olduğu tüm özellikleri kullanabilmeniz için programın tam sürümünü satın almanız gerekmektedir.

  Luminar Nasıl İndirilir?

  Bilgisayara Luminar indirmek için Hemen indir butonuna tıklayın. Hemen indir butonuna tıkladıktan sonra Luminar indirme işlemi otomatik olarak başlatılacaktır.


  Luminar Nasıl Kurulur?

  1. Luminar kurulumu için Hemen indir butonuna tıklayarak bilgisayarınıza indirmiş olduğunuz kurulum dosyasını çalıştırın. Dosyayı çalıştırınca aktif hale gelecek pencere içerisindeki lisans sözleşmesini okuyun ve ardından “Accept” butonuna tıklayarak onaylayın.

   L1.PNG

  2. Lisans sözleşmesini onaylamanızın ardından yönlendirileceğiniz pencere içerisindeki “Change” butonunu kullanarak programın bilgisayarınızda kurulacağı alanı belirleyin ve ardından “Install” butonuna tıklayarak kurulumu gerçekleştirin.

   L2.PNG

  3. Bilgisayara Luminar kurulum işlemi tamamlandıktan sonra e-posta adresinizi boşluğa girin ve ardından “Launch Luminar” butonuna tıklayarak programı başlatın.

   L3.PNG

  Luminar Nasıl Kullanılır?

  1. Kurulum işleminin tamamlanmasının ardından Luminar programına bilgisayarınızın masaüstüne oluşturulacak kısayolu kullanarak giriş yapabilirsiniz. Luminar programının arayüzünde bulunan “+” butonuna tıklayarak birden fazla fotoğrafı veya tek bir fotoğrafı düzenlemeye başlayabilirsiniz.

   L4.png

  2. Düzenlemek istediğiniz fotoğrafı Luminar programına ekledikten sonra fotoğrafın hemen altında otomatik olarak fotoğraf için oluşturulmuş hazır efektler yer almaktadır. Dilerseniz bu hazır efektleri kullanarak fotoğraflarınızı hızlı bir şekilde düzenleyebilir veya “Essentials” bölümündeki ayarları kendiniz yöneterek fotoğrafınızı düzenleyebilirsiniz.

   L5.PNG

  3. Luminar programında düzenlemek üzere açtığınız fotoğraflara hem hazır efektleri hem de “Essentials” bölümündeki ayarları uygulayabilirsiniz.

   L6.PNG

  4. Luminar programında düzenleme işlemini tamamladığınız fotoğrafı “File>Export” butonunu kullanarak veya Shift+Ctrl+E tuş kombinasyonu ile kaydedebilirsiniz.

   L7.png

  5. Luminar programında düzenlediğiniz fotoğrafı kaydetmek istediğinizde fotoğrafın dosya türünü, boyutunu, çözünürlüğünü, görüntü kalitesini ve diğer bazı özelliklerini kendiniz belirleyebilirsiniz.

   L8.PNG
Facebook yorumları